JÄRELKAJA | Surmani väsinud Tulevik paiskas tartlased ahastusse

Premium Liiga 14. voor, viimane enne kahenädalast koondisepausi, viis Viljandi mehed Tartusse. Tamme staadionil tahtis pidamist Lõuna-Eesti derbi järjekordne vaatus. Väljakul sai näha kaht tiheda mängugraafiku tagajärjel äärmuseni väsinud meeskonda, kellest tugevamaks osutus Viljandi Tulevik oma tahtejõuga. Võrdsete heitlusena kulgenud ning kommentaatori poolt “munaveeretamiseks” ristitud mängust võeti teemantiväärtusega 1:0 võit. Foto: Marit Stepanova

Tuleviku viimaseid mänge on iseloomustanud üha kuhjuv väsimus. Väga hõreda varukoosseisu tõttu on mehed olnud sunnitud mängima pikki minuteid järjest ning põhikoosseisu kuulunud meeste väsimus ületas peatreeneri hinnangul inimliku taseme juba möödunud voorus väljavõideldud viigiga lõppenud kodumängus Narva Transi vastu. Kibedaks kirsiks tordil oli Tuleviku jaoks põhikeskkaitsja Gustav-Hendrik Seedri kaotamine vigastusele tollessamas kohtumises.

Kohtumine Tartus algaski väga hiilivalt. Just nii iseloomustas Tuleviku kapten Kaimar Saag mängujärgselt matši, kus kumbki pool ei võtnud esimesel veerandtunnil ainsatki riski. Samuti väsinud, lisaks aga ka oma esiründajad Albert Prosa ja Martin Jõgi hooaja lõpuni ränkadele vigastustele kaotanud ning endiselt vigastatud keskväljamaestro Reio Laabuseta mänginud Tammeka atakeeris küll mõnevõrra isukamalt ning peamiselt Rasmus Allese valvatava ääre kaudu, kuid läbimurded sealt vaibusid trahvikasti valitsenud Janar Õunapi ja Alex Roosalu korraldusel kiiresti.

Kaimar Saagi pealöök väljaku teises otsas, mille tammeklased päästa suutsid, jäigi kahe meeskonna peale kogu poolaja kindlaimaks väravavõimaluseks, kui mitte arvestada Rasmus Tautsi tulist lööki Tuleviku värava suunas mängu algusminutitel, mille Tuleviku kiiper tõrjus.

Tulevik võttis riske, seda aga vaid ajuti, ning ühest säärasest võinuks mängu saatus otsustatud saada. Korraks ründeliini veidi kõrgemale viinud kollasärgid kaotasid ründekolmandikus palli ning järjekordse pika püstsööduga saatis koduvõistkond 34. minutil oma jõulise ründaja Sten Reinkorti jooksule Karl-Romet Nõmme valvatava värava suunas. Nõmm tuli pikale pallile väravast veidi ebaõnnestunult vastu ning palli tõrjuda üritades äsas trahvikasti joonel Reinkorti hokivõttega pikali. Nõmmele kollane ning Tammekale penalti. Reinkort aga ei olnudki võimeline mängu jätkama.

35. minutil 11-meetri karistuslöögipunktile asunud Tauno Tekko ebaõnnestus aga valusalt: Karl-Romet Nõmm aimas ära tema löögi suuna ning tõi Tekko jalast teele saadetud palli vasakust väravanurgast ülikindlalt välja.

Drastiline apsakas ning Nõmme hiilgav tegutsemine omaenda korraldatud jama lappimisel võttis Tammeka meestelt igasuguse tuhina ning poolaja lõpuni enam ühtki võimaluse moodi võimalust luua ei suudetud. 0:0 seisult kõlas mehed puhkepausile viinud vile.

Teist poolaega alustas Tulevik märksa energilisemalt kui Tammeka, kes suruti pikaks perioodiks oma väljakupoolele. Sealt väljapääsu otsides joosti aga kinni juba keskväljal, kus neid väga tarka mängu näidanud Mark Edur, Kristjan Kask ja Tanel Lang ees ootasid.

56. minutil vangerdas Tartu peatreener Kaido Koppel, vahetades tartlaste poolelt seni teravaimat mängu näidanud Sander Kapperi välja Mart Paul Preimani vastu. Pettunult väljakult lahkunud Kapperit silmnähtavalt pahandanud käik ei toonud aga Koppeli oodatud muutust, pigem vastupidi: Preiman kadus mängupildilt üsna kiiresti ning Tuleviku kaitseliin sai Kapperi lahkumise järel veidi kergemalt hingata ning ise rünnakuid ette võtta.

Järjekordne kollaste vasturünnak tartlaste puuri suunas võeti sinisärkide poolt 62. minutil maha vea hinnaga ning määratud karistuslööki asus umbes 30 meetrilt sooritama Illimar Loigo. Tema terav, lennutrajektoori lõpuosas langev pall karistusalasse oli näiliselt suunatud Kaimar Saagi peanupule, kuid Saagi varjust astus kavalalt välja hoopis Indrek Ilves. Too pääses peaga ka ohtlikult löögile, ent Karl Johan Pechter tõrjus raskustega. Pechterist lahti põrganud pallil oli esimesena jaol Rainer Peips, kes selle kogu südamest Tammeka võrku lajatas. 1:0, Peipsile hooaja neljas värav ning Ilvesele teist mängu järjest kullahinnas väravasööt!

Viimaseks pooltunniks loovutas Tulevik keskvälja vabatahtlikult Tammekale ning jälgis ise keskendunult, kuidas Tammeka seal umbselt söötu lükkas. Kompaktselt kaitses seisnud kollasärgid ei lubanud palju palle oma selja taha ning Tammeka üritas äärtelt teed trahvikasti leida. Korra pääses Artur Uljanov ka täiesti vabalt positsioonilt peale tulistama, kuid pall lendas väravast mööda. Mõnel harval korral suudeti Tuleviku äärtest läbi murda, ent siis olid valvel kas Viljandi kaitsjad või üha enesekindlamaks muutuv Karl-Romet Nõmm.

Teisel pool väljakut läks Uljanovi omaga võrreldavalt väärtuslik skoorimisvõimalus nahka ka Illimar Loigol, kes hakkas vabal positsioonil viiekasti lähistel hea söödu saanuna palli oma tugevamale ehk paremale jalale sättima, ent kaotas sellega olulise poolsekundi, mille vältel jõudis Tammeka kaitsja tema pealelöögile ette viskuda.

Kohtuniku antud nelja lisaminuti vältel keeras Tulevik oma väravaesise ühemõtteliselt lukku ega lubanud Tammekat enam isegi keskväljalt edasi. Selle hinnaks oli küll Tanel Langi kaotamine järgmiseks kohtumiseks tema kolmandal üleminutil teenitud teise kollase ning kokku punase kaardi tõttu. Niigi mängukeelu ohus olnud Langi mõnevõrra tarbetu viga lõhkus aga siiski Tammeka mängurütmi veel piisavalt vajalikul määral. Päästev lõpuvile sedastas Viljandit rõõmustava ning Tartu kurvastava fakti: Tulevik võttis Tammekalt kevadringis saadud kodukaotuse eest magusa revanši, tõusis selle abil kindlalt turvalisele seitsmendale kohale, ning paiskas Tartu esindusklubi sama kindlalt ahastusse viimase koha üle turniiritabelis.

Pärast koondisepausi jätkub Tuleviku teekond meistriliigas võõrsilkohtumisega, kui 14. juunil minnakse Paides vastamisi sealse Linnameeskonnaga.

Peatreeneri kommentaar

Sander Posti sõnul teeb heameelt, et kolmandas järjestikuses raskes mängus suudeti lõpuks treeningutel harjutatu realiseerida. “Me ei ole halvasti mänginud, aga lõpuks ometi tuli ka soovitud tulemus,” kõneles Post. “Raske oli, aga võit tuli, see on ainus, mis täna õhtul loeb. Jõuan ikka ja jälle selleni, et tiheda mängudegraafiku juures on ülioluline meeskonnasisene roteerimisvõimekus. Meil see võimekus sisuliselt puudub. Seda rõõmsam on meel täna meeste üle, näidati sisu. Nad on absoluutsed võitlejad!”

Mängu analüüsides tõdes Sander Post, et valitud taktikaga pandi Tartus täppi. “Ma ei saa siiski kuidagi öelda, et esimesel poolajal oleks mehed kõigest kokku lepitust sajaprotsendiliselt kinni pidanud,” säilitas ta aga endale omase kriitikameele. “Palju oli suuri vigu, mida Tammeka õnneks ei suutnud ära kasutada. Teine poolaeg oli meie poolt aga tunduvalt parem ning suutsime luua ka mitmeid häid võimalusi, samuti oli meil distsipliiniga teisel poolajal märksa rõõmsam seis.”

Eesootavat koondisepuhkust peatreener muidugi väärtustab, ent tõdeb samas, et päris lõdvaks keegi end lasta ei saa. “Treeningprotsess jätkub samas rütmis, vaid mahtusid toome vast veidi alla. Muidu läheb töö edasi nii nagu ikka. Sedavõrd on muidugi rahulikum, et saame mänguvaba aja jooksul oma väikesed vigastused üle vaadata ja kõik mehed tagasi mängukorda kõpitseda. Eks tuleb ka plaani pidada, Tanel Lang on kaartidega järgmiseks kohtumiseks väljas, tuleb tema koht täita ja taktika paika panna. Töö käib edasi, aga jah, poisid saavad natuke rohkem keskenduda iseendale ja oma peredele. Seda on neile vaja ja nad on selle auga ära teeninud.”

Kommentaari lõpuks naasis peatreener tänase võidu emotsionaalse väärtuse juurde.

“Ma ei mäletagi, millal me Tartus viimati võitsime,” kõneles Post. “Viike on olnud ridamisi, ent Tammekat nende kodus võita õnnestus viimati… Ei mäletagi enam millal. See oli tähtis, väga tähtis võit nii klubile kui meestele endile. Tartus pole kunagi kerge mängida ning Tammeka ei ole absoluutselt nii halb võistkond, et ta vääriks tabeli viimast rida, kus nad praegu on,” tegi Viljandi loots kummarduse vastasele. “Suutsime täna nende nõrkusehetke ära kasutada ning kevadel saadud 0:4 kodukaotuse eest kätte maksta. See on meile tähtis tabeli seisukohalt, emotsionaalselt aga eriti.”

Kohtumise protokoll

1. juunil kell 19.00 Tartus Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka – Viljandi JK Tulevik  0:1 (0:0)
63. Rainer Peips

Väravasööt: 63. Indrek Ilves
Hoiatused
: 3. Sander Kapper, 90+1. Kevin Aloe – 34. Karl-Romet Nõmm, 50. Illimar Loigo, 70., 90+2. Tanel Lang, 88. Indrek Ilves, 90. Kaimar Saag
Eemaldamine: 90+2. Tanel Lang
Realiseerimata penalti: 36. Tauno Tekko (Nõmm tõrjus)
Mänguolud
: +20, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid
: 460
Peakohtunik
: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid ja Sten Klaasen
Neljas kohtunik: Richard Toom

Tammeka: Karl Johan Pechter, Mihhail Slaštšjov, Akim Sairinen, Kevin Anderson, Kevin Aloe, Tauno Tekko, Mihkel Järviste, Sander Kapper (56. Mart Paul Preiman), Rasmus Tauts (87. Dominic Laaneots), Patrick Genro Veelma, Sten Reinkort (39. Artur Uljanov).
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Ats Toomsalu, Daaniel Maanas, Frankline Okoye, Dominic Laaneots, Artur Uljanov, Mart Paul Preiman

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Rasmus Alles, Janar Õunap, Alex Roosalu, Mark Edur, Kristjan Kask, Tanel Lang, Kaimar Saag, Rainer Peips (82. Karl Rudolf Org), Illimar Loigo (90+3. Arlet Hunt), Indrek Ilves.
Varus: Andreas Kallaste, Arlet Hunt, Siim Saar, Karl Rudolf Org

Mehed

VõistkondMP
Harju JK Laagri
3573
Tallinna FCI Levadia U21
3568
FC Elva
3563
Tallinna FC Flora U21
3562
Viimsi JK
3560
FC Nõmme United
3557
Paide Linnameeskond U21
3552
Ida-Virumaa FC Alliance
3524
Viljandi JK Tulevik
3523
Pärnu Jalgpalliklubi
3520

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2472
Saku Sporting
2454
JK Tallinna Kalev
2437
JK Tabasalu
2435
Tartu JK Tammeka
2437
Pärnu JK Vaprus
2429
Põlva FC Lootos
2411
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
245

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin
 • 4d toto macau
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bandar togel terpercaya
 • dingdong togel
 • bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel online terpercaya
 • bandar togel terbaik dan terpercaya
 • situs agen togel online
 • situs judi togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs togel
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel resmi
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • daftar bandar togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel resmi di indonesia
 • situs agen judi togel
 • situs togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs slot
 • bo togel online terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel lengkap terbesar
 • togel online
 • bo togel terpercaya dan terbesar
 • aftar situs slot online
 • agen judi togel online
 • nama situs togel terpercaya
 • judi slot online
 • situs togel resmi toto
 • 10 situs togel terpercaya
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel online
 • situs togel online terpercaya
 • situs judi togel resmi
 • situs judi togel online
 • bandar togel china resmi
 • bandar togel terpercaya
 • situs bandar togel toto online
 • situs judi togel 4d resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs togel terbaik dan terpercaya
 • agen togel resmi di indonesia
 • bandar togel toto hongkong
 • bo togel bonus new member terbesar
 • situs slot deposit pulsa tanpa potongan
 • bo togel resmi di indonesia
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs judi togel online
 • agen bandar togel toto online
 • bandar lotre togel online
 • situs judi slot terbaik
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel cambodia resmi
 • situs bo togel resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya
 • bandar togel online terpercaya
 • agen bandar togel online
 • bo slot online terbaik
 • bandar togel online terbesar
 • bandar togel terpercaya dan terbesar
 • 10 situs togel terpercaya resmi
 • bandar togel terpercaya dan resmi
 • situs togel resmi dan terpercaya
 • situs bandar lotre togel
 • keluaran togel cambodia
 • situs togel online
 • situs agen togel online
 • bandar judi togel online
 • agen bandar togel online
 • situs togel terbaik
 • agen togel online terbesar
 • situs togel terpercaya dan terbesar
 • agen togel
 • bandar togel terbesar
 • situs judi slot
 • agen togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs slot
 • bandar togel
 • slot resmi
 • Bandar Judi Togel Hari Ini Online24Jam Terpercaya 2022
 • bo togel
 • toto togel
 • togel deposit pulsa
 • togel hongkong
 • togel online
 • situs togel
 • situs bandar togel online terpercaya
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • situs togel
 • nama toto togel
 • togel online
 • togel online
 • situs togel
 • agen togel resmi
 • agen togel
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • togel online
 • asia togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs togel
 • toto togel
 • togel online
 • bandar togel
 • agen togel
 • daftar togel
 • bandar togel
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel
 • situs togel
 • agen togel
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs togel
 • bo togel
 • agen togel
 • toto togel
 • bo togel
 • situs togel terpercaya
 • situs bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • 5 bandar togel terpercaya
 • bo togel resmi
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel resmi
 • daftar bandar togel
 • situs agen togel resmi
 • 4d toto macau
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bandar togel terpercaya
 • dingdong togel
 • bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel online terpercaya
 • bandar togel terbaik dan terpercaya
 • situs agen togel online
 • situs judi togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs togel
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel resmi
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • daftar bandar togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel resmi di indonesia
 • situs agen judi togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs slot
 • bo togel online terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel lengkap terbesar
 • togel online
 • bo togel terpercaya dan terbesar
 • aftar situs slot online
 • agen judi togel online
 • nama situs togel terpercaya
 • judi slot online
 • situs togel resmi toto
 • 10 situs togel terpercaya
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel
 • situs togel online terpercaya
 • situs judi togel resmi
 • situs judi togel online
 • bandar togel china resmi
 • bandar togel terpercaya
 • situs bandar togel toto online
 • situs judi togel 4d resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs bandar togel
 • agen togel resmi di indonesia
 • bandar togel toto hongkong
 • bo togel bonus new member terbesar
 • situs slot deposit pulsa tanpa potongan
 • bo togel resmi di indonesia
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs judi togel online
 • agen bandar togel toto online
 • bandar lotre togel online
 • situs judi slot terbaik
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel cambodia resmi
 • situs bo togel resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya
 • bandar togel online terpercaya
 • agen bandar togel online
 • bo slot online terbaik
 • bandar togel online terbesar
 • bandar togel terpercaya dan terbesar
 • 10 situs togel terpercaya resmi
 • bandar togel terpercaya dan resmi
 • situs togel resmi dan terpercaya
 • situs bandar lotre togel
 • togel online
 • situs togel online
 • situs agen togel online
 • bandar judi togel online
 • agen bandar togel online
 • situs resmi pasang togel
 • agen togel online terbesar
 • situs togel terpercaya dan terbesar
 • agen togel
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs judi slot
 • agen togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs slot
 • bandar togel
 • slot resmi
 • Bandar Judi Togel Hari Ini Online24Jam Terpercaya 2022
 • bo togel
 • toto togel
 • togel deposit pulsa
 • togel hongkong
 • togel online
 • situs togel
 • situs bandar togel online terpercaya
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • situs togel
 • nama toto togel
 • togel online
 • togel online
 • situs togel
 • agen togel resmi
 • agen togel
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • togel online
 • asia togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs togel
 • toto togel
 • togel online
 • bandar togel
 • agen togel
 • daftar togel
 • bandar togel
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel
 • situs togel
 • agen togel
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • toto togel
 • bo togel
 • situs togel terpercaya
 • situs bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bo togel resmi
 • situs togel online
 • situs togel resmi
 • daftar bandar togel
 • situs agen judi togel
 • agen bandar togel
 • 5 bandar togel terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel terpercaya
 • bo togel terbesar
 • situs togel resmi toto
 • bo togel
 • situs agen togel resmi
 • situs agen togel resmi
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs bo togel
 • situs togel online
 • agen togel online
 • agen togel online
 • toto togel
 • situs togel terpercaya
 • 5 bandar togel terpercaya
 • agen bandar togel resmi
 • situs togel terpercaya
 • bandar togel online
 • situs togel terpercaya
 • bo toto togel
 • situs resmi pasang togel
 • situs togel online
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel online
 • situs togel terpercaya
 • situs togel
 • situs bo togel
 • bandar togel terpercaya
 • agen togel resmi
 • bandar togel
 • daftar bandar togel terpercaya
 • daftar togel via dana
 • situs togel terpercaya
 • situs togel resmi
 • situs togel terpercaya
  situs togelagen togelagen togel totositus togel online terpercayasitus agen togel resmibandar togel terpercayatogel onlinesitus togel resmisitus togel terbaikagen togel resmisitus togel