Kas lõpuks ometi? Jah, Premium liiga ja Tulevik alustavad!

Kui esmalt pidi tänavune Premium liiga hooaeg saama avalöögi 5. märtsil Tallinna FC Flora ja liiga taastulnuka Pärnu Vapruse duelliga ning Tuleviku madin Nõmme Kalju vastu pidanuks maha peetama järgmisel päeval, siis koroonaviiruse korraldatud pahandused on tänaseks kõik pea peale pööranud. Sel laupäeval jookseb Tulevik lõpuks küll vutimurule, ent mitte esimeses voorus ega Nõmme Kalju vastu, vaid hoopis kolmanda vooru mänguks Kuressaares. FOTO: Liisi Troska / Soccernet.ee.

Täpselt nii jabursegaseks on Eestit laastav tõbi suutnud ajada vee kohalikus jalgpallitiigis. Avavooru kohtumised jäeti kõik sootuks ära: mängupäevade eel tulid ridamisi teated koroonapositiivsete mängijate kohta nii Narvast kui Kuressaarest, Viljandist ja Maarjamäelt. Samal ajal, kui Levadia mehed isolatsioonist pääsesid, saabusid aga tõveuudised Tallinna Legioni ja Nõmme Kalju ridadest. Nii sai möödunud nädala lõpus selgeks, et ka teise vooru kalenderplaanist jäid alles vaid riismed.

Nüüdseks on asjad settinud sedasi, et ärajäänud avavoorus ning rapitud teises voorus loodetud avapaugu tegemise au on saanud endale hoopis kolmas mänguvoor. Põhjus, miks jalgpalliliit sedasi otsustas, on lihtne: kolmanda vooru planeeritud mängugraafik pidi viima vastamisi Nõmme Kalju ja Tallinna Legioni, nemad on aga tänaseks päevaks just kaks ainsat klubi, kes koroonaviiruse tõttu eneseisolatsiooni on sunnitud. Kõik teised on sellest pääsenud ning saavad omavahel mängida. Viljandi Tulevik läheb seega laupäeval kell 16 algavas kohtumises võõral väljakul vastamisi FC Kuressaarega. Esimese ja teise vooru kohtumised peetakse hooaja vältel järele, samuti on 25. märtsile lükatud Tuleviku võõrsil peetav karikasarja veerandfinaalkohtumine Nõmme Kaljuga.

Ilm narris toas istuvaid mängumehi

Tuleviku kaks järjestikust eneseisolatsiooni, millest selle nädala teisipäeval puhaste paberitega pääseti – kogu meeskond ning personal andis negatiivsed proovid – on nüüdseks selja taga ja sats kolmandat päeva treeningutel tagasi. Kuidas täpselt aga mõjutab eelseisvat kohtumist kaks kaduma läinud üliväärtuslikku pallitreeningute nädalat, ei oska ennustada absoluutselt keegi.

Saatuse nöögina haihtus just meeskonna kahe isolatsiooniperioodi vältel Viljandist vutimehi siin kogu talve kimbutanud lumi, jää ja miinuskraadid ning pikki päevi siranud päike küpsetas järveäärse kunstmuruväljaku mõnusalt pehmeks. Teisipäeval isolatsioonist pääsenud meeskonda tervitas aga õues uuesti mahasadanud paks lumi.

Ka Tuleviku laupäevane vastane, FC Kuressaare on seisnud silmitsi sarnaste probleemidega. Veel kaks päeva enne mängu ei olnud kõik meeskonnaliikmed isolatsioonist pääsenud. Treeningtingimuste osas saarlaste meeskond muidugi viljandlaste muret ei jaga: kogu FC Kuressaare esindusmeeskond paikneb püsivalt Tallinnas, sõidab saarele vaid kodumängude pidamiseks ning on saanud hooaja ettevalmistusperioodi vältel kasutada kõigi mugavustega sisehalli.

Vabanduste otsimisega või halamisega Tuleviku mehed aga siiski ei tegele. Peatreener Jaanus Reiteli elukreedo “on nagu on” kõlab kõigi klubiliikmete huulil ning teisipäeval isolatsioonist palliväljakule pääsenud meeste näod ei peegelda grammigi tülpimust ega pinget eelseisva kohtumise pärast. Reedeses Sakalas ütles Reitel, et kõik on tipp-topp. “Poisid teevad tööd,” kinnitas ta. “Nad said individuaalkava ja on näha, et nad on tublid olnud. Paari päevaga olen näinud, et nad on suutnud toonust hoida ja hambad ristis treenida.”

FC Kuressaare ja Viljandi Tuleviku vaheline Premium liiga kohtumine saab Kuressaares alguse laupäeval kell 16. Otsepilti mängust toodab Soccernet.ee.

Tund enne mängu tuleb Tulevik Facebooki seinal eetrisse “FenixBet LIVE!” otsestuudio, kus Sander Kuusk ja Marek Tiits vaatavad mängule ette, analüüsivad olukorda ja suhtlevad interaktiivselt saate vaatajatega. Teine stuudiolülitus leiab aset poolajapausil ning mängu lõpus võetakse kohtumine kokku ja loositakse vaatajate vahel välja põnevaid auhindu.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin