Kapten Maive Jürmann: oleme tänavu eriti motiveeritud

Eeloleval laupäeval alustab oma kolmandat meistriliiga hooaega Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond. Kuna publikut laupäeval staadionile ei lubata, toob Tulevik TV mängu otsepildis teieni ning Tuleviku kogukonnajuht ja naiskonna mängude korralduspealik Kaspar Kast uuris naiskonna kaptenilt Maive Jürmannilt, kuidas taas algavaks hooajaks valmis ollakse ja millised on eesmärgid. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Maive, kuidas hooaja ettevalmistus kulges?

Treeningud on hooaja alguse eel muutunud üha intensiivsemaks ning nõuavad meilt kõigilt sajaprotsendilist pingutust. Sergei on välja toonud meie tugevused ja nõrkused. Treeningutel harjutame ja teeme läbi erinevaid reaalses mängus tekkivaid olukordi, et suudaksime platsil jõuda parimate lahendusteni. Paraku jäi treeningmänge hetkel valitseva olukorra tõttu napiks, kuid selgema pildi meie naiskonna tasemest ja kitsaskohtadest saime taliturniiri kohtumistel, kus mängisime Lasnamäe Ajaxi ja Tartu Tammekaga.

Millised on sinu isiklikud ja võistkondlikud eesmärgid uueks hooajaks ?

Isiklikuks eesmärgiks on mul juba aastaid olnud naiskonnas hea sisekliima, ühtsuse ja toetuse loomine ning hoidmine.

Oleme selle hooaja alguses eriti motiveeritud. Minu jaoks on oluline, et platsile minnes tahaksid tüdrukud jalgpalli mängida, ning et nad teeksid seda iseenda ja meie naiskonna nimel. Võistkondlik eesmärk on lihvida platsil koostööd ning omavahelist suhtlemist ja jõuda lõpuks ka esiviisikusse.

Oled mänginud Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnas selle loomisest alates. Milline on  sinu hinnangul olnud naiskonna areng läbi nende aastate ?

Olen tõesti olnud ühendnaiskonnas päris algusest peale. Nagu ikka uute asjadega kipub olema, siis päris alguses ei tahtnud koostöö naiskonnas sujuda. Ent ajapikku aina rohkem üksteist tundma õppides ning palliväljakul koos treenides saavutasime üksteisemõistmise ja see kajastus ka tulemustes. Naiskond on aastatega palju arenenud ning küpsemaks muutunud.

Eelmisest hooajast on nüüd juba piisavalt möödas, et natuke tagasi vaadata. Kas saavutatud kohaga võib rahule jääda ja kas jääb midagi kripeldama ?

Alati saaks kindlasti paremini. Eelmise aasta treeningvõimalused enne hooaja algust olid koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tõttu pea olematud. Füüsiline pool kannatas palju. Tegime küll individuaalseid jooksu- ja jõutrenne, kuid see ei kompenseerinud koos tehtavaid trenne palliplatsil. Isiklikult jäi kripeldama mäng Floraga, kus ma osaleda ei saanud kuna olin kaartidega väljas. Tüdrukud aga tegid super mängu ning see oli päris uhke tunne.

Millised on sinu arvates meie naiskonna suurimad trumbid algaval hooajal ?

Meid on teiste võistkondade poolt paljudes mängueelsetes kommentaarides nimetatud “huvitavaks”. Meie trumbiks on super väravavaht ja kaitseliin, mis seisab ühtselt nagu müür; äärepoolikud, kes kiiruse ja teravusega nõelavad; keskväli, mis ehitab ja lammutab samaaegselt, ning ründaja kes on kiire kui tuul.

Milline on olnud sinu kõige meeldejäävaim mäng Tuleviku särgis ?

Meeldejäävaim mäng oli kindlasti 2019. aastal  võõrsil Pärnu JK vastu. Vaheajale läksime seisul 0:0 ning pärnakad olid vihaseks aetud, kuna nad lootsid sellest kohtumisest lihtsat kolme punkti. Teisel poolajal jätkasime isukalt rünnakuid ning võimalusi skoorida tekkis omajagu. Meie jaoks oli oluline, et esimese värava suutsime lüüa meie. Sealt edasi valdas Pärnu naiskonda paanika. Tehti mitu vahetust ning hakati tugevamalt pressima. Lõppseisuks jäi 3:1 meie kahjuks, kuid tookord ei olnudki oluline mitte tablool olev number vaid see, kuidas me mitmekordse Eesti meistri vastu mängisime.

Oled ka sel aastal naiskonna kapten, kas sa tunned, et see paneb sinu õlule ka teatava lisapinge ?

Naiskond, treener ja klubi on väga toetavad, seetõttu ma hetkel lisapinget ei tunneta. Pigem on see üks huvitav ning inspireeriv teekond.

Milline on olnud sinu teekond jalgpallurina ?

Jalgpalli hakkasin ma mängima seitse aastat tagasi. Tol ajal moodustati Suure-Jaani Unitedis grupp, kuhu said tulla kõik naised, kes soovisid jalgpalli toksimist proovida. Meie treeneriks oli Sergei Vassiljev. Ma arvan, et ka tema jaoks oli põnev väljakutse treenida 27 erinevas vanuses ning erineva sportliku taustaga naist.

Sellest grupist, kes 2013. aasta detsembris koos treeninguid alustasid, olen mina ainsana aktiivselt jalgpalli juurde jäänud. Esmalt mängisin ma 2014. aasta hooajal rahvaliigat, mille meie naiskond ka võitis. Siis kuulusin 2015. aastal JK Kuusalu Kalevi naiskonda. 2016. aastal  hakkasime koostööd tegema Viljandi Tulevikuga ning siis loodigi praegune ühendnaiskond, kellega alustasime oma teekonda teises liigas. Ka selle liiga me võitsime. Sealt edasi suundusime juba esiliigasse. Alates 2019. aastast kuulume meistriliigasse.

Minu treener on algusest peale olnud Sergei Vassiljev. See kuidas ta pühendab end naiskonnale ning  naiste jalgpalli arendamisele on tunnustust väärt.

Kuidas sa hindad Viljandi jalgpalli hetkeolukorda ?

Hetkeolukord Viljandimaa jalgpallis on üsna positiivne. Kui vahepeal tundus, et naistele ei ole järelkasvu peale tulemas, siis selle aasta üheks prioriteediks ongi meistriliiga naiskonna kaasamine järelkasvu tekitamise protsessi. Meie treeningutel käib praegu palju noori tüdrukuid ning seetõttu tundub ka tulevik helgem kui see oli näiteks aasta tagasi.

Asjade uutmoodi tegemine sai alguse sel aastal. See, et klubis pööratakse rohkem tähelepanu tüdrukute ja naiste jalgpallile, on ääretult oluline, sest nii jõuab jalgpalli  juurde rohkem uusi mängijaid ning meil ei teki puudust järelkasvust, mis on hetkel paljudele naiskondadele suureks probleemiks.

Tuleviku ja Tallinna Kalevi vaheline meistriliiga hooaja avakohtumine on otsepildis nähtav Tulevik TV vahendusel Tuleviku naiskonna Facebooki seinal. 

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin