Langi esimene ja Marini kaheksas tõstsid Tuleviku neljandaks

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna 13. mängupäev Premium Liigas leidis aset Tallinnas Kadrioru staadionil, kus võõrustajameeskonda Tallinna Kalevit 2:0 võideti. Hooaja esimese tabamuse sai kirja Tanel Lang, kaheksanda Pavel Marin ning Tulevik tõusis samadele punktidele (21) Paide Linnameeskonnaga. Senise ainsa omavahelise kohtumise võit annab eelise Tulevikule, seega on turniiritabeli neljas koht praegu Viljandi meeskonna oma, eespool vaid Tallinna suur kolmik Flora, Kalju ja Levadia. FOTO: Gertrud Alatare.

Kohtumine algas tavapäraseks muutunud vaatepildiga: Tulevik loovutas pallivaldamise intsiatiivi vastasele ning lubas Kalevil oma väljakupoolel söötu lükata. Niipea, kui Kalev jõudis palliga üle keskjoone, paisati talle vastu suured rünnakujõud. Kalev hoidis väga ettevaatlikku joont ning kaitses oma karistusala Tuleviku sööstude eest sama suurte jõududega. Peamiselt äärerünnakutega trahvikasti viidud Tuleviku rünnakud tekitasid küll skoori avamiseks võimalusi, ent palli väravasse panna esialgu ei õnnestunud.

Mänguaja kuludes pääses ka peaasjalikult pikkade pallidega alustatud rünnakutele ning parema ääre kaudu positsioonirünnakuid üritanud Kalev paaril korral Tuleviku karistusala lähistele, ent ohtu sealt ei sündinud.

41. minutil klaarisid kalevlased paremalt äärelt nende trahvialasse lennanud järjekordse söödu otse Tanel Langi suunas, kes liikuvat palli hästi tabas ning selle paarikümnelt meetrilt väikese rikošetiga Kalevi kaitsjast värava ristnurka kõmmutas. 1:0.

Üheväravalises eduseisus poolajapausi pidanud Tulevik sai juhtväravast pinged maha ning teisest poolajast oli kulunud napp minut, kui Herol Riiberg juba Kalevi väravaraame ragistas, põrutades lähilöögi põiklatti. Mõned minutid hiljem tuli aga see, mis õhus oli: Sander Kapper võttis hoo üles, vedas palli karistusalasse, andis maad mööda ristsöödu kalevlaste poolt täiesti tühjaks jäetud väravaesisele ning seal oli paari sammuga jaol Pavel Marin, kes palli lihtsalt väravasse tonksas. 2:0.

Kalev oli endiselt hädas rünnakute loogilise ehitusega, tegi ohtralt söödupraaki ning Tuleviku väravaesisel ei sündinud kuni mängu lõpuni ainsatki tõsiselt ohtlikku olukorda. Tuleviku teine värav tappis mängu üpris suuresti ära ning kollasärgid mängisid ülejäänud poolaja lõpuni kaunis konservatiivselt, keskendudes keskväljal vastaste mängu lõhkumisele ning jahutades oma rünnakuindu märgatavalt, vahetades muu hulgas eelseisvale Lõuna-Eesti derbile mõeldes mängust välja hoiatuskaartide limiidi täitumise ohus olnud Tanel Langi ja Pavel Marini. Pingilt sekkunud Jonas Tossoule langesid mõned head võimalused, kuid Kalevi väravavaht Karl Andre Vallner päästis omad kaotusseisu suurenemisest. Kolm lisaminutit mängu muudatust ei toonud, Tulevik võitis kohtumise 2:0.

Turniiritabel on intrigeeriv, sest kolmandik hooaega on nüüdseks mängitud ning Viljandi Tulevik platseerus 13. vooru järel kõrgele neljandale kohale Paide Linnameeskonna ette: seitse võitu, 21 punkti ning Paidega peetud omavahelise mängu tulemus Tuleviku kasuks just seda tähendabki.

Järgmine kohtumine peetakse koduväljakul, kui reedel 24. juulil võõrustatakse Viljandi linnastaadionil Lõuna-Eesti derbikohtumises Tartu Tammekat, kellele hooaja avavoorus Tartus 1:2 kaotati. Tammeka mängis laupäeval kodus Narva Transiga ning viigistas 2:2, mistap püsib 15 punktiga kuuendal kohal. Transi tõstis viigipunkt kaheksandaks.