JÄRELKAJA | Naiskond tegi mängu põnevaks, ent võitis Kaljut kindlalt

Naiste meistriliiga 16. vooru kohtumine Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna ja Nõmme Kalju FC vahel kujunes vastuokslike sündmuste virrvarriks. Ühelt poolt oli mäng kindlalt Tuleviku kontrolli all, ent otsekui kandikul kanti Kalju naistele ette võimalusi, mille nood tänulikult väravateks realiseerisid. Kokkuvõttes panid kollasärgid siiski oma paremuse väga kindlalt maksma ning Gerli Israeli kübaratriki ja Teisi Toomsalu duubli toel võeti 5:2 võit. FOTO: Maarika Hiiemäe.

Möödunud voorus oma hooaja esimesed (!) punktid kirja saanud, Tartu Tammeka alistanud Kalju naiskond alustas mängu nähtava ambitsioonikusega. Et Tuleviku poolelt oli oluliseks puudujaks ülekoormuse tõttu puhkepäeva saanud Sandra Liir ning ründeliinis alustas samal põhjusel mängu vahetuspingilt teravajalgne Katarina Põldur, saidki nõmmekad esiotsa oma tahtmise. Tuleviku mäng oli pisut takune, keskväljal ei saadud kuidagi kätte ootuspärast territoriaalset kontrolli ning veidi harjumatu kaitseliin, mille moodustasid Mari-Liis Rikkinen, Gretel Tiivel, Maria Soll ning Anett Joandi, pidi kohati tegema üpris tõsist tööd, et Kalju rünnakute ohukolmandikku jõudmist vältida. Suuresti see ka õnnestus, sest Tuleviku väravavahil Mia Maksil ei tulnud kohtumise vältel teha ühtki tegusamat tõrjet. Väravateta Kalju naised siiski ei jäänud.

Pärast rabedat algust suruti külalisvõistkonnale ikkagi oma tahtmine peale ning 17. minutil võttis Gerli Israel oma tabamusega Tuleviku naistelt esimesed pinged maha. Olukord tundus muutuvat veelgi kindlamaks, kui ta 35. minutil järjekordsest rünnakust tagasipõrkunud palli uuesti oma valdusesse sai ja jätkuolukorrast teist korda Kalju võrku sahistas.

Ometi ei andnud Kalju alla, vaid üritas poolkiirete vasturünnakutega ikkagi oma jonni ajada. Avapoolaja viimasel sekundil see neil ka õnnestus. Vasakult äärelt kiiresti lahti mängitud autpall leidis kiiresti tee väljaku teise serva, kuhu Tuleviku kaitsjad olid jätnud lubamatult suure tühja ruumi. Heidi Marie Porilale kukkus pall kenasti jalale ning tema täpset lööki polnud takistamas keegi. 2:1 ja kohe kõlas ka poolaja lõpuvile.

Teisele poolajale tuli Tulevik hoopis agressiivsemalt, võitis Samanta Uueda dirigeerimisel pea kõik esimeste pallide pärast peetud lahingud ning tasu selle eest tuli juba 52. minutil, kui Teisi Toomsalu hästi löögile mängiti. 3:1.

Kalju vastas aga taas. 60. minutil kasutas Heidi Melis osavalt ära kaitseliini ja poolkaitsjate vahele jäänud tühimiku ning saatis 22 meetrilt teele kõrge kaarpalli, mis tuli väravasuult pisut väljas seisnud Mia Maksile ootamatult. Ta ei ulatunudki ülitäpselt lati alla langenud pallile käsi vahele panema ning Tuleviku enese kaasabil oli Kalju taas mänguseisu põnevaks ajanud. 3:2.

Lubamatu värav ärritas Tuleviku naised nüüd juba lõplikult üles. Mängu üle haarati täielik kontroll ning rünnakulained uhtusid järjepidevalt vaid Kalju väljakupoolt. Maive Jürmann kontrollis keskvälja kindlakäeliselt, pääses ise ka paaril korral healt positsioonilt löögile, ent tulistas mööda. Vahetusest sekkunud Katarina Põldur terroriseeris vastaste trahviala üha jõulisemalt. Nõmmekate kaitseliinile aga valmistas enim ja üha kasvavat peavalu Anna-Liisa Joandi, kelle läbimurdeid paremalt äärelt neil mingil moel takistada ei õnnestunud. Samavõrra oldi kasvavalt hädas Gerli Israeli ja Teisi Toomsalu peatamisega.

71. minutil murdiski Gerli Israel paremalt äärelt taas läbi ning saatis üle trahviala suurepärase söödu Teisi Toomsalule, kes ei eksinud ning sai kirja oma teise tabamuse. Mängule löödi lõplik pitser vaid mõnikümmend sekundit hiljem, kui Kalju naised palli keskringist lahti mängimise järel selle valesööduga Tulevikule tagasi kinkisid ning Gerli Israel kiiresti oma kübaratriki ja mängu lõppskoori 5:2 vormistas.

Tuleviku naiskond on nüüdseks oma suurepäraselt kulgenud teise hooajaga meistriliigas teeninud 16 mänguga kokku 20 punkti. Mullu suudeti terve hooajaga saada 22 punkti. Ees ootab veel neli kohtumist, mis tähendab, et heas hoos naiskonnal on võetud jõuline kurss mulluste näitajate igakülgseks ületamiseks. Gerli Israel, Teisi Toomsalu ja Anna-Liisa Joandi on võtnud sisse positsioonid kogu liiga väravaküttide pingereas: Israel 11 tabamusega neljandal, Toomsalu kümne tabamusega kaheksandal ja Joandi kaheksa tabamusega üheksandal kohal.

Järgmised kolm kohtumist peetakse nüüd jutti võõrsil, järgmisena minnakse 17. voorus 10. oktoobril vastamisi Tartu Tammeka naiskonnaga. Koduväljakul saab Viljandi naiskonda taas näha alles 7. novembril, hooaja viimases voorus, kus Tammekat sügisringi korduskohtumises võõrustatakse.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin