JÄRELKAJA | Vaatemänguline lahing Maardus paremat satsi ei selgitanud

Janar Õunap ja Andreas Kallaste hoidsid Maardu Linnameeskonna kuival, kuid eesliinis jäid pallid samuti võrku löömata. | FOTO: Brit Maria Tael, soccernet.ee

Premium Liiga seitsmenda vooru kohtumine viis järjekordses kuuepunktimängus vastamisi võidunäljased tabelipõhjameeskonnad, kaheksandal kohal sitsiva Maardu Linnameeskonna ja neile üheksandal kohal kuklasse hingava Viljandi Tuleviku. Vaatemängu pakuti Maardus mõlemalt poolt kõvasti, raju lahingut samuti, ent väravad jäid löömata mõlemal pool väljakut: kohtumine lõppes 0:0 viigiga.

Tulevik alustas mängu veidi luuravamalt ning sellega lõigati peaaegu kohe näppu, kui juba esimestel minutitel Maardu oma trahvikasti ümber kombineerima ja peale lööma lubati. Vähehaaval hakkas popsuma aga ka viljandlaste mängumootor ning ülejäänud minutiteks esimesest poolajast võeti mängujuhtimine suuremalt jaolt enda kätte.

Maardu pääses küll kahel korral Tuleviku enese passiivsuse tõttu ohtlikult lööma, kuid nii Vladislav Ogorodniku kui Vitali Gussevi pealelöögid jäid tagajärjeta: esimese löögiürituse blokeeris Andreas Kallaste hiilgava tõrjega ning teine paugutas paarilt meetrilt palli kosmosesse. Paraku ei olnud pealelöökide resultaadid kiita ka väljaku teises otsas, kus Rainer Peips vabast nurgast palli jõuga üle värava lajatas ning Janar Õunap nurgalöögijärgses olukorras palli paarilt meetrilt samuti üle põiklati saatis.

Teisele poolajale tuli Maardu teravamalt ning surus Viljandi kümnekonnaks minutiks oma väljakupoolele. Juba poolaja lõpus väsimuse märke näidanud maardulaste rünnakulaine elati siiski edukalt üle ning mäng libises taas Tuleviku kontrolli alla. Teisel poolajal Maardu Linnameeskonna mehed Kallastet enam proovile panna ei suutnudki, Vitali Gussev neutraliseeriti praktiliselt nähtamatuseni ning üksikud ohuolukorras Tuleviku värava all pärinesid peamiselt paremalt äärelt tulnud läbimurretest.

Tulevik ise surus Maardu väljakupoolel aga mis ta surus, palli väravasse ei saadud. Ilja Kassantšjuk Maardu väravas hiilgas paari ühekäetõrjega ning õnne ei olnud Tuleviku täna kuidagi: nii Indrek Ilvese, Kaimar Saagi kui Illimar Loigo pealelöögid vihisesid väravaraamidest napilt või veelgi napimalt mööda.

Füüsiliselt väga jõulise kohtumise lõpuks – kokku jagati mängus välja viis kollast kaarti, neist kaks Tuleviku meestele – võttis Maardu end üürikeseks perioodiks taas kokku ning üritas Viljandi trahvikastis segadust külvata. Korra see neil ka õnnestus, kui pall nurgalöögi järel kastist kuidagi välja ei tahtnud minna. Jõuga mänguvahend sealt siiski minema löödi ning üleminutitel oli Viljandil veel kaks võimalust võidupunktide haaramiseks, ent realiseerimine vedas endiselt alt. Punkt kummalegi ja turniiritabeli lõpuosas jäi pärast seitsmendat vooru kõik muutumatuks.

Peatreener Sander Post: “Oli väga võrdne mäng. Minu silmis polnud täna väljakul võistkonda, kes olnuks teisest parem. Viik on õiglane tulemus, kas ta just 0:0 pidi olema, aga õiglane on viik igal juhul. Oli võimalusi meil ja oli ka Maardul. Nende olukorrad olid võib-olla isegi kindlamad, positsioonid, kust skoorida paremad. Tähtsaim oli täna siiski taga null hoida ja ees midagi ära lüüa. Ei löönud, sest me ei suutnud piisavalt ohtlikud ega teravad olla ega tekitatud olukordi realiseerida. Kaitse poole pealt võin rahul olla, selle üle on hea meel.”

Paide vastu järgmisel pühapäeval koduväljakul ilmselt sedavõrd lahtist mängu oodata ei ole, nagu täna Maardu vastu näidati?

Post: “Jah, see on teistsugune mäng. Paide on näidanud, et mängib esikolmiku-neliku kohtadele. Nad on suure eelarvega profivõistkond, kus on palju uusi ja kvaliteetseid mängijaid. Just kvaliteedis nad ongi meist selgelt üle, peavadki olema, aga küllap tekib meil nendegi vastu võimalusi. Nende tugevused tuleb kinni panna ja selle nimel käib järgmisel nädalal kibe töö.”

Paide Linnameeskonda võõrustab Viljandi Tulevik tänavuse hooaja viimases kunstmurustaadionil peetavas mängus pühapäeval 28. aprillil kell 13.00. Mängupäevasponsor on taas Helion Ehitus, kellelt publikule mürakas auhind ootamas. Info Paide mängu kohta ilmub klubi kanalitesse juba pühapäeval.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin