Kogukonnajuhi pöördumine

Trepimäe

Head sõbrad! Tahaksin rääkida meie kodulinnast Viljandist, selle hoidmisest ja viisaka suhtlemise tähtsusest.

Täna pärast kunstmuruväljakul toimunud U-14 poiste grupi võidukat liigamängu leidis aset üks kurvastav intsident, kus teravasse mõttevahetusse sattusid murelik linnakodanik ja üks meie lapsevanemaist.

Linnakodanik heitis meie klubi lapsevanemale teraval toonil ette, et tolle jalgpallipoiss sõitis mõni aeg varem jalgrattal Trepimäelt mööda murupinda alla. Nagu hiljem mitme juures olnuga suheldes selgus, olid etteheited konkreetse poisi suunas alusetud: tolle ratturi näol ei olnud siiski tegemist patustanud poisiga, sest tema tuli mängule hoopis Männimäe poolt ning oli kõneks olnud kellaajal juba ammu staadonil mänguks valmistumas. Lihtne, inimlik eksitus, ent tekkinud emotsionaalne sõnavahetus oli seetõttu üsna tarbetu ning seda kurvastavam.

Siinkohal tahaksingi siiski kõigile teile, head klubi lapsed, noored, lapsevanemad ja treenerid, panna südamele: hoiame oma linna! Linnakodaniku mure tuli tegelikult ju südamest ja tasus kindlasti ärakuulamist.

Jah, me kõik teame, et Trepimäe kõrval asuvad murukünkad on juba aastakümneid meelitanud hulljulgeid poisinaaskleid sealt jalgratastega alla kihutama. Poisid on ju poisid! Teame samas ka seda, et need jäljed ei ole sinna tekkinud eile ega üleeile; ja kohe päris kindlasti mitte ainuüksi meie jalgpalliklubi poiste rataste alt ja tegevuse tõttu.

Siiski, sõbrad, ikkagi: Trepimäe küngastelt jalgrattaga alla kihutamine on väga, VÄGA OHTLIK nii lapsele endale kui ka kõrvalseisjatele. Otse Trepimäe jalamil on tiheda liiklusega autotee seal liikuvate sõidukitega ning teravate äärekividega. On vaja vaid üht vääratust, et juhtuks traagiliste tagajärgedega õnnetus. Seda ei soovi meist keegi, seda pole kellelegi vaja.

Samuti on arusaadav, et Trepimäe murukate, mille hooldamisega tegelevad päevast päeva meie head sõbrad Linnahooldusest – needsamad töökad, head Viljandi inimesed, kes seisavad hea ka meie jalgpalliväljakute ja staadionite ning klubihoone eest – ei ole mõeldud selleks, et sellel jalgrattasporti harrastada.

Head lapsevanemad ja treenerid, palun pange oma lastele südamele, et nad ei minetaks trenni või mängule tõttamise tuhinas ohutunnet ning peaksid silmas ja südames ka seda, et seisaksime meie kodulinna heakorra eest. Katsume murelike kaaslinlaste pöördumisi mõista ja neid kuulates rahulikuks jääda, isegi siis, kui teine pool seda mõnikord ei suuda. See on ju meie Viljandi, meie olemegi Viljandi!

Aitäh, hea sõber, lugemast. Jaga, palun, seda väikest meeldetuletust ka oma klubiklaaslaste ja oma treeninggrupi lapsevanematega, et meie lapsed püsiksid terved ja rõõmustaks meid edaspidigi sääraste võimsate ja emotsionaalsete võitudega, nagu U-14 poisid seda täna tegid.

Üleskutsega on oodatud liituma ka kõik teised linna spordiklubid ning linlased. Aitäh teile!

Siiralt tänulik,
Marek,
Tuleviku klubi kogukonnajuht

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin