JÄRELKAJA | Paide näitas Viljandis eurovormi, Tulevik andis lahingu

Kui Viljandi Tulevikule tuleb vastu klubi, kes on äsja kindlustanud oma ajaloo esimese euromängu(de) koha, nende ajaloolise hetkeni on jäänud napp poolteistnädal ning niigi koondisekogemusest pakatavat meeskonda on veelgi raevukamalt relvastatud, võib arvata, et Tuleviku läheb raskeks. Nii laupäevaõhtusel linnastaadionil juhtuski: Paide Linnameeskond läks Premium Liiga 17. vooru kohtumises Tuleviku vastu kiirelt ette, lõi poolajaga kolm väravat ning võis kergendatult hingata. Teisel poolajal aga läks veel mänguks ning tundus, et Paidele pisut ootamatult. Tublisti tööd rassinud Kaimar Saag sai enam kui 500 pealtvaataja ees kirja hooaja esimese värava, kergitas nende meeleolu tuntavalt ning näitas, et Saag on endiselt Saag. FOTO: Marit Stepanova.

Avapoolajal haaras Linnameeskond ootuspäraselt juhtohjad ning pani keskväljal käima sööduvurri.  Juba 16. minutil leidis Sergei Mošnikov hea läbisööduga Edgar Turi, kes tõstis palli pehmelt üle väravasuult välja sööstnud Karl-Romet Nõmme. 1:0.

Ei kulunud kaua, kui Andre Frolov sai Paide audisisseviske lahtimängimise järel paarikümnelt meetrilt ideaalselt ette langenud palli ülepuusalöögiga udjada. Efektne löök, efektne tabamus, Nõmm jäi väravasuul ootamatult läbi meestesumma vihisenud palli vastu võimetuks: 0:2.

Poolaja väravad ei olnud veel aga löödud, sest esimese kolmveerandtunni viimasel minutil sudis Kristjan Pelt tihedast meestehulgast palli Sander Sinilaiule suurepäraselt ette ning tolle löök oli valus ja täpne. 0:3.

Teisele poolajale tuli taas hoopis ärksam, vihasem ja näljasem Tulevik ning mängupilt muutus. Paide jätkas küll üpris samas tempos ning ehitas ohtlikke rünnakuid, ent Karl-Romet Nõmm oli end soojaks saanud ning võttis maha kõik, mis tema värava suunas lendas. Üha sagedamini jäi pall pidama ka Paide väljakupoolele, üha tihedamini leiti Kaimar Saag, kes ründeliinis Paide kaitsjaid pidevalt kikivarvul hoidis.

55. minutil võttis Saag maha järjekordse hea pika söödu, spurtis Paide keskkaitsjaga duelli, tegi tollele seal ära ning naelutas palli lähilöögiga Mait Toomi selja taha. 1:3.

Paide tundus Tuleviku väravast veidi ehmuvat ning võttis veidi – aga ainult veidi – hoogu maha. Samal ajal hakkasid üha paremini tööle Tuleviku leivanumbriks saanud kiirete üleminekutega kontrarünnakud. Kaimar Saag võitles eesliinis ennastunustavalt ning asetust muutud keskväli – Pavel Marin nihkus keskele, Herol Riiberg aga paremale äärele – tõi Saagile töötlemiseks üha rohkem häid sööte. Paide keskväli langes mõneks ajaks tuntavalt madalamale ning tegeles Tuleviku rünnakute tagasilöömisega ning nende nurgalöökide klaarimisega.

Ometi ei unustatud ka rünnakuid, ent Karl-Romet Nõmm oli leidnud kindluse ning midagi oma selja taha enam ei lubanud. Hoolimata headest võimalustest, mis langesid Tanel Langile ja Marco Budicile, nagu ka Kaimar Saagile, kelle üks pealelöök Paide meeste poolt väravajoonelt ära toodi, skoori enam ei kasvatatud. Lõpptulemus 1:3 peegeldas mängu iseloomu ausalt ning eurovormi tipu nõelteravaks lihvinud Paide sai linnastaadionilt lahkuda kolme võidupunktiga. Sedasi kindlustati oma kolmandat kohta turniiritabelis ega lastud eest minna Nõmme Kaljul, kes teises laupäevase kohtumises Tallinna Legioni 0:6 alistas.

Tuleviku järgmine kodumäng leiab aset nädala pärast, järgmisel laupäeval 22. augustil kell 16, kui linnastaadionil võõrustatakse just sedasama Nõmme meeskonda.

Kohtumise protokoll

15. augustil kell 19.00 Viljandi linnastaadionil (Ranna pst. 1, Viljandi)

Viljandi JK Tulevik – Paide Linnameeskond 1:3 (0:3)
55. Kaimar Saag – 16. Edgar Tur, 23. Andre Frolov, 45+2. Sander Sinilaid

Väravasöödud: 55. Pavel Marin – 16. Sergei Mošnikov, 23. Joseph Saliste, 45+2. Kristjan Pelt
Hoiatused
: 57. Tanel Lang, 63. Sander Kapper – 42. Kevin Kauber
Mänguolud: +24, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 505
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Paul Kask

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Mark Edur, Gerdo Juhkam, Marco Budic, Jonas Tossou (46. Nikita Komissarov), Kristjan Kask (73. Rainer Peips), Tanel Lang, Herol Riiberg, Sander Kapper, Pavel Marin, Kaimar Saag.
Varus: Karl Erik Jürisson, Alex Roosalu, Rainer Peips, Nikita Komissarov, Martin Allik, Jude Barrow, Jeremiah Dabrowski.

Paide: Mait Toom, Joseph Saliste, Kristjan Pelt, Martin Kase, Karl Mööl, Sander Sinilaid, Andre Frolov, Sergei Mošnikov, Siim Luts (39. Kevin Kauber), Edgar Tur (73. Muhammed Sanneh), Edrisa Lubega (69, Henri Anier).
Varus: Marten Ritson, Mikel Gurrutxaga, Joel Kokla, Muhammed Sanneh, Kevin Kauber, Henri Anier, Kevor Palumets.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin