HELION EHITUSE EELVAADE | Visa Viljandi võõrustab pühapäeval ainuvalitsejat

Pühapäeval 12. mail kell 15.00 kõlab linnastaadionil märgiline avavile, mis tähistab Viljandi Tuleviku naasmist kodusele linnastaadionile kevadise püha, emadepäeva egiidi all. Järelejätmatult võitleva, kangekaelse ja taas ühtehingamise ning eneseusu leidnud Viljandi kollasärkide vastaseks Premium Liiga kümnenda vooru kohtumises on ei keegi muu, kui tänavuse hooaja ühemõtteline, halastamatu ja külmalt kalkuleeriv ainuvalitseja Tallinna FC Flora.

Alustuseks tavapärane pilk viimase kümne omavahelise kohtumise statistikasse. Numbrid on kiretud: üheksa FC Flora võitu, üks viik, väravate vahe 31:5 florakate kasuks. Nagu ikka, on numbrite taga ent mängud, emotsioonid ja iga kohtumise iseseisev lugu.

Viimati suutis Tulevik Tallinna rohelistelt punkte röövida 2017. aasta sügisel, kui Viljandi linnastaadionil veel lisaminutitel võidus kinni oldi, kuid toona Flora kaptenipaela kandnud Brent Lepistu järjekordne üleminutite tabamus päästis Florale 2:2 viigi (ja nagu hiljem selgus, siis ka meistritiitli).

Mullusel hooajal võttis Flora Tulevikult kõik, mis võtta sai: 1:0 avaringis, 6:0 teises, 4:0 kolmandas ja 3:1 viimases. Ainsa palli Flora väravasse saatis Tuleviku poolt Gustav-Hendrik Seeder, kellele see oli esimeseks tabamuseks Premium Liigas.

Tänavuse hooaja avangu tegid rohelised ja kollased just nimelt omavahel, kui esimese mänguringi esimeses voorus Sportland Arenal kohtuti. Mitte üksnes pessimistlikumad jalgpallisõbrad ei ennustanud tollest mängust Tulevikule kaost ja hävingut, vaid selle seisukohaga olid hillitsetumal moel nõus ka ajakirjanikud. Tagantjärele vaadates aga oli too kohtumine küllap selline, mis Tuleviku käimasoleva hooaja ongi defineerinud: meeskondliku kaitsega, hambad ristis ja iga palli ning jalatäie maa eest võideldes ei antud 11-kordsele meistrile midagi kergelt.

Tõsi, kerge, ehk elu kergemaid väravaid oli esimene, mille Flora Tulevikule lõi, kui pall väravapostist vastu ründajat Frank Liivakut ja sealt väravasse põrkas. Ent teist tabamust pidi kannatlikult rünnanud Flora ootama kuni 88. minutini, mil Vlasi Sinjavski ja Herol Riiberg sepistasid Flora pinged lõplikult maha võtnud värava. Viiendal lisaminutil tõrjus Karl-Romet Nõmm oma Eesti kõrgliiga teise tulemise debüütmängu teinud Konstantin Vassiljevi penalti. 2:0, võit on võit, ent rahuldustpakkuvaks ei hinnanud seda Flora poolelt keegi – veidi liiga raskelt ja kangutatult tuli see.

Sealtmaalt aga ei ole Flora mängumasinat suutnud miski peatada. Kuigi järgmises voorus oldi Paide Linnameeskonna vastu võõrsil samuti realiseerimisega hädas ning järvalaste juurest üle noatera saadud 1:0 võiduga tulema pääseti, siis järgmistes mängudes kuni pühapäeval peetavani on tänavune, viljandlase Jürgen Henni käe all mängiv Flora näidanud külma ja halastamatut jalgpalli ning alistanud muuhulgas ka mõlemad Tallinna derbivastased: Nõmme Kalju tambiti maasse 3:0 võiduga, Tallinna FC Levadia aga alistati taaskord Florale omast kannatlikku mängustiili viljeledes 2:1.

Tõusuteel Tulevik aga on viimases kolmes voorus teinud kaks nullimängu ning teeninud kokku viis punkti. Pisut pettumustvalmistavale 0:0 viigile Maardu Linnameeskonnaga võõrsil järgnes võidumaitseline 2:2 viik Paide Linnameeskonnaga kodus. Suurt rahuldust ja häid emotsioone toonud 1:0 võit Narva Transi üle toodi kaasa võõrsil viimatisest voorust.

Flora näol on kahtlemata tegemist mäetipuga, mille võtmiseks peab Tulevikul kõik laabuma ning sportliku õnne jumalad samuti oma helgemat palet näitama. Peatreener Sander Post on sel hooajal mitut puhku näidanud, et suudab meeskonda rasketel hetkedel häälestada karmile, endast kõike andvale, jäägitule võitlusele ning meeskondliku kaitsetöö tähtsust ei ole lihtsalt võimalik ülehinnata ka selle matši eel.

Viljandi Tuleviku ja FC Flora vaheline kohtumine on pühendatud emadepäevale. Juba kell 14 avatakse linnastaadioni väravad ning kõik on oodatud staadionile mõnusalt aega veetma. Lapsi ootab batuut ja mängunurk, avatud on üheeuroste pannkookide pop-up puhvet. Poolajapausil peetakse maha emade-laste jalgpallimatš, mängu eel aga saadavad mõlema klubi mehed väljakule Viljandi jalkaemad koos oma lastega. Lugejateni jõuab klubi ajakirja Tuleviku Teataja teine number, mis on kõigile tasuta.

Kõik emad, vanaemad, vanavanaemad (jne) pääsevad pühapäeval staadionile tasuta, lisaks saavad nad kassast pihku tasuta loosipileti, mille omanike vahel läheb mängu lõpus loosi kvaliteetne Norra disainiga blender. Üheeurose loosipiletiga, mida võimalik kassast osta, saab aga osaleda Helion Ehituse mängupäevaauhinna, 55-tollise Samsungi nutiteleri loosimisel või pääseda Baltic House hooaja superfinaali, kus võitjat viimasel kodumängul ootamas 1600 eurot väärt aiamaja.

Teistele maksab mängupilet 4 eurot, 2-eurose sooduspiletiga pääsevad mängule klubis mängivate laste ja noorte isad ja pereliikmed. Lisaks emadele on tasuta sissepääs pensionäridele ja kuni 12-aastastele lastele.

Mängupäeva event Facebookis

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin