KOKKUVÕTE | Viljandi jalgpallisõber on oma meeskonnale truu, kuid igatseb paremad tingimusi kunstmurustaadionile

Detsembrist kuni jaanuari lõpuni said kõik soovijad vastata Viljandi Tuleviku hooajaküsitlusele, milles uurisime meie külastajate ja kogukonna meelestatust, hinnanguid ja soove. Küsitlusele vastas rõõmu valmistavalt suur hulk inimesi: koguni 134. Alljärgnevalt teeb klubi kogukonnajuht Marek Tiits laekunud vastustest kiire ülevaate.

Ankeedis oli 23 küsimust, milles palusime infot vastaja staadioni külastamise harjumuste kohta ning seejärel sai vastaja anda hinnanguid staadionite heakorrale, mängupäevade toitlustusele, muusikavalikule, perede ja laste jaoks loodud tingimustele ning kõigele muule, mis fännide meelel ja südamel.

Viljandi vutipublik on kindlameelne

Koguni 39% küsitlusele vastajaist külastas 2019. aasta hooajal kas kõiki Tuleviku kodumänge või jättis vahele vaid üksikud mängupäevad. 36% vastanuist külastas kuni kümmet Viljandi Tuleviku kodumängu 18st, 24% aga käis kohal ühel kuni viiel mängupäeval.

Mullusel hooajal pidasime koduseid kevadringi- ehk kunstmurumänge kokku neli. Et meie järveäärsel kunstmurustaadionil on publikule mängude vaatamiseks tingimused nadid, pole mingi saladus. Seetõttu ei ole üllatav, et ligi 30% vastanuist ei käinud kohal ühelgi kevadringi kohtumisel ja selle põhjusi peegeldasid üsna selgelt kirja pandud põhjendused: vähe istekohti, peavarju puudumine, kurjad ilmad jne.

Publikule kevadringis paremate tingimuste loomise nimel pingutame 2020. aastal kindlasti rohkem, kui varem. Mõistagi ei saa me lubada, et tänavu saab kevadringi kohtumisi vaadata katuse all ja mugaval tribüünil, kuid selle ideaali nimel käib klubis juba pikemat aega kibe töö.

Info tuleb sotsiaalmeediast ja sõpradelt, koduleht kõrges hinnas

Viljandi Tuleviku fänn on usin sotsiaalmeedia kasutaja: mängupäevade kohta hangivad enam kui 83% vastanuist infot klubi Facebooki lehelt ja Instagramist. 40% vastanuist kuulevad lisaks värskeid uudiseid ka sõpradelt ja pereliikmetelt ning ligi pooled kasutavad usinasti ka Premium Liiga ametlikke sotsiaalmeedia kanaleid.

Kolmandiku jaoks vastajaist on endiselt klubi koduleht väga tähtsaks infoallikaks ja 10% Tuleviku fännidest loeb innukalt meie linna ajalehte Sakala, kust samuti klubi tegemiste kohta infot ammutab.

Toitlustust hinnatakse positiivselt, muusikale ja teadustusele suuremad ootused

Rõõmu teeb tõik, et meie kodumängude toitlustaja Jaama Söögisaal sai 69% vastanuilt positiivse hinde ehk viiepallisüsteemis nelja või viie. 24% hindas toitlustuse kvaliteedi rahuldavaks, 5% mitterahuldavaks ja kaks protsenti vastajaist jätsid arvamuse avaldamata.

Märkustest toitlustajale toodi enim välja suurimate hittide ehk hot-dogide ja friikartulite valmistamise kiirust, milles nähakse paranemisruumi. Ka soovisid paljud vastajad menüüsse bataadifriikaid. Miinusena toodi välja kaardimakse puudumise võimalus.

Kindlasti tegeleme Jaama Söögisaali inimestega koos selle kallal, et lühendada järjekordi, mida negatiivse poole pealt sageli välja toodi ja leiame ka lahendused õllesõprade murele, külma kesvamärjukese puudumisele mõnel mängul.

Mängupäevade muusikavalikut hinnatakse varasemate hooaegadega võrreldes paranenuks, kuid arenemisvõimeliseks. Üsna samas joones hinnati ka teadustuse kvaliteeti. 50% vastanuist hindas muusikat ja teadustust hindega “4”, ent 21% vastajate arvates on nende kvaliteet vaid rahuldav. Parandame asja!

Staadonite heakorra hindas heaks või väga heaks 96% vastanuist. Aitäh!

Mängukava ei peeta oluliseks, kuid selle kadumist ei soovita

Et Premium Liiga mängudel on mängukava kohustuslik, siis ei kao paberile trükitud kava mõistagi kuhugi, mis on kindlasti hea uudis 33% vastanuile, kes paberil mängukava lugema harjunud.

58% vastanuist kinnitasid samas, et nende jaoks ei ole mängukava aga üldse oluline ning 69% vastajate arvates võiks mängukava olla loetav nutitelefonist. Seetõttu katsetame tänavu kevadringis ka just nimelt elektroonilist lahendust ning kui vastuvõtt sellele on soosiv, laiendame elektroonilise mängukava kogu hooajale.

Auhind staadionile ei too, ühtekuuluvustunne aga küll

90% Tuleviku sõpradest käib staadionil sisemisest soovist oma meeskonnale toeks olla. 74% vastajaist naudivad jalgpallivaatamist kui mõnusat ajaveetmise võimalust.

Ligi 60% vastajaist kinnitas ka, et nad saavad mängupäeval mõnusa tunde sõprade ja kogukonnaga koosolemisest. Laiendatud vastustes toodi enim välja just 2019. aasta hooajal publikuarvu hüppelise kasvuga kaasnenud nauditavat melu ja atmosfääri; mitmel korral leidis märkimist mängupäevadel valitsev “Viljandi tunne” ja kohaliku kogukonna tugev toetus meeskonnale.

Asjatundlikud jalgpallisõbrad märkisid staadionile tulemise põhjustena ära ka Tuleviku mängijate võitlusvaimu, üha paranevat mängupilti ning teadmist, et mehed platsil võitlevad alati lõpuni, mis aitab kaotuse korral kurvastusest üle olla ja sunnib järgmisel korral taas lootusrikkalt staadionile tulema.

Staadionilt saadud negatiivsete kogemustena toodi pea eranditult välja just sportlikke aspekte: mullusel hooajal suutsime publikule pakkuda vähe võiduemotsiooni; märgiti ära ka kohtunike ebaühtlane tase ning viimastel minutitel frustreerival moel kaotatud tabelipunktid.

Märgatavat muret tuntakse aktiivse fänluse puudumise pärast: vastasfännide häälekus versus kodupubliku tasasus. Julgustame kõiki ise aktiivsemad olema ning eeslauljatega, keda meie publiku hulgas tihtipeale leidub, ühinema!

Mullusel hooajal kõigil meie kodumängudel läbi viidud publikuauhindade loosimist hinnati küll kõrgelt, ent 93% vastanuist kinnitas, et tulevad staadionile hoolimata sellest, kas auhinna saamise lootust on või mitte.

Küll aga on Viljandi vutikogukonnal kõrgemad ootused klubi sponsoritele: 72% vastanuist tõdes, et ootab klubi toetajatelt vutikogukonnale suunatud sooduspakkumisi ning kasutaks neid heal meelel.

44% vastanuist saabub staadionile 5-15 minutit enne kohtumise avavilet. Siinkohal julgustame inimesi varem staadionile tulema, sest just see on võluvits, mis aitab vähendada negatiivsete kogemuste küsimuste juures korduvalt välja toodud pikkade järjekordade probleemi.

Selleks, et omalt poolt sellele kaasa aidata, kavatseme tänavusel hooajal korraldada alates teisest mänguringist (ehk maikuust) linnastaadionil erinevaid mängueelseid üritusi ja pakkuda mõnusat ajaviidet enne mängu kogu perele erinevate mängude ja esinejate näol, samuti on toitlustaja poolt tulemas eripakkumised varastele saabujatele.

Vaba mõtte rubriigis soovitakse head

Et me oleme rahvaklubi ja kanname rahva häält, toome lõpetuseks alljärgenvalt muutmata kujul ära kõik kirjed “Vaba mõtte” lahtrist, kus iga vastaja võis kirjutada kõigest, mis hingel.

“Viljandil on väga äge jalgpallikogukond. Eestvedajad ja treenerid on suureks eeskujuks. Mees ja poeg mõlemad mängivad klubis. Edu Teile!”

“Asi on hästi käima läinud. Ausalt öeldes oli see esimene hooaeg, mil tänu oma lapse eestvedamisele mänge vaatamas käisin, ja üllatusin positiivselt. Vedasin teisigi kaasa. Emotsionaalselt oli kõige meeldejäävam emadepäeva eri. Hea töö!”

“Tihti on probleeme helikvaliteediga – tribüünil istudes ei saa jutust aru.”

“Tantsuala.”

“Muutke kindlasti paberkava kasutamine ära jaaa,mõttetu keskkonna vägistamine.”

“Siiani hästi tehtud. Võidukalt edasi!”

“Tublid olete. Võibolla võiks korraldada üheskoos väljasõite teistesse linnadesse Tuleviku mänge vaatama.”

“Kas on mõtteid olnud luua näiteks ametlik fännklubi? Koos trummi lüüa ja karjuda Tulevik, ehk see elavdaks natuke seda viljandi publikut. Lihtsalt mõnikord on natuke halb tunne, et mõned üksikud muu klubi fännid suudavad rohkem lärmi teha kui oma koduklubi omad. See aasts muidugi väiksed poisid proovisid, lõid trummi, karjusid Tulevik. Müts maha nende ees.”

“Edu teile armas Tulevik!”

“Võiks organiseerida mingi häält tegeva toetajaskonna kes tõmbaks ka ülejäänud publiku kaasa.”

“Parem heli kvaliteet.”

“2020 TOP 5!”

“Pange mõnikord kogukond enda kasuks tööle, näiteks esitage väljakutse noortegruppidele ja nende vanematele- kes suudab mängupäeval suuremal hulgal rahvast kokku ajada. “Naabrist parem”-toimib alati!”

“Looge fänniõpituba ja sellega koos ka toimiv fännklubi, möllust on staadionil küll puudus, vahel ei saa arugi, kas olen kodumängul või võõrsil.”

“Ikka edasi ja pead püsti”

“Minu huvi on,et mängida saaksid võimalikult rohkem kohaliku taustaga mängijad,oma klubis treenitud!Loomulikult peab võtma mujalt täiendusi,kuid need peaksid sel juhul olema paremad kui omad mängijad.Pole mõtet tuua Tallinna klubi pingilt teise ešeloni mängijaid kui meil on samaväärseid omalgi,kes taolise vangerduse tulemusena enam mänguaega ei saa ja lõpuks loobuvad.Ainult siis võime loota,et kunagi on taas kolm Vabariigi parimaks mängijaks tituleeritut kõik Viljandi taustaga.Parimad soovid klubile jõuludeks ja palju edukaid mänge uuel aastal!”

“Erinevatele vanustele mänge, sest eelmine hooaeg oli vahel nii, et ainult väiksemad said osaleda ja suuremad (15-17) poisid/tüdrukud pidid vaatama.”

“Staadioni helivärk jätab soovida. Ei saa jutust aru alati.”

“Woodwork challenge poolaja mänguks,kes sööb kõige esimesena hot dog-i ära.”

Mehed

VõistkondMP
Harju JK Laagri
3573
Tallinna FCI Levadia U21
3568
FC Elva
3563
Tallinna FC Flora U21
3562
Viimsi JK
3560
FC Nõmme United
3557
Paide Linnameeskond U21
3552
Ida-Virumaa FC Alliance
3524
Viljandi JK Tulevik
3523
Pärnu Jalgpalliklubi
3520

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2472
Saku Sporting
2454
JK Tallinna Kalev
2437
JK Tabasalu
2435
Tartu JK Tammeka
2437
Pärnu JK Vaprus
2429
Põlva FC Lootos
2411
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
245

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin
 • 4d toto macau
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bandar togel terpercaya
 • dingdong togel
 • bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel online terpercaya
 • bandar togel terbaik dan terpercaya
 • situs agen togel online
 • situs judi togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs togel
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel resmi
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • daftar bandar togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel resmi di indonesia
 • situs agen judi togel
 • situs togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs slot
 • bo togel online terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel lengkap terbesar
 • togel online
 • bo togel terpercaya dan terbesar
 • aftar situs slot online
 • agen judi togel online
 • nama situs togel terpercaya
 • judi slot online
 • situs togel resmi toto
 • 10 situs togel terpercaya
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel online
 • situs togel online terpercaya
 • situs judi togel resmi
 • situs judi togel online
 • bandar togel china resmi
 • bandar togel terpercaya
 • situs bandar togel toto online
 • situs judi togel 4d resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs togel terbaik dan terpercaya
 • agen togel resmi di indonesia
 • bandar togel toto hongkong
 • bo togel bonus new member terbesar
 • situs slot deposit pulsa tanpa potongan
 • bo togel resmi di indonesia
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs judi togel online
 • agen bandar togel toto online
 • bandar lotre togel online
 • situs judi slot terbaik
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel cambodia resmi
 • situs bo togel resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya
 • bandar togel online terpercaya
 • agen bandar togel online
 • bo slot online terbaik
 • bandar togel online terbesar
 • bandar togel terpercaya dan terbesar
 • 10 situs togel terpercaya resmi
 • bandar togel terpercaya dan resmi
 • situs togel resmi dan terpercaya
 • situs bandar lotre togel
 • keluaran togel cambodia
 • situs togel online
 • situs agen togel online
 • bandar judi togel online
 • agen bandar togel online
 • situs togel terbaik
 • agen togel online terbesar
 • situs togel terpercaya dan terbesar
 • agen togel
 • bandar togel terbesar
 • situs judi slot
 • agen togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs slot
 • bandar togel
 • slot resmi
 • Bandar Judi Togel Hari Ini Online24Jam Terpercaya 2022
 • bo togel
 • toto togel
 • togel deposit pulsa
 • togel hongkong
 • togel online
 • situs togel
 • situs bandar togel online terpercaya
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • situs togel
 • nama toto togel
 • togel online
 • togel online
 • situs togel
 • agen togel resmi
 • agen togel
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • togel online
 • asia togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs togel
 • toto togel
 • togel online
 • bandar togel
 • agen togel
 • daftar togel
 • bandar togel
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel
 • situs togel
 • agen togel
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs togel
 • bo togel
 • agen togel
 • toto togel
 • bo togel
 • situs togel terpercaya
 • situs bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • 5 bandar togel terpercaya
 • bo togel resmi
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel resmi
 • daftar bandar togel
 • situs agen togel resmi
 • 4d toto macau
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bandar togel terpercaya
 • dingdong togel
 • bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel online terpercaya
 • bandar togel terbaik dan terpercaya
 • situs agen togel online
 • situs judi togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs togel
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel resmi
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • daftar bandar togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel resmi di indonesia
 • situs agen judi togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs slot
 • bo togel online terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel lengkap terbesar
 • togel online
 • bo togel terpercaya dan terbesar
 • aftar situs slot online
 • agen judi togel online
 • nama situs togel terpercaya
 • judi slot online
 • situs togel resmi toto
 • 10 situs togel terpercaya
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel
 • situs togel online terpercaya
 • situs judi togel resmi
 • situs judi togel online
 • bandar togel china resmi
 • bandar togel terpercaya
 • situs bandar togel toto online
 • situs judi togel 4d resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs bandar togel
 • agen togel resmi di indonesia
 • bandar togel toto hongkong
 • bo togel bonus new member terbesar
 • situs slot deposit pulsa tanpa potongan
 • bo togel resmi di indonesia
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs judi togel online
 • agen bandar togel toto online
 • bandar lotre togel online
 • situs judi slot terbaik
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel cambodia resmi
 • situs bo togel resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya
 • bandar togel online terpercaya
 • agen bandar togel online
 • bo slot online terbaik
 • bandar togel online terbesar
 • bandar togel terpercaya dan terbesar
 • 10 situs togel terpercaya resmi
 • bandar togel terpercaya dan resmi
 • situs togel resmi dan terpercaya
 • situs bandar lotre togel
 • togel online
 • situs togel online
 • situs agen togel online
 • bandar judi togel online
 • agen bandar togel online
 • situs resmi pasang togel
 • agen togel online terbesar
 • situs togel terpercaya dan terbesar
 • agen togel
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs judi slot
 • agen togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs slot
 • bandar togel
 • slot resmi
 • Bandar Judi Togel Hari Ini Online24Jam Terpercaya 2022
 • bo togel
 • toto togel
 • togel deposit pulsa
 • togel hongkong
 • togel online
 • situs togel
 • situs bandar togel online terpercaya
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • situs togel
 • nama toto togel
 • togel online
 • togel online
 • situs togel
 • agen togel resmi
 • agen togel
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • togel online
 • asia togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs togel
 • toto togel
 • togel online
 • bandar togel
 • agen togel
 • daftar togel
 • bandar togel
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel
 • situs togel
 • agen togel
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • toto togel
 • bo togel
 • situs togel terpercaya
 • situs bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bo togel resmi
 • situs togel online
 • situs togel resmi
 • daftar bandar togel
 • situs agen judi togel
 • agen bandar togel
 • 5 bandar togel terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel terpercaya
 • bo togel terbesar
 • situs togel resmi toto
 • bo togel
 • situs agen togel resmi
 • situs agen togel resmi
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs bo togel
 • situs togel online
 • agen togel online
 • agen togel online
 • toto togel
 • situs togel terpercaya
 • 5 bandar togel terpercaya
 • agen bandar togel resmi
 • situs togel terpercaya
 • bandar togel online
 • situs togel terpercaya
 • bo toto togel
 • situs resmi pasang togel
 • situs togel online
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel online
 • situs togel terpercaya
 • situs togel
 • situs bo togel
 • bandar togel terpercaya
 • agen togel resmi
 • bandar togel
 • daftar bandar togel terpercaya
 • daftar togel via dana
 • situs togel terpercaya
 • situs togel resmi
 • situs togel terpercaya
  situs togelagen togelagen togel totositus togel online terpercayasitus agen togel resmibandar togel terpercayatogel onlinesitus togel resmisitus togel terbaikagen togel resmisitus togel