HELION EHITUSE EELVAADE | Hiiglasele järgneb teine: Viljandi Tulevik vs FCI Levadia

Juba homme läheb Viljandi Tulevik koduväljakul teist vooru järjest vastamisi Tallinna hiiglasega. Kui FC Flora vastu näidati kodupublikule südikat võitlust, siis reedel seisab ees veelgi raskem ülesanne: rinda tuleb pista füüsilises mängus kohati jõhkruse piire kompava ja ründeliinis halastamatult terava Tallinna FCI Levadiaga. Tulevikul on aga olulisi puudujaid. (FOTO: Oliver Tsupsman, soccernet.ee).

Möödunud voorus hooaja rekordpubliku ees peetud kodumäng Tallinna FC Flora vastu tõi Tulevikule 1:3 kaotuse, kuid mängupilt ja imeline auvärav pakkusid kodupublikule rõõmu ja lohutust. FCI Levadia on aga hoopis teistsuguse stiili ja mängujoonisega meeskond, kes rõhub ka hoopis teistsugustele nüanssidele.

Kollasärgid peavad hakkama saama kahe kindla põhimeheta: Flora vastu peetud kohtumises läks lõhki Janar Õunapi ja Gustav-Hendrik Seedri hoiatuskaartide limiit ning 11. vooru kohtumine tuleb neil vahele jätta.

Õnneks on peatreener Postil vangerdamisruumi ning võtta mehi, kes suudavad tekkinud tühimiku täita.

Reedese vastase tänavune hooaeg ei ole kindlasti Maarjamäe klubile oodatud emotsioone pakkunud. Esimene ja kõige tähtsam põhjus troonib maarjamäelastele varba otsas valu tegeva soolatüükana kõrgliiga turniiritabeli tipus: kümne mänguvooru järel jääb Levadia oma peamisest rivaalist, Tallinna klassikuvastasest FC Florast maha juba kuue punktiga. Esimese ringi järel polekski see ehk midagi põhjapanevat, ent asjale lisab uue vaatenurga fakt, et esimeses ringis jäi Levadia alla just nimelt FC Florale (1:2 kodus) ja ka Nõmme Kaljule (1:2 võõrsil). Nagu sellest kõigest veel vähe oleks, pudeneti ka Tipneri karikast poolfinaalis, kui hullumeelses kohtumises lisaajal taas Kaljule võõrsil 2:3 alla vannuti. Levadia pälvis tolles kohtumises neli punast kaarti.

Lihtne jalgpallimatemaatika ütleb, et kui otseste konkurentide käest punktid saamata jäävad, tuleb need jõuga võtta seljatagustelt satsidelt ning loota tipuheitluse rivaalide libastumistele. Tõsi, liiga kontekstis mainitud kaotused Florale ja Kaljule ainsateks Levadia libastumisteks jäänud ongi. Kõigis senistes liigakohtumistes on nad “oma” ära võtnud, kasvõi jõuga, ning kaheksa võidu ja kahe kaotusega kümnest mängust hoitakse teist kohta oma haardes.

Treeneritele maarjamäelaste leeris teeb kõrgliiga parima löödud väravate rõõmustava näitaja (tänavu juba 34 tabamust) kõrval aga tummiselt tuska sisselastud väravate arv: harvaesinevalt sagedasti, koguni üheksal korral on tulnud tänavuse kõrgliigahooaja vältel Levadia meestel pall võrgust korjata, mis annab neile skooritabelis staatusele absoluutselt mittekohase neljanda positsiooni. Vähem kui Levadia on endale liider Flora kõrval (3 sisselastud väravat) lasknud lüüa ka näiteks Paide Linnameeskond (5) ja Narva Trans (6).

Võidupingetest Levadia leeris on ajakirjanikud rääkinud juba nädalaid, ent jäägugi see žurnalistide pärusmaaks. Tuleviku ja FCI Levadia vaheliste omavaheliste kohtumiste saldo on viimase kümne kohtumise eel sünge: 1 Tuleviku võit, 9 Levadia oma, väravate vahe 39:4 Levadia kasuks.

Neljast Tuleviku löödud väravast kaks pärinevad tänavuse esimese ringi kohtumisest Sportland Arenal, kui täpsed olid Rainer Peips ja Kaimar Saag. Mullu suutis Tulevik Levadia võrku sahistada vaid korra, kui oktoobrikuises kohtumises Kadriorus Gerdo Juhkam skoori tegi. Ainuke kollasärkide võit viimasest kümnest mängust pärineb 2017. aasta juulikuust, kui Heroli penaltitabamusest Levadia linnastaadionil alistati.

Reedel saab linnastadionil näha kõva lahingut, mis Tuleviku poolt saab kõigi märkide kohaselt olema märksa jõulisem kaitses rassimine kui eelmisel pühapäeval Flora vastu näidatud lustlik ründehoog seda oli. Füüsilise mänguga pole Tulevikku seni murtud üheski mängus – millise plaaniga tuleb siia maarjamäelaste eskadron, saab näha reedel kell 19.30, kui linnastaadionil kõlab kohtumise avavile.

Info külastajatele

Staadioniväravad avatakse kell 18.30. Mängu ajaks lubatakse päikesepaistet ning 18 kraadi sooja, puhub nõrk tuul.

Mängupilet maksab 4 eurot, sooduspilet (õpilased ja üliõpilased, Tuleviku noortesüsteemi lapsevanemad ja harrastajate võistkonna liikmed) 2 eurot. Pensionärid, kuni 12-aastased lapsed ja Tuleviku duubelmeeskonna ja esindusnaiskonna mängijad pääsevad kohtumist vaatama tasuta. Mängukava ja Tuleviku Teataja ajakirja teine number on kõigile tasuta.

Avatud on Jaama söögisaali mängupäevapuhvet koos soojade ja külmade toitudega ning jookidega.

Publikuauhinnaks Helion Ehituse poolt sel korral 9,7-tolline iPad. Publikuauhinna loosis osalemiseks tuleb staadioni kassast osta vähemalt üks üheeurone loosipilet.

Poolajapausil lastemäng, auhinnaks kastitäis šokolaadi.

Kohtumise lõpus peetakse maha loosimised, kus omaniku leiab iPad ning selgub kuues superfinalist Baltic House hooaja lõppmängus, mille peaauhinnaks 1600 eurot maksev aiamaja.

Mängupäeva event Facebookis

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin