JÄRELKAJA | Tulevik näitas taas tipule hambaid, ent taandus ülekaaluka jõu ees

Tallinna FCI Levadia vs Viljandi Tulevik, 13.04.2019

Premium Liiga kuues voor Tallinnas Sportland Arenal tõi Viljandi Tulevikule küll Tallinna FCI Levadialt saadud kindla 2:5 kaotuse, kuid meeskonna esituses ülivõimsa vastase vastu leidus nukra skoori kõrval siiski mõndagi kiiduväärset. Fakt on, et Tulevik lõi Levadia vastu ühes kohtumises peaaegu samapalju väravaid, kui Levadia oli endale lubanud lüüa kogu eelneva hooaja jooksul kokku, ning tegi seda igati mõtestatud ründemängu näidates.

Kohtumine algas luuravalt ning kollasärgid ja nende kümmekond Sportland Arenale kogunenud fänni said 13. mänguminutil rõõmsalt rõkata, kui Rainer Peips Levadia trahvikastis Martin Alliku ja Kaimar Saagi suurepärase eeltöö väravaks realiseeris. Eduseis kestis paraku vaid viis minutit ehk kuni Alex Roosalu ja Tuleviku väravasuul seisnud Andreas Kallaste kommunikatsiooniveani, mille tõttu Roosalu Tuleviku värava suunas lendavale pallile pea vahele pani ning sellele vastu tõtanud Kallastet õnnetult ennetas. Omavärav tõi tabloole viiginumbrid 1:1.

Olgugi, et Levadia sai kingituseks saadud viigiväravaga lahti krambist, mille Tuleviku meeste vastu kõiki ootusi löödud juhtvärav oli tekitanud, ei lasknud Viljandi masti maha ning jätkas igal vähimalgi võimalusel rünnakuid. Markus Jürgenson oli oma kaitseäärel vaheldumisi püstihädas küll Indrek Ilvese, küll Kaimar Saagi ja Rainer Peipsiga ning kohati suurepärast pallitöötlemisoskust näitas Illimar Loigo.

Mänguilu oli, skoori tegi aga Levadia: 23. minutil viis Nikita Andrejev rohelised 2:1 juhtima ning 12 minutit hiljem sai Joao Morelli pärast suurt segadust Tuleviki kaitseliinis kirja elu lihtsaima värava, kui pall vastu teda põrganuna tee Tuleviku väravasse leidis.

Poolajapausile mindi Levadia 3:1 eduseisus ning tundus, et mäng tüürib tavapärase Taaveti ja Koljati lahingule kohase suureskoorilise lõpplahenduse suunas.

Tulevik arvas siiski teisiti. Kohe riietusruumist naasmise järel tegi kogu kohtumise eelneva kulgemise vältel Levadia kaitseliini jõulise ja nahaalse mänguga kikivarvul hoidnud Kaimar Saag tallinlaste värava ees mehiselt tööd ning surus palli jõuga teist korda Sergei Lepmetsa selja taha, vähendades nii Tuleviku kaotusseisu taas minimaalseks. Nagu Tuleviku avaväravagi järel, tõmbus Levadia hetkeks endasse ning mängis kaitses mõnd aega konservatiivsemalt, et siis aga surve Tuleviku väravale taas maruliseks keerata.

Tasu selle eest ei jäänud tulemata, kui Nikita Andrejev 60. minutil suurepärase individuaalse soologa pea kogu Tuleviku kaitseliini üle mängis ning palli karistusala joonelt kollasärkide värava ristnurka keerutas. Tabloole kerkinud skoor 4:2 tappis sisuliselt mängu ning Tulevikku hakkas üha nähtavamalt kimbutama väsimus, millele Levadia oma teravate vahetustega järjest raskust lisas.

76. minutil tegi senises kohtumises head minekut näidanud Mark Edur Tuleviku väravavahialas puhkenud võitluses tarbetult rumala vea, tõmmates Levadia mängija selja tagant ühemõtteliselt pikali. Ilmselge väravavõimaluse ärahoidmise eest kerkis teenitult punane kaart ning viimase veerandtunni pidi Tulevik vähemuses mängima. Penaltipunktile asunud Jevgeni Budnik ei eksinud ning vormistas kohtumise lõppseisu 5:2.

Tulevik tegi täpselt seda, mida peatreener Sander Post enne kohtumist lubas: mängiti kogu südamest ja anti Tallinna tippklubile väärikas lahing. Levadia skoori järgi kindlat võitu jäi siiski tumestama tõsiasi, et Viljandi amatööridel lubati oma võrku lüüa kolme senise hooaja jooksul sealt väljavõetud palli kõrvale veel koguni kaks. Samuti tõestasid kollasärgid, et möödunud nädalavahetusel koduväljakul Nõmme Kalju vastu näidatud südi vastupanu ei olnud juhus: meeskonna mänguvorm ja üheshingamine on selgelt tõusuteel, järjest kindlamalt suudetakse palliga mängides end väljakul kehtestada ning painutada oma surve alla ka kõige tugevamate klubide kaitseliinid. Kui nüüd vaid neist rumalatest ja tulipäistest vigadest ja kaartidest lahti saaks…

Peatreener Sander Post: “Oli tugev mäng, kus võidukohustus lasus Levadial. Suurklubi võttis oma ära, ent tagantjärele on siiski päratult kahju sellest, et kõik väravad lasime lüüa omaenda lollidest eksimustest. Treeneril on muidugi hea meel, kui ta ründajad löövad väravaid ja end suurklubide ees enam põlvili ei lase nagu paljud meist eeldavad, aga vähegi targema tegutsemise korral oleksime olnud sellest kohtumisest võimelised rohkemat võtma. Peame tegelema vaimse poolega, pead külmad hoidma ja meid tänavu järjekindlalt saatnud rumalate vigade laviinist lahti saama. Teeme tööd edasi, mis seal ikka, uus mäng ootab nädala pärast. Tänan Viljandi poolehoidjaid, keda oli tribüünilt kenasti kuulda, see tegi rõõmu!”

Tuleviku järgmine kohtumine leiab aset tuleva nädala laupäeval, kui järjekordses kuuepunktimängus sõidetakse külla Maardu Linnameeskonnale, kes eile paralleelkohtumises Tallinna Kalevile võõrsil mõneti üllatuslikult 0:2 alla jäi. Kuidas lapib peatreener Post Mark Edurist tagaliini jäänud augu, saame näha juba päev vähem kui nädala pärast.

 

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin