JÄRELKAJA | Keskendunud Tulevik näitas kvaliteeti, Paidest magus võit

Premium Liiga 2020 on (taas) alanud. Viljandi Tuleviku esindusmeeskond tähistas suurt koduse jalgpalli pidupäeva suure võiduga: Paide linnastaadionil alistati tulemusega 2:1 sealne, möödunud hooajal löömatuks jäänud Linnameeskond.

Tulevik alustas kohtumist hoogsalt, innuga rünnates ja aukartuseta medalinõudleja ees. Poolvõimalusi sündis ja suri vaheldumisi mõlema värava all, ent 26. minutil ehitas Tulevik ilusa rünnaku, mis päädis Paide jaoks küllaltki šokeeriva väravaga. Kaitseliinist alustatud poolkiire rünnak viis Kristjan Kase vasakult äärelt ründetsooni, kust ta end trahvikastis Paide kaitsjate vahele tekkinud ruumi sättinud Herol Riibergile nutika madala söödu läkitas. Riiberg mõtlema ei jäänud ning vajutas palli ühe puutega Paide värava ristnurka. 1:0.

Kümmekond minutit hiljem pidi mängu sekkuma seni üsna rahuliku tööpäeva saanud Tuleviku puurilukk Karl-Romet Nõmm. Paide rünnak lõppes kahe järjestikuse lähilöögiga, Nõmm tõrjus mõlemad. Et Tuleviku kaitsjad palli klaariks löödud ei saanud, pääses Paide kolmandatki korda peale lööma, ent põrutas väravalatti. Poolajale mindi Tuleviku 1:0 eduseisus.

Teisele poolajale tuli Paide oluliselt jõulisemalt ning jooksutas Tulevikku veerandtunni jagu armutult mööda väljakut. 59. minutil aga kukutas Karl Mööl Tuleviku vasturünnakut takistades oma karistusalas Herol Riibergi ning teenitud penaltit realiseerima asunud Pavel Marin ei eksinud. Tulevik läks kohtumist 2:0 juhtima.

Öelda, et Paide Linnameeskond kaheväravalisse kaotusseisu jäämise järel lagunenuks, ei oleks aus. Ometi hiilis väljakuperemeeste mängu üha rohkem närvilisust, mis väljendus sagenenud tehnilises praagis, omavahelises tülitsemises ning teatavas nõutuses rünnakute lõpetamisel. Tulevik nautis olukorda kompaktset kaitseliini hoides ning keskväljapaar Tanel Lang – Nikita Komissarov lõhkus järvalaste rünnakuid mõnuga. Karl-Romet Nõmm kordas taas mitmiktõrjet, mille järel Paide palli taas vastu väravaraame raksatas; teises väljaku otsas jäid head skoori kasvatamise võimalused realiseerimata nii Sander Kapperil, Kristjan Kasel kui Herol Riibergil.

Paide sai mängu lõpusekunditel siiski oma värava kätte, kui nurgalöögi järel nende Edrisa Lubega valveta jäeti ning too peaga palli värava allanurka sai rammida. Aega enamaks aga ei jagunud, sest kui sinisärgid palliga keskringi poole tagasi tormasid, et see uuesti mängu panna, tiksusid kellalt maha juba mängu viimased hetked.

Üliväärtuslik 2:1 võit kergitas Viljandi Tuleviku Premium Liiga tabelis kahe mängitud vooru järel neljandale kohale. Järgmine kohtumine peetakse koduväljakul: pühapäeval kell 15.00 mängib Tulevik publikule suletud linnastaadionil Tallinna FCI Levadiaga.

Teistes teisipäevastes kohtumistes alistas Nõmme Kalju võõrsil FC Kuressaare 2:0 ning sama tulemusega oli FCI Levadia Kadriorus üle Tallinna Legionist.

Mängujärgsed kommentaarid

“Täna võime absoluutse rahuga öelda, et olime paremad ja väärisime võitu,” ütles hääle kähedaks karjunud Tuleviku peatreener Sander Post Paides peetud mängu järel Tulevik TV vahendusel kindlameelselt. “Ei olnud lihtne mäng, aga lõime kaks väravat. Meeste ees müts maha, neile pandud ülesanded täideti sajaprotsendiliselt. Kogu meeskond tegi antud olukorras maksimumsoorituse.”

Mängu lõpus vaid ühe, vastu ootusi ründava, mitte kaitsva vahetuse teinud Tuleviku loots kinnitas, et ründava formatsiooni lõpuni säilitamine oli teadlik valik. “Teadsime, kuidas Paide mängu alustab ja kuidas poolajapausilt naasevad. Olime selleks valmis.”

Väravas hiilgava partii teinud Karl-Romet Nõmm tunnistas, et meeskonna hingestatud esitus tegi ka tema töö lihtsamaks. “See kaks kuud [mängupausi] oli nii pikk aeg, et… Nägite ise, millise emotsiooniga meeskond väljakul tegutses,” kõneles kindamees. “Olime täna tehniliselt kohati isegi paremad, kui Paide. Kui meeskond ees sellise kõva tuhhiga paneb, on ka väravas lihtsam seista.”