Esindusmeeskonna teekond Tipneri karikasarjas lõppes kaheksandikfinaalis

Viljandi Tuleviku teekond Evald Tipneri karikale sai otsa kaheksandikfinaalis, kui laupäeval 23. oktoobril alistuti koduväljakul liigakaaslasele Nõmme Kalju FC-le 1:3. FOTO: Marit Stepanova.

Tulevik sai šoki osaliseks juba kolmandal minutil, kui suure kaitseprohmaka tõttu pääses Alex Matthias Tamm lähedalt löögile. Kaupo Kruusmäe tõrjus esimese löögi, ent teisel oli jaol vaid Tamm üksinda ning ta sai palli segamatult võrku lükata.

Kollamustad kogusid end kiiresti ning haarasid mängu enda kätte. Tasu selle eest tuli juba 12. minutil, kui Abubakir Muydinov murdis vasakult äärelt läbi ning andis terava madala söödu väravaesisele, kuhu sööstmise oli Nikita Komissarov ideaalselt ajastanud. Komissarovi efektse väravaga seati jalule 1:1 viik.

Ülejäänud esimene poolaeg kulges Tuleviku dikteerimisel, ent Kalju väravalukku enam lahti muukida ei suudetud.

Teist poolaega alustas Tulevik samuti teravalt, ent ridamisi jäeti kasutamata suurepäraseid väravavõimalusi: jalga ei saanud valgeks ei Muydinov, Komissarov ega Kaimar Saag. Seejärel haaras Kalju üha tugevamalt initsiatiivi, lisas Tulevikule survet keskväljal ning poolaja keskpaigaks oli mäng taas täielikult Kalju käes.

Skoor püsis muutumatuna kuni 75. minutini, mil Pavel Marin pääses trahvikasti tagant lööma. Õnnetu rikošeti võtnud pall lendas Kaupo Kruusmäele püüdmatult väravasse. 1:2.

Kolm minutit enne lõppu murdis paremalt läbi Aleksandr Volkov, kellega suluseisule apelleerinud Atanda Ogungbe sammu pidada ei suutnud. Volkov jõudis värava ette ning tema löök oli täpne, tegi skooriks 1:3 ning lõpetas Tuleviku tänavuse karikasarja teekonna.

Nüüdseks on karikasarjast väljas kõik Tuleviku võistkonnad, sest Viljandi duubelrivistus langes 1/16 finaalis just nimelt Tuleviku esindusele 0:10 skooriga.

Tuleviku esindusmeeskonna järgmised mängud Premium liigas peetakse võõrsil. Laupäeval 30. oktoobril minnakse vastamisi Pärnu Vaprusega ja reedel 5. novembril Tammekaga. Hooaeg lõpetatakse aga siiski koduväljakul, kui pärast novembrikuist koondisepausi võõrustatakse kõrgliiga viimase vooru matšis reedel 19. novembril FC Kuressaaret või Narva Transi. Selle mängu vastane sõltub 24. oktoobril peetava Tallinna FC Flora ja FC Kuressare vahelise kohtumise tulemusest: kui saarlased suudavad Florat teist korda hooaja jooksul võita, haaravad nad Narva Transilt kuuenda koha ning Trans langeb liigatabelis seitsmendaks ja peab seega mängima “väikese ringi” mängud Tuleviku, Tammeka ja Vaprusega. Kui Kuressaare Florat ei võida, pääseb esikuuikusse Trans ja saarlased langevad “väikese ringi” mängudele.

Mängude algusaegadest anname klubi meediakanalites aegsasti teada.