Kristen Kähr liitus Vändra Vaprusega

“Pikk blond mees, hea löök jalas”. Selline filmiklassika pealkirjatöötlus sobib suurepäraselt iseloomustama Kristen Kähri, Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi kasvandikust tipuründajat.

Käesoleva kuu algul liitus mulluse Premium Liiga hooaja vältel vastaseid seitsme väravaga kostitanud 29-aastane ründaja aga Esiliiga B tasemel mängiva Vändra Vapruse ridadega.

2011. aastal taas iseseisva klubina Eesti meistrivõistlustele sisenenud Tuleviku eest on Kristen Kähr löönud aastate vältel mitmel tasandil ja palju: teises liigas 36 väravat, Esiliiga B-s neli, Esiliigas 32 ning Premium Liigas 11.

Kolme aasta eest Esiliigas pallinud Tuleviku meeskonnas kuulus Kristen Kähr liiga suurimate väravaküttide esikolmikusse, kui lõi 29 mängus 22 väravat.

Pereettevõttes kalurina igapäevaleiba teeniv Kristen nentis, et otsus Vändraga liituda tuli kergelt ja samas ei tulnud ka.

“Minu vanuses mängija jaoks on kõrgliiga tasemel nõutavas mahus treeningutel osalemist ja igapäevatööd sobitada raske,” kõneles ta. “Tuleviku esindusmeeskond ei ole iial varem teinud sellises mahus ja intensiivsusega trenni, nagu käimasoleval hooajal Sander Posti käe all. Tundsin, et ma ei suuda endast sellise töö ja jalkamängimise koostempo juures kõike anda ning treeneri nõudmistele vastata oli üha raskem. Kui tegin täiega trenni, oli tööl raske; kui keskendusin tööle, jäin trennides teistest maha.”

Kristen lisas aga kohe, et treeneri nõudmisi mõistab ja aktsepteerib ta igati ning uute jahimaade otsingutele suundumine oli puhtalt tema enda otsus.

“Tuleviku esindussats liigub täna väga õiges suunas. Olen omaette mõelnud: jube kahju on, et me ei olnud klubina valmis sellises mahus ja sellisel tasemel tööd tegema neli-viis aastat tagasi. Siis oleksin olnud täiega rivis ja tõenäoliselt moodustaks jalgpall mu elust võrreldes igapäevatööga märksa suurema osa kui see praeguseks on kujunenud,” rääkis ründaja. “Olin siis oma tegemistes märksa vabam ning jalgpallile keskendumine oleks siis olnud oluliselt lihtsam. Nüüdseks on kogu minu muu elu nii paigas, et profijalgpall enam kõne alla ei tule.”

Aga miks Vändra? Kristen võinuks ju jätkata pallimängimist ka teises liigas, Tuleviku duubelmeeskonnas? Ründaja vastus tuleb kiirelt: kirg jalgpallist saadava naudingu vastu pole temast kuhugi kadunud ning ta soovib seda naudingut hankida kõrgeimalt võimalikult tasemelt.

“Jah, oleksin võinud duublis rahulikult toksida, aga tunnen, et teise liiga tase ei paku mulle piisavalt väljakutset,” nentis ta. “Esiliiga B mängutase ja -tempo on hoopis teine. Vändra võitleb tänavu Esiliigasse tõusmise nimel ehk ka väljakutse on olemas. Samas aga ei ole meeskonna treeningute sagedus ja intensiivsus loogiliselt võrreldav Tuleviku esinduse omaga, mistõttu on mul oma tööd jalkamängimisega Viljandile üsna lähedal asuvas Vändras märksa lihtsam sobitada.”

Aga Viljandiga jääd ikkagi seotuks?

“Muidugi, Viljandist ei kavatse ma kuhugi kaduda,” puhkes Kristen küsimuse peale naerma. “Töö, pere, kõik on siin. Ka majakrundi ostsin ära, vaja ehitama hakata. Viljandis on hea. Ma ei suudaks üldse suures linnas eladagi. Tartu-suurune linn oleks veel okei, aga näiteks Tallinna ummikud ajavad mind juba 15 minutiga närvi. Viljandi on ja jääb, käin kõiki kuttide mänge vaatamas, võõrsilmänge vaatan samuti kõiki. Nii-et tribüünil näeme. Ja kes teab võib-olla olen aasta-paari pärast ikkagi tagasi kollases särgis.”

Tuleviku klubi, meeskonnad ja fännid tänavad Kristenit Tuleviku arengusse antud panuse eest, soovivad edu Vändra eest võideldes ning ootavad Kristenit alati tagasi koduklubi ridadesse.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
1949
Tallinna FCI Levadia
1944
Paide Linnameeskond
1939
Nõmme Kalju FC
1939
JK Narva Trans
1920
Tartu JK Tammeka
1919
FC Kuressaare
1917
Viljandi JK Tulevik
1915
Maardu Linnameeskond
1912
JK Tallinna Kalev
1912

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
927
Pärnu JK
922
JK Tallinna Kalev
921
Tartu JK Tammeka
98
JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
99
Saku Sporting
97
Tartu SK 10 Premium
96
Põlva FC Lootos
95

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
1335
JK Tallinna Kalev III
1331
Pärnu JK Vaprus II
1323
FC Kuressaare II
1322
Läänemaa JK
1221
Tallinna FC Flora U19
1321
Tallinna JK Piraaja
1318
Viljandi JK Tulevik II
1318
Põhja-Sakala
1316
Viimsi JK II
1315
Raasiku FC Joker
1312
Pärnu JK Poseidon
1312
Raplamaa JK
1311
FC Kose
137

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Espak Viljandi
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Suursponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Helion Ehitus
Helion Ehitus
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa bussiliinid
Folk Auto
Folk Auto
Print Best
Print Best
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum
Viljandi linn
Viljandi linn
Maksimum.ee
Maksimum.ee

Koostööpartnerid

Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
Viljandi lokaal Legend
Lokaal Legend
MyFitness
MyFitness
Käti Tikand
Käti Tikand