KLUBI AVALDUS | Viljandi Tulevik loobub kohast Premium liigas ning siirdub mängima esiliigasse

Pärast pikki ja põhjalikke arutelusid ning võttes arvesse klubi majanduslikku seisu, mis on koroonapandeemia kaasmõjul sattunud ennenägematult ränga surve alla, võttis Viljandi jalgpalliklubi Tulevik juhtkond lähtudes klubi toimepüsivuse ja jätkusuutlikkuse alal hoidmise eesmärgist vastu raske otsuse loobuda 2022. aasta hooajaks välja teenitud Premium liiga kohast ning siirduda mängima aste madalamale, esiliigasse.

Otsuse taga on majanduslikud kaalutlused. Viimastel hooaegadel on klubi juhtkond näinud tohutut vaeva, et Premium liigas mänguvõimeline meeskond komplekteerida ning hooaja läbimiseks tarvilik eelarve kokku saada. See on nõudnud kohati ebainimlikke jõupingutusi, erakordset kokkuhoidlikkust ning kaalukaid kompromisse.

Kokkuvõttes on sellega siiani hakkama saadud, ent iga järgnev hooaeg tormiliselt arenevas Premium liigas on toonud kaasa eelmisest suurusjärgu võrra suuremad kulutused. Kui kõigile raskustele lisaks sekkus mängu segadust külvanud ja tänaseni kestev koroonapandeemia, suudeti tohutute jõupingutuste toel selle esimesest ja teisest lainest suuremate kadudeta läbi tulla. Kolmanda laine järel ent rauges ka klubi suuremate sponsorite ramm. Säärases olukorras, ja võttes arvesse tänaseni valitsevat teadmatust eesootava suhtes, muutus raske otsus vältimatuks.

Klubi presidendi Raiko Mutle sõnul ei langetatud seda kergekäeliselt ning ta kinnitas, et kuni viimase hetkeni otsiti palavikuliselt erinevaid võimalusi kõrgliigas jätkamiseks ja eelarve täitimiseks vajalikku tuge väljastpoolt klubi. Paraku on toe leidmine olnud pandeemia tingimustes raskem kui iial varem, lisaks tuli seda tehes joosta võidu ka ajaga, sest eelseisva kõrgliigahooaja litsentseerimisprotsess on juba alanud.

“Otsus on tohutult valus ja raske, sest oleme kõrgliigasse tõusnud ja seal kuus aastat püsinud, sealjuures viimased viis hooaega järjest, ainult ja üksnes meeletu töö ja pingutuse hinnaga nii klubi kontoris kui jalgpalliväljakutel. Võin käe südamele panna ja kinnitada, et nii mina kui kogu meie juhtiv personal, samuti esindusmeeskond ja selle treenerid on tänaseks töötunde lugemata teinud absoluutselt kõik ja andnud endast viimase, et hoida meie meeskond kõrgliigas ja Viljandi tippjalgpalli kaardil,” kõneles Mutle.

“Olukorras, kus sissetulekud langevad drastiliselt, väljaminekud aina kerkivad ja uue hooaja ettevalmistusperioodi alguseni on jäänud vaid paar nädalat, muutus aga iseenda, mängijate, treenerite, kogukonna ja jalgpalliüldsuse ees ausaks jäämine ning klubi eluspüsimiseks vajalik käsipiduri tõmbamine täiesti vältimatuks,” lisas ta. “Mitte mingil tingimusel ei tohi lasta süveneda situatsioonil, mis ohustab meie klubi noormängijaid ja nende peresid, meie kogukonda ja sõna otseses mõttes klubi elus püsimist. Me ei saa olla edaspidi nõus tippspordi ideaalide nimel meie tuleviku arvelt tegutsemisega.”

Mutle toonitas, et klubi kontor on olnud viimastel hooaegadel, eriti aga viimastel kuudel ebainimliku surve all. “Inimesed on töötanud purunemispiiril, et kõrgliiga nõudmistega kaasas käia,” sõnas ta. “Selliselt edasi minnes pole me jätkusuutlikud ning olukord muutuks klubi püsimisele ohtlikuks. Peame astuma sammu tagasi, et jätta ellu meie noorte võimalus unistada ja neid unistusi püüda.”

Klubi on oma otsuse kõrgliiga kohast loobuda teinud teatavaks Eesti jalgpalliliidule. Lähinädalatel tehakse keskendunud tööd, et klubi sportliku püramiidi tipp reorganiseerida ning täita esiliigas osalemiseks vajalikud litsentsinõuded, komplekteerida meeskond ja tehniline personal. Samuti jätkub pingeline töö tulubaasi kasvatamise ja toetajate leidmise nimel.

Tuleviku juht Raiko Mutle selgitab kujunenud olukorda ja otsuse tagamaid pikas ja põhjalikus intervjuus klubi kodulehel aadressil jktulevik.ee.

Viljandi jalgpalliklubi Tuleviku iseseisev tee Eesti jalgpallisüsteemis algas aastal 2011, mil Raiko Mutle ja Rain Tölpus alustasid klubi ja jalgpallikooli ülesehitamist ning esindusmeeskonna pürgimist kõrgliigasse teisest liigast. Juba 2015. aastaks teeniti välja koht Premium liigas, kus 2016. aastal esiliigasse langemise ja seejärel taas kõrgliigasse tagasi tõusmise järel püsiti viimased viis hooaega järjest. Kui kümne aasta eest alustati kolme noortetreeneri ja vähem kui saja lapsega, siis praegu treenib klubis ligi 300 last ja noort 13 treeneri käe all.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin