Kui ise ei löö… Tulevik kaotas dramaatilises mängus Kalevile

Premium Liiga 18. voor poolitas hooaja ning lõpetas ühe pealinna klubi jaoks masendava seeria, kui 15 omavahelist kohtumist järjest Tuleviku vastu võiduta olnud Tallinna Kalev sündmusterohkes mängus Viljandi linnastaadionil Tulevikust lõpuks jagu sai.

Avavile järel võttis Tulevik initsiatiivi ning surus kalevlased oma trahvikasti lähistele. Juba üheksandal minutil realiseeris Kaimar Saag efektselt Indrek Ilveselt tulnud söödu ning viis Tuleviku 1:0 juhtima. Seejärel aga lubasid kollasärgid endale priiskamist, mis valusalt karistatud sai. Väravavõimalus sündis teise järel, kuid küll oli paigast sihik, küll jäi ette väravalatt, küll vedas alt viimane puude.

Kalev ärkas ning 16. minutil võttis Alex Roosalu trahvikastis jõuliselt maha Kalevi leegionäri Wale Musa Alli. Penaltit lööma asunud Kevin Rääbise sooritusele vastas aga Tuleviku väravasuul seisnud Karl-Romet Nõmm suurepärase tõrjega.

Sellest ei piisanud. Kolm minutit hiljem keeras Alli end mängleva kergusega ikkagi Tuleviku kaitsjate pealt maha ning saatis palli Tuleviku värava tagumisse nurka. 1:1.

34. minutil oli pidurdamatu Alli, kelle peale Kalev selgelt ja ühemõtteliselt kogu oma ründemängu ehitas, taas aktsioonis. Seekord patustas tema vastu Gustav-Hendrik Seeder ning Tallinna sinised said teist korda 11-meetri karistuslööki sooritama asuda. Sel korral läks palli taha Daniil Ševjakov ning ehkki Nõmm oli millimeetrite kaugusel teisestki penaltitõrjest, oli Ševjakovi löök siiski piisavalt tugev, et Nõmme näppe riivates väravasse lennata. 2:1.

Teisel poolajal tegi Tuleviku peatreener Post vahetused positsioonidel, mis enim tähelepanu järele karjusid. Alliga püstihädas olnud Seedrit asendas Martin Allik ning Kaur Tomson vahetati välja Rainer Peipsi vastu.

Kalev ei võtnud aga enam ainsatki riski ning langes sisuliselt terveks teiseks poolajaks kogu meeskonnaga oma trahvikasti ette, kus staadionimurusse piltlikult öeldes paika kaevuti. Harvad kontrarünnakute üritused Kalevi poolt nurjusid teisel poolajal kõik, ent Tuleviku oskustest sinise müüri murdmiseks väljaku teises otsas seekord samuti ei piisanud.

Kalevi ainsaks poolvõimaluseks teisel poolajal jäi järjekordne Alli kiirjooks trahvikasti, ent dramaatiliste kukkumistega kohtunike hulgas kurikuulsaks saanud ning ka täna korduvalt efektseid õhulende ja väljendusrikast koreograafiat presenteerinud mängumees pingutas etendust andes seegi kord üle. Ta jooksis Karl-Romet Nõmmele otsa ning teenis luhtunud rünnaku lõpetuseks püsti pandud show eest “preemiaks” hoopis järjekordse kollase kaardi.

Mängu lõpuosas kogu senise poolaja vältel jõuliselt palli vallanud ning rünnakuid ehitada üritanud Tuleviku meeste vaim kustus ning kalevlased veeretasid kohtumise turvaliselt lõpusadamasse. Kibe kaotus ei lubanud Tulevikul vähemalt üheks vooruks kuuendale kohale kerkida, selle asemel lasti hoopis võidu saanud kalevlased endast vaid kolme punkti kaugusele.

Järgmise liigakohtumise peab Tulevik taas kodus, kui laupäeval 6. juulil kell 19.00 võõrustatakse Espak Viljandi mängupäeval linnastaadionil Tartu Tammekat, kes liigatabelis Tulevikust ühe punktiga ees.

Peatreeneri kommentaar

Sander Post nentis, et mäng ei olnud sugugi halb, ent tõdes, et olukorras, kus loodud väravavõimaluste müriaadist vaid üks suudetakse väravaks realiseerida, on meeskonnal ja treenereil raske kellegi muu, kui iseenda otsa vaadata.

“Ehitasime ja lõime ohtlikke olukordi ridamisi,” rääkis Post. “Kui ise ära ei löö, lüüakse sulle, see tõde kehtib endiselt. Kalev karistas meie priiskamise täna halastamatult ära. Meie kaks rumalat viga oma trahvikastis, üks hooletus kaitseliinis – ja kolmest võimalusest lõi Kalev kaks väravat.”

Tuleviku loots tunnistas, et Kalevi vasakääre Wale Musa Alli kiiruslikest omadustest ja kvaliteedist oldi väga hästi teadlikud, ent tema pidurdamisega täna sellest hoolimata hakkama ei saadud.

“Täna polnud abi ka vahetustest. Gustav-Hendrik Seeder jäi Alliga selgelt hätta, Martin Alliku sekkumise järel saime seal ääres asjad veidi paremini korda ja pallivaldamine oli teisel poolajal selgelt meie jagu, ent sellest oli vähe kasu. Sellisest kaitseblokist läbi murdmiseks, nagu Kalev teisel poolajal püsti pani, jäi meil lihtsalt oskusi vajaka. Nii ongi,” kõneles Post.

“Kalev ei ole halb võistkond, olen seda alati öelnud. Neil on omad võõrleegionärid, nad mängivad võrdsete satside heitluses, nagu tänane oli, oma kvaliteedi selgelt välja,” lisas ta. “Seda, et tabeli viimane nelik ongi tänavu väga ühtlane, näitab ka liigatabeli hetkeseis, kõik on üksteisega punkt punktis kinni. Siin alles tõeliseks madinaks läheb.”

Tribüünil paksu pahameelt tekitanud teise, publikule ebaõiglaselt kergelt antuna tundunud penalti osas Sander Postil mingeid pretensioone ei olnud. “[Gustav-Hendrik] Seeder jäi olukorda hiljaks, tegi vea ja see karistati penaltiga. Etteheiteid mul kohtunikele ei ole,” lausus ta.

Tõsiasi, et järgmise nädala kohtumiseks Tammeka vastu kaotati täna kollaste hoiatuskaartide limiidi lõhki ajanud Kristjan Kask, teeb peatreenerile küll muret, ent üle tähtsustada ta seda ei taha.

“Mängida tuleb nende meestega, kes on. Loodame, et järgmise nädala kohtumiseks on meie meeskond ka täiendust saanud,” vihjas ta homme, esmaspäeval avanevale üleminekuaknale, ent ei soovinud detailides süvitsi minna.