Kogukonnajuhi pöördumine

Trepimäe

Head sõbrad! Tahaksin rääkida meie kodulinnast Viljandist, selle hoidmisest ja viisaka suhtlemise tähtsusest.

Täna pärast kunstmuruväljakul toimunud U-14 poiste grupi võidukat liigamängu leidis aset üks kurvastav intsident, kus teravasse mõttevahetusse sattusid murelik linnakodanik ja üks meie lapsevanemaist.

Linnakodanik heitis meie klubi lapsevanemale teraval toonil ette, et tolle jalgpallipoiss sõitis mõni aeg varem jalgrattal Trepimäelt mööda murupinda alla. Nagu hiljem mitme juures olnuga suheldes selgus, olid etteheited konkreetse poisi suunas alusetud: tolle ratturi näol ei olnud siiski tegemist patustanud poisiga, sest tema tuli mängule hoopis Männimäe poolt ning oli kõneks olnud kellaajal juba ammu staadonil mänguks valmistumas. Lihtne, inimlik eksitus, ent tekkinud emotsionaalne sõnavahetus oli seetõttu üsna tarbetu ning seda kurvastavam.

Siinkohal tahaksingi siiski kõigile teile, head klubi lapsed, noored, lapsevanemad ja treenerid, panna südamele: hoiame oma linna! Linnakodaniku mure tuli tegelikult ju südamest ja tasus kindlasti ärakuulamist.

Jah, me kõik teame, et Trepimäe kõrval asuvad murukünkad on juba aastakümneid meelitanud hulljulgeid poisinaaskleid sealt jalgratastega alla kihutama. Poisid on ju poisid! Teame samas ka seda, et need jäljed ei ole sinna tekkinud eile ega üleeile; ja kohe päris kindlasti mitte ainuüksi meie jalgpalliklubi poiste rataste alt ja tegevuse tõttu.

Siiski, sõbrad, ikkagi: Trepimäe küngastelt jalgrattaga alla kihutamine on väga, VÄGA OHTLIK nii lapsele endale kui ka kõrvalseisjatele. Otse Trepimäe jalamil on tiheda liiklusega autotee seal liikuvate sõidukitega ning teravate äärekividega. On vaja vaid üht vääratust, et juhtuks traagiliste tagajärgedega õnnetus. Seda ei soovi meist keegi, seda pole kellelegi vaja.

Samuti on arusaadav, et Trepimäe murukate, mille hooldamisega tegelevad päevast päeva meie head sõbrad Linnahooldusest – needsamad töökad, head Viljandi inimesed, kes seisavad hea ka meie jalgpalliväljakute ja staadionite ning klubihoone eest – ei ole mõeldud selleks, et sellel jalgrattasporti harrastada.

Head lapsevanemad ja treenerid, palun pange oma lastele südamele, et nad ei minetaks trenni või mängule tõttamise tuhinas ohutunnet ning peaksid silmas ja südames ka seda, et seisaksime meie kodulinna heakorra eest. Katsume murelike kaaslinlaste pöördumisi mõista ja neid kuulates rahulikuks jääda, isegi siis, kui teine pool seda mõnikord ei suuda. See on ju meie Viljandi, meie olemegi Viljandi!

Aitäh, hea sõber, lugemast. Jaga, palun, seda väikest meeldetuletust ka oma klubiklaaslaste ja oma treeninggrupi lapsevanematega, et meie lapsed püsiksid terved ja rõõmustaks meid edaspidigi sääraste võimsate ja emotsionaalsete võitudega, nagu U-14 poisid seda täna tegid.

Üleskutsega on oodatud liituma ka kõik teised linna spordiklubid ning linlased. Aitäh teile!

Siiralt tänulik,
Marek,
Tuleviku klubi kogukonnajuht

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FCI Levadia
2356
Tallinna FC Flora
2152
Paide Linnameeskond
2349
Nõmme Kalju FC
2143
Tartu JK Tammeka
2326
JK Narva Trans
2326
FC Kuressaare
2217
JK Tallinna Kalev
2216
Viljandi JK Tulevik
2215
Maardu Linnameeskond
2212

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
1234
Pärnu JK
1229
JK Tallinna Kalev
1224
Saku Sporting
1216
Tartu JK Tammeka
1211
Tartu SK 10 Premium
129
JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
128
Põlva FC Lootos
128

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
1538
JK Tallinna Kalev III
1434
Läänemaa JK
1530
Pärnu JK Vaprus II
1524
Tallinna FC Flora U19
1524
Tallinna JK Piraaja
1522
FC Kuressaare II
1422
Viljandi JK Tulevik II
1521
Põhja-Sakala
1520
Viimsi JK II
1518
Raplamaa JK
1514
Raasiku FC Joker
1513
Pärnu JK Poseidon
1312
FC Kose
157

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Espak Viljandi
Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Suursponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Helion Ehitus
Helion Ehitus
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa bussiliinid
Folk Auto
Folk Auto
Print Best
Print Best
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum
Viljandi linn
Viljandi linn
Maksimum.ee
Maksimum.ee

Koostööpartnerid

Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
Viljandi lokaal Legend
Lokaal Legend
MyFitness
MyFitness
Käti Tikand
Käti Tikand