JÄRELKAJA | Viljandi võitles, lõi supervärava, kuid vandus hiiglasele alla

Premium Liiga kümnenda vooru kohtumine suveräänse tabeliliidri Tallinna FC Flora vastu ei toonud Viljandi Tulevikule küll punktilisa, kuid hooaja rekordpubliku ees tähistati emadepäeva hingestatud võitlusega. Kaimar Saagi supervärav pakkus 517 kaasaelajale siirast ja südamest tulnud rõõmu, ent Flora läks koduteele igati teenitud 3:1 võiduga.

Hooaja esimene murumäng osutus mängu alates vaevarikkamaks ülesandeks külalistele, kes Viljandi linnastaadioni kevadise muru pakutavate, pallikiigutamist mitte soosinud tingimustega jänni jäid. Et Tulevik alustas kohtumist Tallinna suurklubi vastu vähimatki aukartust üles näitamata, sai näha harvanähtavat pilti, kus esimese veerandtunni jooksul FC Flora surve all mängima pidi.

Ilusat, mõtestatud ja ründavat jalgpalli mõlemal meeskonna esituses sai näha pea kogu esimese poolaja vältel. Vaid korraks uinus Tuleviku kaitseliini valvsus ning karistus oli kiire tulema. 39. minutil saatis Konstantin Vassiljev Tuleviku karistusalasse näiliselt kollasärkide kontrolli all olnud söödu, kuid maha magati Vlasi Sinjavski sööst sellele keskvälja sügavusest. 1:0 Florale.

Teist poolaega alustas Tulevik samasuguse kire ja tahtmisega nagu esimestki, kuid taas oli ränk kaitseprohmakas see, mis teiseks poolajaks väljakuoludega juba tuntavalt kohanenud ning poolaega domineerinud Florale värava kinkis. 66. minutil pani Herol värava suunas teele esmapilgul ebaõnnestunud nurgalöögi, mis aga väravaesisest saginast lubamatul moel otse väravasse põrkas.

Tuleviku mast aga püsis. Rünnati edasi ning 78. minutil pani Kaimar Saag linnastaadioni minutiteks ennastunustavalt röökima. Janar Õunapi söödu järel end esiti vastu Flora kaitsjaid kinni jooksnud Saag võttis palli siiski kindlalt jalale ja pani umbes 3o meetrilt Flora värava suunas juveliiri täpsusega mõõdetud löögi. Pall lendas ristnurka ning latipuutest väravavõrku. Kahtlemata kogu kõrgliiga senise hooaja kauneim tabamus tõi Tuleviku mängu tagasi ning ovatsioonid linnastaadionil kestsid ja kestsid.

Juhuse hooleks Flora siiski midagi ei jätnud. Viigiväravat jahtides mõistetavalt riske võtnud Tuleviku avantüürid kasutati halastamatult ära, kui 84. minutil kontrarünnakust Mihkel Ainsalul vabalt trahvikasti purjetada lubati. Sealt leidis Ainsalu karistusala servale täiesti üksi jäetud Martin Milleri, kellel oli aega palli sättida ning sihik paika panna. Miller realiseeris võimaluse kindlalt ning 3:1 seisu tabloole toonud värav tappis mängu.

Kaotus tuli vastu võtta, ent Tulevik oli teinud kõik, mis suutis ning seetõttu pälvisid platsilt lõpuvile järel pettunult lahkuvad mängijad Viljandi vutipubliku palavad armastusavaldused.

Et mängupäev oli pühendatud Viljandi emadele, saatsid mängu eel just Viljandi jalkaemad koos oma lastega mõlema klubi meeskonnad väljakule. Siiras ja südamlik avanoot vutimatšile kandus edasi kogu ülejäänud mängupäevale ning nii lustisid pooltuhat inimest linnastaadionil kogu hingega. Klubi tänab kõiki staadionile tulnud peresid ja fänne südamest ilusa päeva eest.

Tuleviku järgmine kohtumine leiab aset taas kodumurul, kui reedel 17. mail võõrustatakse kell 19.30 algavas kohtumises järgmist Tallinna hiidu, FCI Levadiat. Mängu eel on kõvasti peamurdmist treeneritel, sest täitunud hoiatuskaartide limiidi tõttu jäävad kohtumisest eemale põhikoosseisu äärekaitsja Gustav-Hendrik Seeder ning keskkaitsja Janar Õunap.

Mängu protokoll

12. mail kell 15.00 Viljandi linnastaadionil
Viljandi JK Tulevik – Tallinna FC Flora  1:3 (0:1)
78. Kaimar Saag – 39. Vlasi Sinjavski, 66. Herol Riiberg, 84. Martin Miller

Väravasöödud: 78. Janar Õunap – 39. Konstantin Vassiljev, 66. x, 84. Mihkel Ainsalu
Hoiatused: 32. Tanel Lang, 62. Gustav-Hendrik Seeder, 71. Janar Õunap – 25. Vlasi Sinjavski, 64. Vladislav Kreida
Mänguolud: +11, vahelduv pilvisus; muruväljak rahuldavas seisukorras.