HELION EHITUSE EELVAADE | Vihaseks aetud Kalju tuleb kätte maksma

Premium-liiga lahingud jätkuvad koondisepausi järgses ennaktempos, mis toob taas kaasa alati üllatusterohked nädalasisesed mängud. Täna, teisipäeva õhtul võõrustab Viljandi Tulevik linnastaadionil vastast, kelle eelmises omavahelises kohtumises suutis endast põhjalikult välja viia. Kolmandas mänguringis koduväljakul Tuleviku vastu kindla 2:0 eduseisu 2:2 viigiks mänginud Nõmme Kalju FC tuleb Viljandisse kolme kindla eesmärgiga: haavatud eneseuhkuse taastamine, verine kättemaks (ehk suureskooriline võit) ja kolm punkti. FOTO: Andrei Smetana, soccernet.ee.

Meistritiitli kaitsmine on alati raskem, kui selle võitmine. Kiretu sedastus, ent äärmiselt elujõuline, sest Nõmme Kalju, valitsev meister on tiitlilootused tänavuseks hooajaks juba jupi aja eest sisuliselt minetanud (tõsi, matemaatiliste lootuste kustumiseni on veel jupp maad minna). Viimase mänguringi teine voor, mäng vähem peetud kui tabelit juhtival Tallinna FC Floral, ent punkte koguni 14 vähem, kui viimatimainitul – sellises seisus tuleb Kalju täna õhtul Viljandisse.

Viimati võõrustas Kalju Tulevikku 18. augustil Hiiu kunstmuruväljakul. Enne seda olid Hiiu roosad Tuleviku käest kahel korral pääsenud kõrbenud sabasulgedega: kevadringis oldi Viljandis lähedal 3:0 eduseisu maha mängimisele, ent saadi napp 3:2 võit; suvel aga rabeleti koduväljakul Tuleviku vastu 0:1 kaotusseisust 2:1 võidule. Mõlemas mainitud mängus jättis Tulevik veel lõpusekunditel kasutamata kuldsed võimalused viigipunkt kätte saada.

18. augustil aga sai Kalju õnn otsa. Kohtumises, milles oldi läbivalt kindlalt domineerivamaks pooleks, tehti taktikaline valearvestus ning lasti Tulevik 2:0 eduseisus mängu tagasi. Kollasärgid end kaks korda tantsule paluda ei lubanud ning tüürisid mängu seitsme minutiga Kaimar Saagi ja Indrek Ilvese väravatest viigisadamasse.

Tolle kohtumise järel ohtralt nii meedias kui oma fännidelt kriitikat saanud Kalju võttis end kokku ja näitas meistriväärilist sisu. Koduväljakul alistati 2:1 FCI Levadia, raudteeberbis viigistati 1:1 FC Floraga ning võeti seejärel Tammekalt tolle koduplatsil jõuga 2:1 võit. Möödunud voorus aga komistati taas: 2:2 koduviik Narva Transiga langeb Kalju puhul siiski selgelt pettumuste kilda. Nii võib täna linnastaadionil oodata Kalju poolt avavilega algavat, marulist ja kestvat survet Tuleviku kaitseliinile ning võidupunktide nimel pannakse tõenäoliselt kogu meeskonna kvalitatiivne ja tehniline arsenal käiku.

Viljandi kollastel aga on käsil positiivne seeria. Kaotuseta on püsitud viies järjestikuses kohtumises ning järjekordne positiivne tulemus, milleks Kalju vastu peetavast mängust kõlbab suurepäraselt ka hooaja kaheksas viik, tooks Sander Posti hoolealustele rekordikordajate au: viimati suutis (toona FC Flora süsteemi kuulunud) Tuleviku meeskond kõrgliigas kuuemängulise kaotusteta seeriaga maha saada enam kui kümne aasta eest, kevadel 2009. Peatreenerile teeb rõõmu ka asjaolu, et meeskond on suurematest vigastustest tingitud kadudest vaba (kohtumisest jäävad eemale vaid Indrek Ilves ning Romeo Da-Costa), heas toonuses ja vaimses seisundis.

Tõigast, et Tulevik on tegemas tugevat hooaega, annab tunnistust ka eile klubi Facebooki lehel avaldatud jalkastuudios välja toodud statistika. Võrreldes mulluse hooaja sama faasiga on suutnud Tulevik tänavu korjata kõrgliigas ühe võidu ja kaks viiki rohkem, kaotanud kolm mängu vähem, löönud üheksa väravat rohkem ning lasknud endale lüüa 31 väravat vähem. Punktisaak on tänavu viie silma võrra suurem kui mullu samal ajal.

Viljandi Tuleviku ja Nõmme Kalju kohtumine linnastaadionil saab avavile täna õhtul kell 17.45, staadioni väravad avatakse tund aega varem. Mängupäeva Facebooki leht on leitav siit.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
 

 

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin