Kuues Viljandi ööjalgpalliturniir möödus paduvihmas ja sai uue võitja

Reedel 24. juulil peeti Viljandi linnastaadioni kunstmuruväljakul maha järjekorras kuues Viljandi Tuleviku ööjalgpalliturniir. Üheks armastatumaks ja oodatumaks Viljandi rahvajalgpalliürituseks kujunenud vabameelne turniir on tavapäraselt olnud linna suvehooaja avaürituse, hansapäevade osaks, ent kuivõrd hansapäevad tänavu koroonakriisi tõttu ära jäid, korraldas Viljandi Tulevik ööjalgpalliturniiri seekord juuli lõpus. Tihedas vihmasajus peetud mõõduvõtul osales tänavu üheksa võistkonda ning traditsiooniline turniir sai uue võitja: finaalis alistas FC Kukeseen tulemusega 3:0 mulluse pronksimeeskonna Pinnad Puhtaks.

Ööjalgpalliturniiril ei ole väljakul kohtunikke ning väljak ei ole valgustatud, võistkonnad peavad saama mängitud puhta ja ausa mängu vaimus ning lahendama tekkivad vaidlused sõbralikus õhkkonnas. Korraldajatel on hea meel tõdeda, et kuuendat aastat järjest ei juhtunud turniiril ainsatki intsidenti ega tulnud ette ühtki vigastust. Viljandis on ausa mänguga kõik hästi!

Ka tegi rõõmu, et turniiril on välja kujunenud püsiosalejad: taas saime osalevate võistkondade seas tervitada Viljandi käsipalliklubi, Tuleviku harrastajaid, Semusid ja mitmeid teisi, aga ka mitmeid uusi võistkondi.

Tänavuse turniiri peamisi märksõnu oli tihe vihm, mis algas juba turniirile eelnenud Tuleviku ja Tartu Tammeka vahelise Premium Liiga kohtumise ajal ega lakanud kuni turniiri lõpuni hetkekski. Ometi tulid staadionile kohale kõik üheksa võistkonda ning turniir mängiti auga ja järeleandmisi tegemata lõpuni. Vihm peletas eemale vaid osa pealtvaatajaid, keda mullusel turniiril kogunes väljaku äärde enam kui 600: vihma trotsides elas seekord mängijatele kaasa umbes paarsada inimest. Et vihmapilved igasuguse naturaalse valguse seekord täielikult “kustutasid”, otsustas turniiri korraldaja Rain Tölpus kella 23 paiku siiski lülitada sisse väljaku keskmised prožektorid, et mängijate vigastusi vältida. Nähtavust see oluliselt ei parandanud, ent vähemalt hoiti nii ära lihtlabased kokkupõrked ning üksteisele jalgadesse sõitmine.

Mängiti kahes alagrupis:

Alagrupp A
GSW
Semud
Tuleviku harrastajad
Viljandi HC
Segane Treener

Alagrupp B
Pinnad Puhtaks
Kõpu Warriors
Maalt & Hobusega
FC Kukeseen

Turniiri formaat nägi ette alagrupimängude järel poolfinaalide, pronksimängu ja finaali mängimise, mis tähendas, et alagruppidest pääsesid edasi kaks paremat. Esimeses poolfinaalis läksid vastamisi Tuleviku harrastajad ja Pinnad Puhtaks. Pingelises lahingus, kus ühel pool rahvaliigas mängivad harrastajad ning teisel pool sääraste Viljandi jalgpalli absoluutsete legendidega nagu Indrek Ilves ja Kaarel Henn tugevdatud meeskond, ei löödud normaalajal väravaid. Penaltiseerias alistas Pinnad Puhtaks harrastajad tulemusega 3:2 ning pääses finaali.

Teises poolfinaalis oli FC Kukeseen tulemusega 2:1 üle Semude meeskonnast. Pronksimängus läksid seega vastamisi Tuleviku harrastajad ja Semud ning 1:0 skooriga teenis turniiri kolmanda koha Semude meeskond.

Finaalis alistas FC Kukeseen 3:0 mulluse pronksimeeskonna Pinnad Puhtaks ning tuli esimest korda ööjalgpalliturniiri võitjaks. Sealjuures tegi Kukeseene ridades kogu turniiri kaasa Tuleviku esindusmeeskonna endine mängija ning värskeim liige klubi treenerkonnas, Arlet Hunt, kes oli vaid paar tundi varem lõpetanud viiepäevase raske treeneritöö LX Motorsi jalgpallilaagri lastega.

Ööjalgpalliturniiri korraldajad tänavad südamest kõiki vapraid jalgpallisõpru ja pealtvaatajaid, kes ilmaolusid trotsides traditsioonilise ettevõtmise taaskordsele kordaminekule kaasa aitasid. Kohtume Ööjalgpall 2021 turniiril!

Kõigi mängude tulemused

GSW 0:3 Semud
Pinnad Puhtaks 1:0 Kõpu Warriors
Tuleviku harrastajad 3:0 Viljandi HC
Maalt & Hobusega 0:2 FC Kukeseen
Segane Treener 1:1 GSW
Semud 0:1 Viljandi HC
Pinnad Puhtaks 1:0 Maalt & Hobusega
Segane Treener 0:1 Tuleviku harrastajad
GSW 1:2 Tuleviku harrastajad
Kõpu Warriors 2:3 FC Kukeseen
Semud 2:2 Segane Treener
GSW 0:0 Viljandi HC
Pinnad Puhtaks 0:4 FC Kukeseen
Semud 1:0 Tuleviku harrastajad
Segane Treener 0:0 Viljandi HC
Kõpu Warriors 0:1 Maalt & Hobusega

Poolfinaal 1:
Tuleviku harrastajad 0:0 (pen 2:3) Pinnad Puhtaks

Poolfinaal 2:
Semud 1:2 FC Kukeseen

3.-4. koha mäng:
Semud 1:0 Tuleviku harrastajad

Finaal:
FC Kukeseen 3:0 Pinnad Puhtaks

TURNIIRI VÕITJAD: FC Kukeseen

II KOHT: Pinnad Puhtaks

III KOHT: Semud

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin