JÄRELKAJA | Tulevikul jäi ülinapilt puudu valitseva meistri šokeerimisest, Õunap ja Peips skoorisid

Rainer Peips skooris teist liigamängu järjest

Premium Liiga viienda vooru kohtumine tõi Viljandi kunstmuruväljakule Hiiu roosad ehk valitseva Eesti meistri Nõmme Kalju FC. Ehkki jalgpalliüldsus ootas ühepoolset mängu roosade kasuks, näitas Tulevik Kaljule 338-pealise publiku ees kõvasti hambaid ning jäi võidust ilma ka hoolimata lõpuminutite survest.

Kohtumine algas šokiga hoopis Tuleviku karistusalas, kui juba esimesel minutil sai Igor Subbotin palli väga vabalt peaga Andreas Kallaste valvatavasse väravasse suunata. Ei kulunud kümmet minutitki, kui Tulevik leidis end juba kaheväravalisest kaotusseisust, sest taas üsna pehmet kaitsetööd näidanud Tulevik harutati trahvikastis põhjalikult lahti ning Robert Kirss sai südamerahus palli värava tagumisse nurka põrutada.

Kolmaski ei jäänud tulemata, kui 23. minutil oma trahvikastis Kalju mängija kukutati ning penaltit lööma läinud Maximiliano Ugge oli kindel, suunates palli penaltipunktilt värava paremasse alanurka. Kallaste aimas küll löögisuuna ära, ent löök oli tõrjumatult tugev.

Vähem kui pooltunniga endale kolmeväravalise kaotusseisu meisterdanud Tulevik ärkas aga siis ning võttis järjest ette hästi välja mängitud reide Kalju väljakupoolel. Värav oli õhus ning see tuligi 37. minutil, kui Janar Õunap suunas Vitali Teleši selja taha Martin Alliku nurgalöögi. Vaid kolm minutit hiljem sai jala peaaegu-et esimesest pallipuutest valgeks vaid hetked varem Rasmus Alles asemel mängu sekkunud Rainer Peips.

Teisel poolajal pani Kalju Tuleviku jõulise surve alla ning pikki perioode ei pääsenud Tulevik isegi kontrarünnakutesse. Samas raiskasid roosad Tuleviku värava all võimaluse võimaluse järel ning veerandtund enne kohtumise lõppu oli Tuleviku viigivärav rohkem õhus kui külaliste neljas.

Kahjuks ei formuleerunud viimasel viiel minutil Tuleviku meeste poolt Kalju väravale peale pandud surve siiski tasaseisu toonud väravaks, ehkki veel viimasel üleminutil oli selleks kahel korral võimalus; ning valitsevad meistrid lasti koduteele kõrbelõhnaliste sabasulgedega, kaasas kolm tabelipunkti.

Peatreener Sander Post ei ole aga napi kaotusega sugugi rahul ning tõdes mängujärgses kommentaaris, et eksiti taas kohtades, mille kallal on pikalt tööd tehtud.

“Mängu alustamine, mida põhjalikult enne tänast kohtumist analüüsisime, vedas ikka ja jälle alt. Värav avaminutil, teine kümme minutit hiljem ning 23. minuti penaltist oli mäng juba sisuliselt tehtud. Nõmme Kalju vastu 0:3 kaotusseisust tagasi tulla on peaaegu võimatu,” kõneles Post.

Aga ometi oli see peaaegu juhtumas? “Jah,” tõdes peatreener, “aga eks 3:0 edus hakkab vastane ilmselt ka veidi konservatiivsemalt mängima. Jah, võimalusi me lõime, kaks neist realiseerisime ja lisaks portsu poolvõimalusi, aga neid tuleb meil igas mängus ette.”

Miks olid tänasest mängupäevakoosseisust välja jäetud väravavaht Karl-Romet Nõmm ja poolkaitsja Kristjan Kask? Peatreeneri selgitust mööda eksisid mehed rängalt meeskonnas paikapandud distsipliini vastu ning on meeskonnast määramata ajaks eemaldatud. “Sellised eksimused on lubamatud,” kõneles Post ning lisas, et eksimuste sisu klubi avalikult ei aruta ning sel teemal ühtki edasist kommentaari ei anna. “Need on meeskonna siseasjad, millega tegeleme meeskonna sees,” lõpetas peatreener.

Tuleviku järgmine kohtumine leiab aset võõrsil, kui 13. aprillil minnakse Tallinnas Sportland Arenal vastu järjekordsele hiigelkatsumusele, sest võõrustajaks on marulises hoos ja ülitugev FCI Levadia.

Mängu protokoll

7. aprillil kell 13.00 Viljandi kunstmuruväljakul
Viljandi JK Tulevik – Nõmme Kalju FC  2:3 (2:3)
37. Janar Õunap, 40. Rainer Peips – 1. Igor Subbotin, 11. Robert Kirss, 23. pen Maximiliano Ugge

Väravasöödud: 37. Martin Allik, 40. Kaimar Saag – 1. Robert Kirss, 11. Liliu, 23. Andri Markovitš
Hoiatused: 51. Lauri Elur – 33. Eugen Zasavitchi
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.