Küsimused ja vastused hetkeolukorra osas seoses koroonajuhtumiga

Hea kogukond, head sõbrad, kaaslinlased ja kaasaelajad! Kuivõrd mitmed teist on meie poole pöördunud lisaküsimustega hetkel tekkinud olukorra osas, mille tagajärjel meie esindusmeeskond on suunatud kohustuslikku isolatsiooni, siis vastame siinkohal enamküsitud küsimustele. 

 KES ON ISOLEERITUD JA MIKS?
 Isolatsioonis viibivad Tuleviku esindusmeeskonna need mängijad, kes laupäevases kohtumises Nõmme Kalju vastu platsil käisid, kokku 12 meest. Nemad loetakse Covid-19 diagnoosiga inimesega kokku puutunud lähikontaktseteks isikuteks ning on Terviseameti juhiste kohaselt isoleeritud juba alates esmaspäevast, 24. augustist.

 KAS PUBLIK, PALLIPOISID VÕI KLUBI PERSONAL PUUTUS LAUPÄEVASEL MÄNGUL VIIRUSEKANDJAGA KOKKU JA VÕIB OLLA HAIGESTUNUD?
 Ei. Koos terviseametiga selgitasime juba esmaspäeval välja iga viimase kui inimese, kes olid mängu korraldamisega seotud ning võisid olla potentsiaalselt ohustatud ehk otsekontaktis Nõmme Kalju meeskonna ja delegatsiooniga. Publikule, pallipoistele ega klubi kontoripersonalile ei olnud mingit võimalust Nõmme Kalju mängijatega ega delegatsiooniga kokku puutuda ning neile ei ole Terviseamet ka isolatsioonikohustust määranud, samamoodi ei kohaldatud isolatsiooninõuet varumängijatele ega treeneritele: nad ei saanud vastasmängijatega kuidagi ohtlikult pika aja jooksul lähedalt kokku puutuda, sest meeskondade riietusruumid asuvad juba kevadest saati mängupäevadel eraldi hoonetes. Klubi juhtkond jälgib siiski ka nende tervist ja on kõigiga pidevas ühenduses.
Publikule ei olnud laupäevasel mängul absoluutselt mitte mingit ohtu ning muretsemiseks, et linnastaadoni tribüünil võinuks keegi nakatuda, puudub igasugune põhjus.

 KAS KEEGI MEIE KLUBILISTE HULGAST ON JUBA HAIGESTUNUD?
 Ei. Mitte ühelgi Viljandi Tuleviku mängijal, treeneril ega klubiametnikul ei ole viiruse sümptomeid ega ole keegi saanud positiivset koroonatesti tulemust.
Isolatsiooni lõppenuks kuulutamise eelduslikuks nõudeks on negatiivse koroonaproovi andmine. Ennetavalt ja südamerahu huvides on mitmed meie hulgast seda ka juba teinud, positiivseid proove ei ole.
Kõik hetkel isolatsioonis viibijad annavad proovi kohe, kui Terviseameti nõutud isolatsiooniperioodi viimane kuupäev on möödunud. Vajadusel, see tähendab sümptomite ilmnemisel või enesetunde halvenemisel antakse proov mõistagi koheselt. Siiani seda juhtunud ei ole.

 KAS MEIE KUTID PEAVADKI NÜÜD PÄRISELT TOAS KINNI ISTUMA?
 Ei. Kuivõrd tegemist on isolatsiooni, mitte karantiiniga, peavad mehed tegema lihtsalt kõik selleks, et vältida otstarbetuid kontakte ning minimeerima kõik oma kontaktid teiste inimestega.
Nad võivad vabas õhus ning üksteisest ja teistest inimestest eraldi treenida. Võimalusel tellivad nad toidu koju, kuid kui külmkapp saab tühjaks, ei pea nad selle kõrval kõhukorinat kuulama ja võivad ohutusabinõusid tarvitades (varased ja hilised kellaajad ja/või kandes maski) toidupoes käia.
Avalike kohtade nagu kino, jõusaal jne külastamine on mängijatele isolatsiooniperioodil keelatud.

 MILLAL MINU LAPSE TRENNIGRUPP OMA TREENERI TAGASI SAAB?
 Kohe, kui isolatsiooniperiood on lõppenud ning täiesti kindel, et treenerid on täiesti terved.

 MILLISEID SAMME KLUBI VEEL ASTUB?
 Ennekõike jälgime me pingsalt olukorda ning oleme pidevas suhtluses jalgpalliliidu ja Terviseameti inimestega. Hetkel ei olegi meil peale Terviseameti nõuete hoolika täitmise ja isolatsiooniperioodi lõpu ootamise võimalik midagi teha.
Täna desinfitseeriti taas kogu klubihoone, mis on hetkel avalikuks kasutuseks endiselt suletud.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin