Tuleviku viimase vastase ridades anti positiivne koroonaproov, mis osutus hiljem negatiivseks

Möödunud laupäeval kohtusid Viljandi linnastaadionil Premium Liiga 18. vooru raames Viljandi Tulevik ja Nõmme Kalju. Pärast kohtumist sai üks Kalju mängija teada, et on olnud kontaktis positiivse koroonaproovi andnud inimesega. Pühapäeval andis too mängija omapoolse proovi, mille esmaspäeval laekunud tulemus oli positiivne. Samal päeval tehtud kordusproovi tulemus laekus täna, teisipäeval, ning see oli negatiivne.

Viljandi Tulevik sai laupäevase vastase mängija positiivsest proovist teada esmaspäeva hommikul, kui Tuleviku meeskond oli kogunemas treeningule. Klubijuhid saatsid meeskonna uudiste laekumise järel koheselt laiali ning peatasid nende edasised treeningud. Sama päeva pärastlõunaks olid klubi juhtkonnal kõik mängupäeval Nõmme Kalju meeskonnaga kokku puutunud inimesed välja selgitatud, palutud neil edasise info saabumiseni isolatsioonis püsida ning nende täielik nimekiri edastatud Terviseametile.

Teisipäeval selgus, et kõnealuse Kalju mängija korduv koroonaproov osutus negatiivseks. Jalgpalliliidu teatel ootab kogu Kalju meeskonda veel üks proovi andmine, et asjasse lõplik selgus saada. Kuni kolmanda proovi tulemuste laekumiseni püsivad Terviseameti soovituste kohaselt isolatsioonis kõik need Viljandi Tuleviku mängijad, kes laupäevases kohtumises väljakul käisid. Need mängijad ning personal, kes Kalju meeskonnaga kontaktis ei olnud (meeskondade riietusruumid ei asu mängupäeval samas hoones, mistõttu kontakt ei olnud võimalik), isolatsioonis viibima ei pea.

Hetkel isolatsioonis olevad Tuleviku mängijad saavad treeningule naasta kohe, kui Terviseamet selleks loa annab ehk pärast seda, kui tänase testimise tulemusena on selgunud, et Nõmme Kalju ridades ei ole tõepoolest ühtki koroonapositiivset mängijat. Eurokohtumiseks valmistuvatele Nõmme Kalju mängijatele anti luba ühistreeningutele naasta pärast tänaste kordusproovide negatiivsete tulemuste laekumist.

Nende Tuleviku jalgpallikooli noortetreeneritena töötavate esindusmeeskonna liikmete töö, kes laupäevasel mängupäeval Nõmme Kaljuga kokku puutusid, korraldas Tuleviku juhtkond koheselt ümber juba esmaspäeva hommikul, vahetult pärast esmase äreva info laekumist.

Kuni lõplike Nõmme Kalju mängijate proovitulemuste selgumiseni on Tuleviku jalgpallikooli mängivate treenerite noortevõistkondade treeningute läbiviimiseks tagatud asendustreenerid ning jalgpallikooli lapsed ei puutu kokku treeneritega, kes Nõmme Kalju vastu peetud mängus väljakul käisid.

Ühelgi Tuleviku esindusmeeskonna mängijal ega klubi töötajal koroonaviiruse sümptomeid ei ole.

Klubijuht: saime Terviseametilt oma tegutsemise eest kiita

Raiko Mutle, Viljandi Tuleviku klubijuht tõdes, et varasem kogemus koroonakriisi mõjudega toimetulemisel andis oskuse säilitada külm pea ja teha kiired otsused.

“Terviseameti inimesed uurisid meie käest esimese asjana, mida me ise juba ette võtnud oleme,” kõneles Mutle. “Selgitasime, et saatsime meeskonna esimese info laekudes treeningult ära, spordikeskus organiseeris klubihoone ja staadioni desinfitseerimise, selgitasime välja kõik Nõmme Kaljuga kokku puutunud inimesed ning korraldasime vastavalt ümber ka jalgpallikooli töö. Terviseamet tunnustas meid kiire tegutsemise eest ning nentis, et enamat polegi meilt nõuda. Nüüd ootame nendepoolset luba ka isolatsiooni jäänud mängijate treeningutele lubamiseks.”

Jalgpalliliidu kommentaar Soccernet.ee-le

Jalgpalliliidu pressišeff Mihkel Uiboleht selgitas Soccernet.ee portaalile olukorda.

“Üks Nõmme Kalju mängija, kellel puuduvad haigussümptomid, läks koroonaviiruse testimisele 23. augustil, sest sai 22. augusti õhtul pärast Premium liiga mängu Viljandi Tulevikuga teada, et temaga kontaktis olnud inimese koroonaviiruse proov oli positiivne.

Kõnealuse mängija positiivse koroonatesti tulemus saabus 24. augustil. Samal päeval testiti uuesti nii teda kui ka kogu Nõmme Kalju esindusmeeskonda – kõigi koroonaviiruse testid osutusid negatiivseks. Täna testitakse kogu meeskond igaks juhuks veel kord.

Esmaspäeval toimus jalgpalliliidu kriisikomisjoni koosolek, kus lepiti kokku edasised sammud ja võeti kasutusele ettevaatusabinõud. Olime nii eile kui ka täna pidevas suhtluses terviseameti ja Kaljuga. Terviseamet lubas Kalju meeskonna treenima, sest kõik andsid negatiivse proovi.

Mõistagi ootame ka täna tehtavate testide tulemusi ja kui needki on negatiivsed, siis on kõik selge. Arusaadavalt tegeleme teemaga väga tõsiselt, sest Nõmme Kaljul on neljapäeval, 27. augustil ees UEFA Euroopa liiga mäng ning pühapäeval, 30. augustil Premium liiga kohtumine, Viljandi JK Tulevikul on laupäeval, 29. augustil kavas Premium liiga mäng.”

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin