Janar Õunap lõpetab kõrgliiga karjääri

Pärast pikka kaalumist otsustas Viljandi Tuleviku keskkaitsja, klubi esindusmeeskonnas ka kaptenipaela kandnud Janar Õunap 25-aastaselt oma kõrgliiga karjäärile joone alla tõmmata.

Tuleviku üks kogenumaid mängijaid tõdes, et otsus ei tulnud kergelt, vaid sündis sõna otseses mõttes läbi valu.

Õunap tunnistas, et lõppenud jalgpalliaasta oli talle kohati äärmuseni raske. “Olen oma põlvedega hädas olnud juba mitu aastat,” kõneles ta. “Viimase hooaja mängisin peaaegu täies pikkuses valu kannatades, medikamentide toel, ja see oli vaimselt kohutavalt kurnav.”

“Võitlesime kõrgliigasse püsimajäämise nimel ja ma lihtsalt ei suutnud meeskonda alt vedada ning mängisin sellisel moel vooru vooru järel,” kirjeldas 2019. aastal 36 peetud kõrgliiga mänguvoorust koguni 33-s platsil käinud ning vaid kahes neist vähem kui täisminutid mänginud Õunap. “Otsustasin siiski juba enne hooaja lõppu, et kõrgliigas jääb see minu jaoks viimaseks. Hooaja järel käisin ka operatsioonil, ent edasi mängimisega kaasnev kõrge risk veel rängema vigastuse tekkimiseks ei jätnud enam ümbermõtlemiseks ruumi: tuli oma keha kuulata ja kõrvale astuda.”

Tuleviku klubist ei kavatse Õunap kuhugi kaduda ning toimetab siin edasi oma teise kutsumuse, treeneritööga, jätkates paralleelselt noorte treenimisega ka UEFA A-taseme treenerilitsentsi omandamist.

“Tahan oma kogemusi noortele edasi anda ning ka ise treenerina kindlasti areneda ja järgmisi samme teha,” kinnitas mängumees. “Mul on praegu treenida kolm noortegruppi ning näen neis palju särasilmseid ja fanaatilisi tulevikutalente. Viljandi jalgpall on ja jääb mu südameasjaks. Ka tahan tänada kõiki Tuleviku poolehoidjaid ja fänne, kes mind läbi aastate südames on kandnud. Aitäh teile!”

Kas Õunap jätkab mängimist mõnes madalama liiga võistkonnas, ei taha ta praegu öelda. “Oma lõbuks ja koos sõpradega võiks millalgi kindlasti edasi toksida, aga praegu keskendun ainult sellele, et tervis korda saada ning oma treeneritööd hästi teha,” lausus ta.

Klubi juhi Raiko Mutle sõnul ei tulnud Janar Õunapi loobumise otsus talle üllatusena, ehkki südames lootis ta, et see pole lõplik. Seetõttu hoiti uue hooaja mängijalepingu pakkumine Õunapi jaoks laual viimase hetkeni.

“Janari-suguseid mängumehi on vähe, neid on raske leida ja selliseid sünnib harva,” nentis Mutle. “Janar on tööeetika etalon. Tema kompromissitu võitlusvaim, tahe minna meeskonna ja kodulinna nimel kas või läbi kiviseina on miski, mida on vaja igas võistkonnas. Mõistan ja aktsepteerin Janari otsust igati, sest tervis on kallis vara. Nukra sündmuse teeb rõõmsamaks teadmine, et Janari näol on tegemist järjekordse Tuleviku legendi staatusesse tõusnud mängijaga, kes oma karjääri lõpetamise järel klubisse jääb ja siin oma väärtusliku panuse annab. Jõudu sulle treeneritöös, Jansa!”

Janar Õunap on Viljandi Tuleviku omakasvandik, kes tegi debüüdi täiskasvanute hulgas 2010. aastal 16-aastasena Tuleviku duubelmeeskonna eest teises liigas. Kõrgliigas debüteeris Õunap 2014. aastal Tallinna FC Florat esindades.

Kaks aastat hiljem koduklubisse naasmise järel tõusis Õunap kiiresti meeskonna liidrite hulka ning sai Tuleviku särgis nelja hooajaga kirja 98 kõrgliigamängu, milles lõi kaks väravat.

Eri vanuseklasside noortekoondistes pääses Janar Õunap platsile 17 mängus.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
1028
Paide Linnameeskond
1021
Nõmme Kalju FC
1019
Tallinna FCI Levadia
1018
Viljandi JK Tulevik
1015
FC Kuressaare
1013
Tartu JK Tammeka
1011
JK Tallinna Kalev
108
Tallinna JK Legion
106
JK Narva Trans
103

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
822
Raasiku FC Joker
718
Harju JK Laagri
716
Raplamaa JK
816
FC Kuressaare II
715
Viljandi JK Tulevik U21
813
Viimsi JK II
712
Tallinna JK Piraaja
710
Saue JK
710
Põhja-Sakala
88
Tallinna FC Flora U19
85
Pärnu JK Vaprus II
74
FC Kose
84
Pärnu JK Poseidon
80

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
515
JK Tallinna Kalev
512
Saku Sporting
59
Pärnu JK Vaprus
58
Põlva FC Lootos
57
JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
54
Tartu JK Tammeka
53
Nõmme Kalju FC
50

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Järve Keskus

Suursponsor

Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Combimill
Roger Puit
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness