Head mängu näidanud Tulevik jäi viimasel pooltunnil Paide masina alla

Premium Liiga 20. vooru kohtumises Paide Linnameeskonna vastu tuli Tulevikul tunnistada 1:4 kaotust. Avapoolajal endale esimesel mänguminutil lüüa lastud  šokkväravast taastus Tulevik kiiresti ning vastas omapoolse tabamusega. Publik sai näha, et meeskonnast ei ole kadunud hooaja esimese poole kvaliteet: sööt liikus hästi, keskväli toimis ning ühtviisi hästi saadi hakkama surve all kaitses mängides ja rünnakule lülitudes. Paide mänguklassist pulbitsev koosseis aga pani oma paremuse jõuga maksma mängu viimasel pooltunnil. Foto: Marit Stepanova.

Tuleviku väravavõrk sahises juba 38 sekundit pärast avavilet, kui Paide Linnameeskonna värskeim liituja, Hollandi ründaja Deabeas Sekyere mängis kiire söödumängu järel trahvialas üle Tuleviku kaitseliini, kes liialt kohtuniku suluseisulipule lootma jäi.

Šokkväravast toibus Tulevik aga kiiresti ja pakkus Paidele võrdse lahingu. Tipuründes rassinud Kaimar Saag terroriseeris Linnameeskonna keskkaitsepaari armutult, abiks olid talle selles ründaja alusel positsioonil oma teise täismängu kirja saanud Jude Barrow ning keskväljal lõhkuvas paaris Kristjan Kase kõrval toimetanud Nikita Komissarov. Nimetatud kolmik oli heas hoos ning tegi suurepärase mängu.

19. minutil saatis Komissarov pehme tõstsööduga üle Paide kaitseliini Kaimar Saagi vastaste väravavahiga silmitsi. Mait Toom võttis Saagi esimese löögi küll ära, ent tõrjus selle otsajoone suunas. Pallile sööstis aga paidelaste jaoks täiesti ootamatult rünnakule tõusnud Martin Allik, kes andis elegantse söödu tagasi trahvialasse ning Kaimar Saagil ei jäänud üle muud, kui pall ühe puutega Paide väravasse toksata. 1:1, Kaimar Saagile hooaja teine värav, Martin Alliku jaoks aga oli tegemist hooaja viienda väravasööduga, millega on tõusnud meeskonna parimaks resultatiivsete söötude andjaks.

Kuni avapoolaja lõpuni sai näha võrdset lahingut. Keskväljal sai näha teineteist väärivaid duellante, rünnakul mõlemapoolseid üritusi. Kaimar Saag ohustas Paide väravat mitmel korral pikkade läbisöötude või äärtelt trahvialasse saadetud söötude abil, ka sundis ta mitmel korral Linnameeskonna keskkaitsjad eksima, ent täpp jäi i-le panemata.

1:1 tasaseisult mindi pausile. Teisele poolajale tulles püsis Tulevik kenasti mängus kuni 66. minutini, mil Paide harutas Tuleviku kaitseliini lahti, Edgar Tur saatis terava palli värava ette, kust see teist korda Sekyere kaudu väravasse põrkas. Üheksa minutit hiljem tabas pall karistusalas Marco Budici kätt ning reeglitepärase penaltilöögi realiseeris Sergei Mošnikov, suurendades vahe juba kahele väravale.

Vaid neli minutit hiljem lõpetas sama mees mängu sisuliselt ära, kui keeras end keskväljal Tuleviku meeste pealt maha ning virutas palli ligi 30 meetrilt Tuleviku väravasse. Efektne tabamus võttis Paidelt maha kõik pinged ning ehkki Tulevik üritas veel kuni viimaste minutiteni vahet vähendada, tuli tunnistada, et teisel poolajal oli Paide Linnameeskond siiski jõuga oma võtnud. 1:4 kooriga kohtumine lõppeski.

Uue nädala keskel ootab Tuleviku esindusmeeskonda ees sõit Kosele, kus kolmapäeva õhtul sealse teise liiga satsi, FC Kose vastu Tipneri karika kuueteistkümnendikfinaal maha peetakse. Laupäeval aga viib tee Narva, kell 13 minnakse Kreenholmi staadionil vastamisi kibeda rivaali Transiga. Kodus saab Tulevikku taas mängimas näha 26. septembril, mil ülitähtsas mängus kell 13 FC Kuressaaret võõrustatakse.

Kohtumise protokoll

12. septembril kell 16.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik – Paide Linnameeskond 1:4 (1:1)
19. Kaimar Saag – 1., 66. Deabeas, 75. pen., 79. Sergei Mošnikov

Väravasöödud: 19. Martin Allik – 1. Andre Frolov, 66., 75. Edgar Tur, 79. Abdul Razak Yusif
Hoiatused: 90+3. Marko Budic – 50. Andre Frolov, 53. Muhammed Sanneh, 89. Bruno Caprioli
Mänguolud: +15, pilves ilm, muruväljak heas seisukorras.