Harrastajate naiskond pidas ühistreeningu hokiklubiga Fuuriad

Talviti muutub kultuuripealinn Viljandi teadupoolest uisupealinnaks, kui ilmataat selleks vähegi õnnistust anda raatsib. Möödunud nädalal sai Viljandi jäähallis näha eriskummalist vaatepilti, kui jääle tuiskasid hokivarustuses naised. Kõik oli justkui tavapärane: omal kohal olid kaitsmed, kiivrid ja uisud ning hokikepidki, ent litri asemel kasutati jalgpalli. Mängijate liikumisest võis aimata, et osad neist on jääl vanad kalad, osad aga … Veidi vähem. Ja nii oligi: jääpallitrenni tegi Tuleviku harrastajate naiskond koos Viljandi hokiklubi Fuuriad naiskonnaga.

Säärase lõbusa ühistreeningu mõtte algatajaks oli Tuleviku esindusnaiskonna mängija ning harrastajate naiskonna treener Dagmar Hekki. Idee sündis, kui Fuuriad käisid koolides ja lasteaedades naistehokit tutvustamas ning endi hulka uusi liikmeid värbamas. Selle käigus kohtuti lasteaias liikumisõpetaja ametit pidava Dagmariga.

“Dagmar tegi ettepaneku sääraseks ühisürituseks ja nii see sündis,” kõneles HK Fuuriad esindaja Mari-Ly Vaher. “Kuna mängisime küll jalgpalliga, ent siiski uiskudel, siis pisut kergem oli see vahva ettevõtmine ehk hokinaistele. Aga lõbus oli küll päris kindlasti kõigil.”

Dagmar Hekki sõnul on nad Fuuriatele väga tänulikud, et ettepanek vastu võeti. “Teame ju, kui vähe neil tegelikult trenniaegu on, seepärast oleme rõõmsad, et meiesugused algajad üldse oma trenni ajal jääle lasti,” kõneles ta ning lisas naerdes: “Kui olime selle varustusehunniku endale selga saanud, siis jääl selgus, et uisutamisega saame enamjaolt hakkama, aga pidurdamisega on probleeme! Kasutasime siis usinasti poorte.”

Mäng oli Dagmari sõnul äge, ent aeg kulus ruttu ja kõik oleks tahtnud isegi pikemalt jääl palli mängida. “Või, noh, uisutada edasi-tagasi ja loota, et saame pallile ka pihta,” muigas ta. “Mängu juurde käis muidugi üks igavene lõõpimine ja samas ka üksteise meelitamine. Lõpuks tõdesid nii hoki- kui jalkanaised nagu ühest suust, et oleks ikka äge küll, kui trennides alati nii suur seltskond koos oleks.”

Mari-Ly Vaher lisas, et hokiklubi ootab alati uusi ja põnevaid ettepanekuid teiste spordialade esindajatelt. “Muidugi tahame nüüd esimesel võimalusel hokinaistega pärisjalgpalli ära proovida! Aga ka kõiki teisi spordialasid kutsume endale jääle külla ja oleme valmis vastukülaskäiguks.”

Hokiklubi Fuuriad treenib Viljandi jäähallis esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 19. Infot nende kohta leiab Facebookis ja viljandiuisutajad.ee.

Juba teist aastat koos käiv Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi harrastajate naiskond ootab samuti alati uusi liikmeid. Treenitakse esmaspäeviti kell 18 Kesklinna kooli staadionil. Igas vanuses huvilised on oodatud sportlikus rõivastuses ning hea tujuga proovitreeningule. Infot harrastajate naiskonna kohta leiab klubi kodulehelt.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin