INTERVJUU LINNAPEAGA | Asi kindel: Männimäe jalgpallihall hakkab kerkima!

Mõne päeva eest kinnitas Viljandi linnavalitsus ehitushanke võitjad ning Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul on Männimäe jalgpallihalli ehitustöödega alustamiseks kõik valmis. Kui edenetakse plaanide kohaselt, võib 127 meetrit pikk ja 78 meetrit lai multifunktsionaalne sisehall uksed avada juba 2021. aasta varasügisel.
Intervjueeris Marek Tiits.

Madis Timpson, kas nüüd võime öelda, et sisehall hakkab lõpuks kerkima?

Jah. Ehitushange on lõppenud ning loodame lepingu sõlmimiseni jõuda veel novembrikuus. Ehitajal on aega 240 päeva, et valmis hall üle anda. Kui kõik sujub, siis järgmise kooliaasta alguseks võiks hall valmis olla. Ehitushanke võitis Aren Ehitustööde, Pro Ehituse ja Dreibau ühispakkumine. Halli ehitus läheb ilma käibemaksuta maksma ligikaudu 2,5 miljonit eurot, millest 1,5 miljonit tuleb riigieelarvest. Ülejäänu tuleb linna eelarvest ning selle katmisega on eelarvestrateegias arvestatud. Lisandub muidugi mõningane kulu sisustusele.

Milline hall välja hakkab nägema?

Meil on algusest peale olnud idee, et tegu ei saa olema sajaprotsendiliselt ainult jalgpalli mängimiseks mõeldud sisehalliga. Seetõttu tulevad halli ka nelja rajaga jooksususirged ja kahe rajaga ring ümber palliväljaku. Lisaks kasutame ära väravate taguse ala, kus saab spordiga tegeleda. Kokku tuleb niimoodi välja multifunktsionaalne spordihall.

Lisaks väljakule ja mainitud jooksuradadele saavad sisehallis olema olme-, pesu- ja abriuumid ning kahesajakohaline tribüün. See annab võimaluse korraldada pealtvaatajatega turniire ja üritusi. Tuleviku klubi näiteks saab oma hooaja ettevalmistusperioodi treeningmängud pidada edaspidi kodurahva silme all, aga samuti saavad lapsed trenni toonud lapsevanemad samal ajal, kui laps palli mängib, ise asjad tribüünile panna ja sporti teha.

Vähetähtis pole ka see, et jooksuradadel ja -kaartel saavad ka jalgpallitreenerid oma gruppidega soojendust läbi viia, mis tähendab omakorda seda, et pallitrennide ehk nii-öelda muruaeg ei lähe selle peale kaotsi.

Halli siseplaneeringu juures aitas nõuga kõvasti kaasa Rain Hüva linnavolikogust, kes uuris ja puuris erinevaid praktikaid ning aitas leida parimat lahendust.

Kuidas kogu planeerimise ja projekteerimise protsess sujunud on? Möödunud hooaja lõpugalal Sakala keskuses jalgpallirahvast tervitades avaldasite usku, et juba 2021. aastal taas Sakalasse kogunedes võite öelda, et asi on tehtud. Tundub, et nõnda ongi minemas.

Meil sujusid asjad kenasti. Probleeme ei olnud ei detailplaneeringuga ega projekteerimisega. Tõsi, me alustasime neist neljast linnast – Viljandi, Tartu, Rapla ja Haapsalu – kellele riiklik rahaeraldus tehti, planeerimisega viimasena ja olime mingil hetkel teistest üsna pikalt maas. Ent siis panime sisse turbokäigu ja nüüd tundub mulle, et Viljandi hall saab hoopis esimesena valmis. Inimesed on head tööd teinud.

See, et hall saab olema multifunktsionaalne ning mõneti spordialade ülene, on juba sümpaatne niigi, aga kui vaadata halli projekti ja selle visuaale, siis tuleb nentida, et ka arhitektuuriliselt pole tegemist lihtsalt ilmetu kilekupliga.

See oli algusest peale linnavalitsuse nõudmine, et hall ei oleks lihtsalt, kuidas nüüd öeldagi … Et ta ei oleks lihtsalt üks kilest kärakas linnaservas, vaid et ta sobituks ümbrusega ja oleks ka silmale ilus vaadata. Olen arvamusel, et selle ülesandega on arhitektid kenasti hakkama saanud.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2774
Paide Linnameeskond
2861
Tallinna FCI Levadia
2754
Nõmme Kalju FC
2849
Tartu JK Tammeka
2832
Viljandi JK Tulevik
2831
Tallinna JK Legion
2828
JK Narva Trans
2824
FC Kuressaare
2820
JK Tallinna Kalev
2818

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2676
Harju JK Laagri
2659
Raasiku FC Joker
2657
Saue JK
2655
FC Kuressaare II
2651
Viimsi JK II
2641
Raplamaa JK
2637
Tallinna JK Piraaja
2633
Tallinna FC Flora U19
2631
Viljandi JK Tulevik U21
2627
Pärnu JK Vaprus II
2626
Põhja-Sakala
2620
FC Kose
269
Pärnu JK Poseidon
266

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2056
JK Tallinna Kalev
2037
Saku Sporting
2036
Pärnu JK Vaprus
2026
Põlva FC Lootos
2032
JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
2022
Tartu JK Tammeka
2017
Nõmme Kalju FC
204

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Järve Keskus

Suursponsor

Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Combimill
Roger Puit
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness