JÄRELKAJA | Taliturniir sai avalöögi, peatreenerile sünnipäevakingiks võit

Reede õhtul Tallinnas jalgpalliliidu sisehallis alguse  saanud iga-aastase taliturniiri avaetenduseks oli tänavu Viljandi Tuleviku ning pärast paariaastast pausi taas Premium liigasse tõusnud Pärnu Vapruse mõõduvõtt. Konarliku, väravateta lõppenud avapoolaja järel pani Tulevik teisel kolmveerandtunnil oma paremuse üpris veenvalt maksma ning võttis 2:0 võidu. FOTO: Liisi Troska / soccernet.ee

Lõppenud hooaja järel vähe muutunud Vaprust – jätkas kogu esiliiga võidu toonud meeskond, lisaks on palgatud Tartu Tammeka kapten Tauno Tekko ning Tallinna Kalevi kogenud keskkaitsja Marek Kaljumäe – ootas sisehallis väga tugevalt muutunud Viljandi esindusmeeskond.

FC Florasse müüdud Karl-Romet Nõmme asemel astus aasta esimeses mängus postide vahele Viljandisse naasnud Marten Ritson. Möödunud hooajast tuttavast koosseisust leidis reedeses nimekirjas veel Martin Alliku, Gerdo Juhkami, Tanel Langi, Kaimar Saagi, Nikita Komissarovi, Kristjan Kase ning noore väravavahi Kaupo Kruusmäe. Tulevikus katsetel viibivate meeste nimistu aga oli kirju: mänguaega said noored FCI Levadia mängumehed Daniil Petrunin ja Anton Krutogolov, möödunud hooajal FC Kuressaares mänginud Daniel Tuhkanen, Nigeeria juurtega Kanada kodankondne Tomi Fagbongbe, Kameruni noortekoondislane Arcenciel Mintongo, noor nigeerlane Kazeem Bolaji, usbekk Abubakir Muyadinov ning nigeerlasest kogenud keskkaitsja, 2011. aastal Aafrika noortemeistriks tulnud ning ka U-20 maailmameistrivõistlustel Nigeeriat esindanud Atanda Ogungbe.

Kohtumise esimene poolaeg kulges Tuleviku jaoks harjumatule koosseisule kohaselt krobelist mängu näidates. Ebakõlasid leidus igas liinis ning nõnda suutis Pärnu hästi kokkumänginud meeskond ajuti ladusa söödumängu toel Tuleviku surve alla panna. Umbes veerandtunni möödudes aga sai ka Tulevik mootori soojaks ning mängupilt võrdsustus. Üleliia teravaid ohuolukordi aga ei suutnud vastase värava all tekitada kumbki meeskond kuni avapoolaja lõpuni. Esimese 45 minuti kõige ohtlikuma olukorra luhtas Tomi Fangbongbe, kelle karistusalas puhkenud saginas tehtud lähilöögi suutsid pärnakad väravajoonel pareerida.

Teisele poolajale tuli Tulevik vastu rohkete vahetustega nii koosseisus kui asetuses. Keskkaitses alustanud Tanel Lang vahetati paremäärekaitsjaks, keskkaitses võttis tema koha sisse Atanda. Positsioonilisi vahetusi tehti veel mitmeid ning Tuleviku mänguvurr läks pärast esimest ehmatust päris kenasti käima. Ehmatajaks oli Vaprus, kes kasutas osavalt ära Tuleviku tehtud vea järel kohtuniku poolt antud rünnakuedu ning viis rünnaku lõpule, kolistades siis Tuleviku värava põiklatti.

See jäi tükiks ajaks Vapruse viimaseks efektiivseks rünnakuks, sest viljandlaste mänguhoog kasvas. Söödumäng paranes ning keskväli ja ründeääred võeti tugevalt oma kontrolli alla. Vaprus ent seisis nimele kohaselt vapralt kaitses, hoidis liinid kompaktsed ning Tuleviku rünnakud löödi tagasi kõigi lubatud võtetega.

Seda suudeti kuni 61. minutini, mil Anton Krutogolov võttis vasakul äärel üles terava rünnaku, murdis mitmest Pärnu kaitsjast läbi ja pani palli läbi Ott Nõmme käte väravasse.

Teist Tuleviku tabamust tuli oodata 15 minutit, enne aga jõudis Vaprus korraldada paar ohtlikku reidi Tuleviku väljakupoolele, kus Kaupo Kruusmäe pidi tõrjuma ka pärnulaste üksühele rünnaku.

76. minutil saatis Nikita Komissarov diagonaalsöödu paremale äärele, kus Tanel Lang palli kena ristsööduga värava ette toimetas. Seal ennetas Pärnu kaitsjaid vanameister Kaimar Saag, kes lähilöögil ei eksinud ning vormistas kohtumise lõppseisu. Tõsi, tal avanes veel mängu lõpuminutitel võimalus lüüa ka oma teine ja mängu kolmas värav, ent hästi välja mängitud rünnaku lõpetuseks saatis ta palli Vapruse väravaposti pihta.

Tuleviku järgmine talitunriiri matš leiab aset laupäeval 30. jaanuaril kell 14, samuti jalgpalliliidu sisehallis Tallinnas. Vastaseks möödunud hooaja Premium liiga neljas meeskond Nõmme Kalju.

Peatreeneri kommentaar

Tuleviku eesotsas oma esimese mängu selja taha jätnud sünnipäevalaps, mängupäeval 37-aastaseks saanud Jaanus Reitel tõdes, et mäng oli esimesele treeningmatšile kohaselt toores.

“Mängu sisseelamine võttis aega, aga lõpuks… Esimese mängu kohta olen rahul sellega, mis nägin, hea sooritus poistelt. Minu eesmärk oli näha testitavate taset ja oskusi, aga ka oma kuttidest pilt ette saada,” kõneles loots. “Tegime palju positsioonivahetusi, roteerisime palju, sest soovisin näha erinevaid mängijaid erinevatel kohtadel väljakul toimetamas.”

Võitu, nagu treeningmängude puhul ikka, peatreener Reitel üle ei tähtsusta, ent möönab, et võita oli hea. “Saime luua positiivse fooni eelseisvale tööle. Selge on ju, et raskemad vastased alles ootavad taliturniiril ees, alles siis saame näha, mis meil on, kas meil on ja kuidas on. Aga täna, jah, nägin palju positiivset, mille pealt saan nii mina kui saavad mängijad enesekindlalt tööga edasi minna. Saime kinnituse, et teeme õiget asja.”

Peatreeneri kinnitusel on uue nädala alguses oodata esimesi otsuseid ja uudiseid lepingute kohta praegu katsetel olevatele mängijatele. “Jah, mõned otsused said tänasega joone alla,” tõdes ta. “Samuti saame tõenäoliselt näha veel mitut uut katsetele tulevat mängijat. Töö käib.”

Kohtumise tipphetked

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Kohtumise protokoll

22. jaanuaril kell 16.30 EJL-i jalgpallihallis

Pärnu JK Vaprus – Viljandi JK Tulevik 0:2 (0:0)
61. Anton Krutogolov, 76. Kaimar Saag

Hoiatused: 85. Georg Grahv – 17. Martin Allik, 62. Mintongo Arcenciel
Peakohtunik: Robert Lauri
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Lauri Salei

Vaprus: Hendrik Vainu (46. Ott Nõmm), Rasmus Ilves, Robin Limberg (46. Uku Kõrre), Magnus Villota (46. Raimond Tiidermann), Ranet Ristikivi (7. Georg Grahv), Tauno Tekko, Marek Kaljumäe (46. Mathias Villota), Enrico Veensalu (46. Kristen Saarts), Tõnis Vihmoja, Henri Hanson (46. Virgo Vallik), Ronaldo Tiismaa.
Varus: Ott Nõmm, Virgo Vallik, Uku Kõrre, Georg Grahv, Raimond Tiidermann, Kristen Saarts, Mathias Villota.

Tulevik: Marten Ritson (46. Kaupo Kruusmäe), Martin Allik (46. Mintongo Arcenciel), Gerdo Juhkam (46. Atanda Ganiu Ogungbe), Tanel Lang, Gustav-Hendrik Seeder, Daniil Petrunin, Nikita Komissarov, Tomi Fagbongbe (70. Abubakr Muidinov), Anton Krutogolov, Bolaji Kazeem Soliu (46. Daniel Tuhkanen), Kristjan Kask (46. Kaimar Saag).
Varus: Kaupo Kruusmäe, Atanda Ganiu Ogungbe, Daniel Tuhkanen, Mintongo Arcenciel, Kaimar Saag, Abubakr Muidinov.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin