Kindel võit Pärnu Vapruse üle

Järele peetud Premium-liiga viienda vooru kohtumine Viljandi linnastaadionil tõi esimest korda sel hooajal publiku väljaku äärde ja inimesed tulid armastatud linnastaadionile suurel hulgal. Ligi poole tuhande silmapaari ees peetud emotsionaalne ja kirglik mäng lõppes Tuleviku 3:1 võiduga Pärnu Vapruse üle. FOTO: Katariina Õunpuu.

Mäng algas pauguga, kui juba teisel minutil Kristjan Kask, kellel sõna otseses mõttes särgi küljes riputi, sellest hoolimata pärnakate trahvikasti murdis ning seal üle karistusala madala ristsöödu värava ette saatis. Vapruse kaitse uinus ning Kaimar Saagi sööstu pallile polnud takistamas kedagi. 1:0 juba mängu 87. sekundil!

Linnastaadioni rõkkama pannud emotsionaalselt oluline värav aga sai kiiresti kainestava vastuse, kui Kristen Saarts Tuleviku kaitseliinist õnnetu rikošeti järel talle ette lennanud palli võrku saatis ja juba 10. minutil viigistas.

Vaid kuus minutit hiljem takistas pärnakate keskkaitsja Marek Kaljumäe trahvialas kõrget palli selgelt käega. Paraku tõi nende väravavaht Hendrik Vainu Heroli penaltilöögi paremast väravanurgast kindlalt välja.

Avapoolaeg möödus Tuleviku dikteerimisel, kuid samas tuli pidevalt tegeleda muidu kompaktselt kaitses istunud Vapruse kiirete vasturünnakute peatamisega. Suuremat ohtu need ei kujutanud, kuid hoidsid kollasärgid siiski läbivalt kikivarvul ning sundisid viljandlasi omakorda ründes võetavaid riske kaalutletumalt hindama. Esimene kolmveerandtund 1:1 seisul lõppeski.

Teisele poolajale tuli juba totaalselt marru aetud Tulevik. Mäng võeti ühemõtteliselt enda kätte igas väljaku punktis ja Pärnu väravale pandi peale selline turmtuli, mida Viljandi linnastaadionil ammu nähtud pole. Peale virutasid Kristjan Kask, Kaimar Saag, Nikita Komissarov, Herol Riiberg ja suurepärast mängu näidanud Kazeem Bolaji. Kõigi löögid aga võttis ära kas ennastsalgavat tööd teinud pärnakate kindamees Vainu, või lendasid need väravaraamidest mööda. Vaid korra pääsesid Vapruse mehed vasturünnakule, ent kaitsesse tormanud Kaimar Saag hoidis palliga pärnaka kontrolli all ning tolle pealelöök veeres väravapostist mööda.

61. minutil sai aga Vapruse õnn otsa. Arcenciel Mintongo virutas kaugelt peale, kellegi rikošetist lendas pall esmalt põiklatti, siis  Tõnis Vihmojale klaarimiseks. See aga ei õnnestunud, pall jõudis uuesti Mintongo jalale ning too proovis seekord pehmema löögiga. Pall võttis Magnus Villota jalast rikošeti ja veeres otsekui aegluubis Pärnu värava alanurka. 2:1.

Kohe pärast 2:1 väravat ehitas Tulevik oma kätega – õieti Mintongo jalgade ja lohaka pallitöötlusega – Vaprusele nende selle mängu viimase rünnaku moodi rünnaku. Virgo Vallik ja Kristen Saarts pääsesid Viljandi kaitseliini eest putku, ent Saartsi tehnika ei vedanud välja ning rünnak luhtus.

68. minuti paiku keesid tunded väljakul üle. Tauno Tekko ei saanud kuidagimoodi reeglitepäraselt hakkama kogu mängu vältel Vapruse kaitsjatele ja keskväljale pinnuks silmas olnud Kazeem Bolajiga, kes oli järjekordset rünnakut üles võtmas, ja rebis tolle labaselt pikali. Tekko küüniline teguviis aga ärritas Nikita Komissarovit, kes omakorda Tekkole käed külge pani, misjärel läks lahti suurem mürgel, kus ühe suure konflikti ümber tekkis mitu väiksemat. Väljakukohtunik Kristo Külljastinen aga suutis koos Tuleviku kapteni Gerdo Juhkamiga mäsleva pundi laiali ajada ning kollased hoiatuskaardid teenisid mäsust nii Tekko kui Komissarov.

73. minutil teenis Tulevik nurgalöögi, mida Kaimar Saag ründama pääses. Pärnu blokkis ja proovida sai Kask, kelle puude ei õnnestunud. Pall aga langes ette Riibergile, kes selle vabalt positsioonilt südametäiega Vapruse värava ristnurka rammis. 3:1!

Järelejäänud minutite jooksul oli täielikult kurnatud Vaprus omadega sedavõrd läbi, et ei jõudnud kohati enam isegi lahtistele pallidele söösta, et mingigi rünnak üles võtta. Üles ärritatud Tulevik aga näis töötavat üha tõusvatel tuuridel ning Mintongo, Komissarov, Tanel Lang ja vahetusest sekkunud Abubakir Muydinov lõikasid järjest sööte vahelt ja toimetasid neid trahvialasse, et siis uuesti keskväljal võitlusesse tormata ja taas pall Vapruselt jõuga tagasi võtta ning uuele rünnakule söösta.

Rohkem väravaid linnastaadionile kogunenud 451 pealtvaatajat selles kohtumises aga ei näinud ja lõpuvile järel vallandunud kirgede torm väljakul ja tribüünidel näitasid selgelt, kui tähtis oli nädala alguses Pärnus peetud õnnetu lõpptulemusega kohtumise järel see matš kodus võita.

Tuleviku järgmine kohtumine peetakse Nõmme Kaljuga võõrsil, TNTK väljakul Tallinnas 30. juunil kell 18.

Kohtumise järelvaatamine

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Kohtumise protokoll

25. juunil kell 18.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik – Pärnu JK Vaprus  3:1 (1:1)
2. Kaimar Saag, 62. Arc-En-Ciel Mintongo, 73. Herol Riiberg – 10. Kristen Saarts

Väravasöödud: 2. Kristjan Kask, 62. x, 73. Kristjan Kask – 10. Anton Krutogolov
Realiseerimata penalti: 17. Herol Riiberg
Hoiatused: 31. Gerdo Juhkam, 69. Nikita Komissarov, 82. Abubakir Muidinov – 16. Marek Kaljumäe, 50. Robin Limberg, 69. Tauno Tekko, 90+1. Hendrik Vainu
Mänguolud: +22, pilves sajune ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 451
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Thor Vaas, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Kristjan-Eric Lääne

Tulevik: Marten Ritson, Tanel Lang, Daniil Petrunin, Gerdo Juhkam, Martin Allik, Kazeem Bolaji (81. Abubakir Muidinov), Arc-En-Ciel Mintongo, Nikita Komissarov (78. Daniel Tuhkanen), Herol Riiberg, Kaimar Saag, Kristjan Kask.
Varus: Karl Erik Jürisson, Abubakir Muidinov, Gustav-Hendrik Seeder, Raimond Mets, Daniel Tuhkanen.

Vaprus: Hendrik Vainu, Magnus Villota, Anton Krutogolov, Tauno Tekko, Kristen Saarts, Tõnis Vihmoja, Enrico Veensalu, Devid Lehter, Marek Kaljumäe, Robin Limberg (77. Reno Mark), Ranet Ristikivi (33. Virgo Vallik).
Varus: Ott Nõmm, Virgo Vallik, Rocco Mõtt, Rasmus Ilves, Reno Mark.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin