Kristen Kähr liitus Vändra Vaprusega

“Pikk blond mees, hea löök jalas”. Selline filmiklassika pealkirjatöötlus sobib suurepäraselt iseloomustama Kristen Kähri, Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi kasvandikust tipuründajat.

Käesoleva kuu algul liitus mulluse Premium Liiga hooaja vältel vastaseid seitsme väravaga kostitanud 29-aastane ründaja aga Esiliiga B tasemel mängiva Vändra Vapruse ridadega.

2011. aastal taas iseseisva klubina Eesti meistrivõistlustele sisenenud Tuleviku eest on Kristen Kähr löönud aastate vältel mitmel tasandil ja palju: teises liigas 36 väravat, Esiliiga B-s neli, Esiliigas 32 ning Premium Liigas 11.

Kolme aasta eest Esiliigas pallinud Tuleviku meeskonnas kuulus Kristen Kähr liiga suurimate väravaküttide esikolmikusse, kui lõi 29 mängus 22 väravat.

Pereettevõttes kalurina igapäevaleiba teeniv Kristen nentis, et otsus Vändraga liituda tuli kergelt ja samas ei tulnud ka.

“Minu vanuses mängija jaoks on kõrgliiga tasemel nõutavas mahus treeningutel osalemist ja igapäevatööd sobitada raske,” kõneles ta. “Tuleviku esindusmeeskond ei ole iial varem teinud sellises mahus ja intensiivsusega trenni, nagu käimasoleval hooajal Sander Posti käe all. Tundsin, et ma ei suuda endast sellise töö ja jalkamängimise koostempo juures kõike anda ning treeneri nõudmistele vastata oli üha raskem. Kui tegin täiega trenni, oli tööl raske; kui keskendusin tööle, jäin trennides teistest maha.”

Kristen lisas aga kohe, et treeneri nõudmisi mõistab ja aktsepteerib ta igati ning uute jahimaade otsingutele suundumine oli puhtalt tema enda otsus.

“Tuleviku esindussats liigub täna väga õiges suunas. Olen omaette mõelnud: jube kahju on, et me ei olnud klubina valmis sellises mahus ja sellisel tasemel tööd tegema neli-viis aastat tagasi. Siis oleksin olnud täiega rivis ja tõenäoliselt moodustaks jalgpall mu elust võrreldes igapäevatööga märksa suurema osa kui see praeguseks on kujunenud,” rääkis ründaja. “Olin siis oma tegemistes märksa vabam ning jalgpallile keskendumine oleks siis olnud oluliselt lihtsam. Nüüdseks on kogu minu muu elu nii paigas, et profijalgpall enam kõne alla ei tule.”

Aga miks Vändra? Kristen võinuks ju jätkata pallimängimist ka teises liigas, Tuleviku duubelmeeskonnas? Ründaja vastus tuleb kiirelt: kirg jalgpallist saadava naudingu vastu pole temast kuhugi kadunud ning ta soovib seda naudingut hankida kõrgeimalt võimalikult tasemelt.

“Jah, oleksin võinud duublis rahulikult toksida, aga tunnen, et teise liiga tase ei paku mulle piisavalt väljakutset,” nentis ta. “Esiliiga B mängutase ja -tempo on hoopis teine. Vändra võitleb tänavu Esiliigasse tõusmise nimel ehk ka väljakutse on olemas. Samas aga ei ole meeskonna treeningute sagedus ja intensiivsus loogiliselt võrreldav Tuleviku esinduse omaga, mistõttu on mul oma tööd jalkamängimisega Viljandile üsna lähedal asuvas Vändras märksa lihtsam sobitada.”

Aga Viljandiga jääd ikkagi seotuks?

“Muidugi, Viljandist ei kavatse ma kuhugi kaduda,” puhkes Kristen küsimuse peale naerma. “Töö, pere, kõik on siin. Ka majakrundi ostsin ära, vaja ehitama hakata. Viljandis on hea. Ma ei suudaks üldse suures linnas eladagi. Tartu-suurune linn oleks veel okei, aga näiteks Tallinna ummikud ajavad mind juba 15 minutiga närvi. Viljandi on ja jääb, käin kõiki kuttide mänge vaatamas, võõrsilmänge vaatan samuti kõiki. Nii-et tribüünil näeme. Ja kes teab võib-olla olen aasta-paari pärast ikkagi tagasi kollases särgis.”

Tuleviku klubi, meeskonnad ja fännid tänavad Kristenit Tuleviku arengusse antud panuse eest, soovivad edu Vändra eest võideldes ning ootavad Kristenit alati tagasi koduklubi ridadesse.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin