Hooaja parimad said tunnustatud

Jalgpallihooaeg 2019 on lõppenud. Sakala keskuses täismaja ehk enam kui 400 külalise osavõtul aset leidnud Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi traditsioonilisel kogukondlikul galaõhtul tänati toetajaid ning tunnustati parimaid.

Avakõnes tänas klubijuht Raiko Mutle klubipere kordaläinud ning eduka hooaja eest ja rõhutas ühtehoidmise tähtsust. “Iga hetk, mis te veedate oma lapsega, on teie oma ja sellisena kulla hinnas. Kui te elate oma lapsele kaasa treeningul või võistlusmängul või last trenni viies panete te hetkeks kõrvale töö- ja muud mured ning kingite hetki, mis jäävad ainult teile. Väärtustage neid!”

Jalgpallikogukonda tuli tervitama ka linnapea Madis Timpson, kes tõdes oma kõnes, et tunneb suurt uhkust, sest saab olla meeriks linnale, millel on nii meeste kui naiste võistkond, kes mängib riigi kõrgeimal tasemel ning kogu vabariigi suuruselt kolmas publikuarv esindusmeeskonna kodumängudel. Kõne lõpetuseks meenutas linnapea oma mullust kõnet, milles lubas, et linn võtab käsile Viljandisse jalgpallihalli rajamise. Nüüd kinnitas ta, et lubadust on täitma asutud: koostöös riigi ja jalgpalliliiduga on algatatud detailplaneering sisehalli rajamiseks Männimäele. “Kopp läheb maasse 2020. aastal ning ülejärgmisel aastal samal ajal siin galaõhtul kohtudes võime usutavasti öelda: tehtud!” lubas meer.

Järgnenud pidulikul tseremoonial kutsuti järgemööda lavale kõik Tuleviku klubi noortevõistkonnad koos oma treeneritega. Noortesüsteemi parima tulemuse tegi Antti Rosenbergi ja Leo Ira juhendatav 2008. sünniaastaga poiste võistkond, kes tuli Eesti U-12 vanuseklassi meistrivõistlustel oma alagrupis võitjaks.

Klubipüramiidi tipuosas tegi parima tulemuse Kevin Paavo ja Mati Jürissoni juhendatav, Eliitiliiga teise liiga hooaja hõbemedalitega lõpetanud U-17 meeskond.

Naiste meistriliigas debüteerinud Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond tuli Sergei Vassiljevi juhtimisel kuuendaks ning Premium-liigas sai teist aastat järjest parima amatöörmeeskonna mitteametliku tiitli Sander Posti ja Rait Oja juhendatav, seitsmendale kohale tulnud esindusvõistkond. Tuleviku ründaja Kaimar Saag kuulus sealjuures kõrgliiga väravaküttide üldpingereas oma 13 tabamusega esikolmikusse.

Viljandi rahvajalgpalli lipukandja, Tuleviku harrastajate meeskond tuli rahvaliiga B-tasandil oma alagrupis pärast võituderohket hooaja algust kolmandaks ning jäi napilt välja play-off mängudele viivalt kohalt.

Hooaja parima tiitliga pärjatud

Aasta vabatahtlikud: Reelika Veske, Eneken Ude, Jessica Tammist, Marten Laanisto, Kaspar Kast, Kadri Saarepera, Ülle Allik, Gert Laas, Keily Pürg, Hannele Mägi, Hedi-Riin Kivikas, Marit Stepanova, Meelis Anton, Mark Tiits, Monica Rand, Maarika Hiiemäe ja Johanna Alliksaar.

U-17 meeskonna suurim väravakütt: Robin Joost, 11 väravat 20 mängus.

U-17 meeskonna suurima arenguhüppe teinud mängija: Silver Metusala.

U-17 meeskonna parim mängija meeskonna valikul: Robin Joost.

Naiskonna suurima arenguhüppe teinud mängija: Sandra Liir.

Naiskonna parim mängija naiskonna valikul: Kateriin Kuusk.

Meeskonna suurim väravakütt: Kaimar Saag, 13 väravat Premium-liigas.

Naiskonna suurim väravakütt: Teisi Toomsalu, üheksa väravat naiste meistriliigas.

Meeskonna suurima arenguhüppe teinud mängija: Mark Edur.

Aasta parim mängija meeskonna valikul: Kaimar Saag.

Rahva lemmikud 2019: Tanel Lang ja Teele Toomsalu.

Aasta kolleegid 2019:  vanemtreener Leo Ira ning kogukonnajuht Marek Tiits.

Klubi esindusvõistkonnad on praeguseks siirdunud puhkusele ning nii nais- kui meeskond koguneb uue hooaja ettevalmistuseks detsembri keskpaigas. Esimesed kontrollmängud peetakse Tallinnas Kalevi spordihallis aastalõputurniiril. Jaanuaris tehakse algust sisehalliturniiriga jalgpalliliidu sisehallis Tallinnas.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin