JÄRELKAJA | Tulevik andis ägeda lahingu, aga Levadia võttis jõuga oma

Premium Liiga kolmanda vooru mängupäev tähistas Viljandi Tuleviku käimasoleva hooaja esimest kodumängu. Külla sõitis eelneva kahes voorus võidupunktid kirja saanud Tallinna FCI Levadia. Tulevik pakkus võimsale külalisele vist küll aegade kõvema sparringu, läks juhtima, ent vandus ülekaalukale jõule lõpuks ikkagi 1:3 alla. FOTO: Marit Stepanova.

Väga luuravalt ja kompivalt, ent selge Levadia ülekaaluga alanud kohtumine inimtühja tribüüni ja suletud sissepääsudega linnastaadionil võttis tuurid tõsisemalt üles kümnekonna minuti möödudes avavilest. Karl-Romet Nõmm hiilgas taas väravasuul kahe suurepärase tõrjega, samal ajal, kui kollasärgid end Levadia pressi all kogusid ja liine kompaktseks sättisid.

Aja möödudes hakkas siiski rünnakuvõimalusi tekkima ka Tulevikul ning mängupilt võrdsustus pisut. 37. mänguminutil blokeeris Nõmm jalaga hiilgaval moel Levadia ohtliku rünnaku, sai palli enda valdusesse ning algatas kiire lahtimänguga kontrarünnaku vasakult äärelt. Seal tõusis trahviala nurka Herol Riiberg, kes andis läbimurdel olevale Sander Kapperile suurepärase söödu, mille too tugeva ja terava maalöögiga juhtväravaks vormistas. 1:0!

Sellelt seisult mindi ka poolajapausile, ent sealt naastes said kollasärgid kiirelt külma duši osaliseks, kui Bogdan Vaštšuki pealelöök Gerdo Juhkamist 47. minutil õnnetu rikošeti võttis ja omade värava allanurka veeres.

Levadia sai viigiväravaga kõik pinged maha ning nende ründemäng muutus märksa ladusamaks. Tulevik langetas liine ning ootas oma rünnakuvõimalusi. Enne aga, kui midagi ise korraldada suudeti, kasutas Levadia 57. minutil ära Juhkami vigastuspausi ning lahendas ära standardolukorra: nurgalöögist oli täpne Robert Kirss. 1:2.

See värav tappis mängu. Põlvele kõvasti haiget saanud Juhkam mängu jätkata ei suutnudki ning tema asemel sekkus mängu Alex Roosalu. Tulevik ei leidnud enam kuidagi käike ettepoole ning neid ei hakanudki tekkima enne, kui 74. minuti paiku Kaimar Saag mängu sekkus. Viimasel veerandtunnil külvati mitmel korral Levadia trahvikastis paanikat, 10 minutit enne lõpuvilet saadeti ründeliini ka keskkaitsja Marco Budic, ent löögile ei jõutud. Hoopis Levadia võttis maha kõik Viljandi lootused, kui Tuleviku võetud riskid oskuslikult ära kasutati ning Robert Kirss mängu eelviimasel minutil oma teise värava kirja sai. Seisuks sai 1:3 ning tiitlipretendent Levadia oli linnastaadionilt taas jõuga oma võtnud.

Tuleviku järgmine kohtumine leiab aset nädala pärast, pühapäeval 31. mail, kui kell 13 võõrustatakse linnastaadionil – endiselt veel tühjade tribüünide ees – Nõmme Kaljut.

Peatreeneri kommentaar

Sander Post nentis mängujärgses stuudios, et peapesuks oma meestele ta põhjust ei näe. “Me ei mänginud kehvasti. Ma ei saa eeldada, et nädalast nädalasse võidame Levadia ja Paide suguseid meeskondi. Täna said määravaks meie pisivead, mida Levadia oskuslikult ära kasutas. Teisel poolajal jäime õnnetult kaotusseisu ja sealt enam välja tulla ei suutnud.”

Post tõdes, et Levadia juhtvärav sündis halbade asjade kokkulangemisest. “Gerdo vigastus, Levadia mängis palli täpselt sinna tsooni, kus Gerdo pidanuks olema ja nii läks. See on jalgpall.”

Eelseisva Kalju mängu eel tahab treener meeskonna read üle vaadata. “Valmistume tavapäraselt ning taastume kahest järjestikusest väga raskest mängust.”

Gerdo Juhkami vigastuse tõsiduse kohta ei osanud Post mängu järel veel midagi täpsemat öelda.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Kohtumise protokoll

24. mail kell 15.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik – Tallinna FCI Levadia 1:3 (1:0)
37. Sander Kapper – 47. ov. Gerdo Juhkam, 56., 89. Robert Kirss

Väravasöödud: 37. Herol Riiberg – 47. Bogdan Vaštšuk, 56. Dmitri Kruglov, 89. Trevor Elhi
Hoiatused: 62. Tanel Lang, 81. Pavel Marin – 19. Gando Biala, 27. Markus Jürgenson, 34. Bogdan Vaštšuk, 52. Mark Oliver Roosnupp, 74. Trevor Elhi
Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Karolin Kaivoja
Neljas kohtunik: Eiko Saar

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Gerdo Juhkam (73. Alex Roosalu), Marco Budic, Herol Riiberg, Kristjan Kask (74. Kaimar Saag), Nikita Komissarov, Mark Edur, Tanel Lang, Sander Kapper (78. Jonas Tossou), Martin Allik, Pavel Marin.
Varus:  Matheas Madik, Alex Roosalu, Kaimar Saag, Gustav-Hendrik Seeder, Jude Barrow, Jonas Tossou, Jeremiah Dabrowski.

Levadia: Artur Kotenko, Zurab Otšigava, Oleksandr Safronov, Brent Lepistu, Gando Biala (69. Trevor Elhi), Manucho (31. Robert Kirss), Dmitri Kruglov, Markus Jürgenson, Maksim Podholjuzin, Mark Oliver Roosnupp, Bogdan Vaštšuk.
Varus: Aleksander Kraizmer, Marko Lipp, Robert Kirss, Trevor Elhi, Juri Kolomojets, Anton Krutogolov, Karl Rudolf Õigus.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin