JÄRELKAJA | Tulevik hammustas medalinõudlejat valusasti

Rasmus Alles sai Paide Linnameeskonna vastu jala valgeks ning kirja oma esimese Premium Liiga värava. | FOTO: Marit Stepanova

Pühapäeval kogunes järveäärsele kunstmurustaadionile senise hooaja rekordit tähistaval hulgal publikut, kes olid tunnistajaks täpselt sellele, mida mängureklaamid lubasid: rajule madinale Paide Linnameeskonna vastu. Tänavu end kindla medalipretendendina kehtestanud Paide pidi Viljandist lahkuma pettumustvalmistava 2:2 viigiga.

Kohtumine algas Tuleviku esimeste rünnakürituste järel oodatult kerkinud paidelaste survega Tuleviku väravale. Juba 13. minutil sai Linnameeskond oma tahtmise, kui Tarmo Neemelo sai trahvikasti tsenderdatud palli peaga tahaposti suunata, kus Sander Sinilaid lubamatult markeerimata mehena selle rahulikult ja koos Andreas Kallastega väravavavõrku saatis.

Paide surve jätkus, ent Tulevik kogus end, sättis kaitses read korda ja ründas samuti nii, nagu oskas. Kui poolajale mingidi järvalaste napis 1:0 eduseisus, siis teisele poolajale tuli Tulevik aga hoopis teise hingamisega ning Paide veduri teele loobiti ohtralt kaikad. Tasu selle eest tuli kiiresti, kui Rasmus Alles 52. minutil Illimar Loigo poolt värava eest läbi saadetud söödule peale tormas ja palli libisemise pealt jõuga väravasse rammis.

Mäng kulges edasi võrdsete lahinguna, ent 61. minutil keeras Karl Mööl end Mark Eduri pealt trahvikastis väga lihtsalt maha ja saatis palli värava ette. Alex Roosalu tõrjus selle sealt tagas väljaku poole, ent otse Sinilaiu jalale, kes saatis Andreas Kallaste võimetuks jätnud pommi Viljandi võrku.

Kollasärkide esitusele tuliselt kaasa elanud ja senise mängu kulgemisega igati rahul olnud Viljandi fänniarmee ei langenud aga ahastusse, vaid omasid ergutati uusi rünnakuid otsima. Ja need tulid.

70. minutil pani Mark Edur vasakult äärelt Paide karistusala joonel ootavale Kaimar Saagile otse lagipähe hea söödu, mille too tahapoole pikendas. Seal oli ootel Rainer Peips, kes aga poolvabalt positsioonilt peale tulistama ei tõtanud, vaid söötis palli isetult Kaimar Saagile jalga tagasi. Saag põrutas peale, pall põrkas väravaposti, sealt vastu Mait Toomi õlga ja sealt edasi väravasse. Toom küll koukis juba üle väravajoone käinud palli veel väravast välja, ent olukorda valvama jäänud Saag lajatas selle uuesti võrku. Toomi omaväravana see tabamus kirja läkski ja tabloole kerkis 2:2 viigiseis.

Allesjäänud mänguminutid tiksusid lõpuni mõlemapoolsete poolvõimaluste tähe all, kuid Tulevikku kammitses teatav rahulolu käeulatuses olnud viigipunktiga ning Paide mängumootor seiskus kohati juba päris põhjalikult: mehed rassisid alles möödunud kolmapäeval 120 minutit raskes karikaveerandfinaalis, kus Levadiale lõpuks alla vannuti ning see oli Paide mängule tuntava pitseri jätnud.

2:2 viik Paidega tähistas Tulevikule esimest punkti koduväljakul käesoleval hooajal. Meestele tegi rõõmu ja meeste üle rõõmustas hooaja rekordpublik, sest kunstmurustaadoni tribüünid olid pühapäeval pilgeni täidetud: kohtumist jälgis koguni 373 pealtvaatajat.

Tuleviku peatreener Sander Post mängust Paidega: “Algus oli rabe, tegime väga palju söödu- ja muud tehnilist praaki. Kaks korda tulime kaotusseisust välja, see ongi minu jaoks eilsest kõige positiivsem. Järjest kindlamalt suudame väravaid lüüa ja end kitsikusest välja võidelda. Pühapäevane mäng võinuks minna mõlemale poole. Jah, tagantjärele võime mõelda, et meil jäi ehk isegi vaid natuke võidust puudu, aga Paidel olid siiski ju ka omad momendid ja nad olid ikkagi kõigest hoolimata head. Viik on igati aus tulemus. Kui vaadata meie hetkeseisu, siis peab rahul olema.”

Ambitsioonika Paide heast hooaja algusest. “Toonitan veelkord: vaadake, mis on olemas meil siin ja millised võimalused suurtel klubidel. Viike ja üllatusvõite liigas jääb iga aastaga järjest vähemaks. Rahasummad on suureks läinud ja keegi enam naljalt ootamatus kohas ei komista, sest seda ei saa endale lihtsalt lubada. Sellepärast olen ka pühapäevase mänguga rahul.”

Tuleviku üha paranevast mängupildist. “Mingit suurt muutust meeskonnas toimunud ei ole, trennid on trennid ja oma plaane muudan ma väga vähe, koormused ning kõik muu on pikalt ette paika pandud. Mida olen küll täheldanud, on see, et meeskond talub treeningtsüklis koormuse pealt järgmisele siirdumist tõesti hästi ja kummalisel kombel on isegi kahes järjestikuses raskes trennis meeskonna fookus parem, kui neis, mille vahele jääb kergem treening või vaba päev. Tänavu on koormuse tõus olnud meeskonnale suur, algul oli see neile isegi ehmatav, aga liigume samamoodi edasi, sest see on meie trump. Jah, me oleme füüsiliselt kõvad, julgeksin meeskonna füüsilise vormi hinnata isegi liiga viie parema meeskonna hulka. Ärakukkumisi, mis tuleneks kehalisest ettevalmistusest meil enam ei ole. Muret teeb mulle hoopis jalaväristamine: me justkui kardame mängu alustada, kardame söötu lükata ehkki värisemiseks pole mingit põhjust. Sellega peame tegelema, vaimset poolt utsitama.”

Mängu protokoll

28. aprillil kell 13.00 Viljandi kunstmuruväljakul
Viljandi JK Tulevik – Paide Linnameeskond 2:2 (0:1)
51. Rasmus Alles, 70. ov. Mait Toom – 11., 61. Sander Sinilaid

Väravasöödud: 51. Illimar Loigo, 70. x – 11. Tarmo Neemelo, 61. x
Hoiatused: 42. Tanel Lang, 72. Janar Õunap – 65. Andre Frolov, 69. Sander Sinilaid, 70. Mait Toom, 72. Karl Mööl, 72. Sören Kaldma, 90. Martin Kase
Mänguolud: +12, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 373
Peakohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Lauri Salei
Neljas kohtunik: Andrei Karhu

Tulevik: Andreas Kallaste, Mark Edur, Janar Õunap, Alex Roosalu, Gustav-Hendrik Seeder, Kristjan Kask, Tanel Lang, Illimar Loigo, Kaimar Saag, Rasmus Alles (66. Lauri Elur), Indrek Ilves (54. Rainer Peips).
Varus: Lauri Elur, Arlet Hunt, Rainer Peips, Siim Saar, Karl-Romet Nõmm.

Paide: Mait Toom, Tanel Neubauer (62. Yann Michael Yao), Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Karl Mööl, Sören Kaldma, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Vladislav Zanfirov, Ander Ott Valge (81. Andre Järva), Tarmo Neemelo.
Varus: Andre Järva, Joel Kokla, Henri Välja, Yann Michael Yao, Rene Merilo.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin