Esindusmeeskonna komplekteerimine käib täie hooga

Peatselt koguneb Viljandi jalgpalliklubi Tulevik esindusmeeskond, et alustada ettevalmistustega uueks Premium Liiga hooajaks. Et tulevast aastast tõusevad kõik kõrgliigameeskonnad jalgpalliliidu kompensatsioonimehhanismi toel professionaali staatusesse, on ka Viljandis juba mitu nädalat käinud jõuline töö meeskonna parimal võimalikul tasemel komplekteerimiseks.

Lõppenud hooajal Tulevikule kõrgliiga seitsmenda koha toonud meeskonnas põhiraskust kandnud tuumikuga on jätkamise osas kokkuleppele jõutud. Tänase seisuga on kindlateks meeskonnast lahkujateks vaid kõrgliiga karjääri lõpetanud ründaja Indrek Ilves ning kaks laenulepingu alusel Tulevikku esindanud Tallinna mängijat: FCI Levadiast laenul olnud poolkaitsja Vladislav Zanfirov ning FC Flora väravavaht Ingmar Krister Paplavskis. Samuti otsustati uut lepingut mitte pakkuda Benini ääreründajale Romeo Da-Costale.

“Lahtisi otsi ei ole enam palju jäänud,” kõneles klubi juht Raiko Mutle. “Mõningad muudatused ja viimase hetke otsused ja liikumised võivad veel mõistagi tulla, ent suures plaanis oleme kenasti joonel. Ootame tagasi tipuründajat David Onyeanulat, kes kindlasti uuel hooajal meiega jätkab ja taasliitub meeskonnaga jaanuaris.”

Mutle sõnul on läbirääkimiste lõpufaasi jäänud paar-kolm oma mängijat, kellega loodetakse veel selle nädala lõpuks kokkuleppele saada; lisaks oodatakse ettevalmistusperioodiks Viljandisse katsetele mitut uut välismängijat. Kõneks on olnud ka mõne Eesti mängija katsetele tulek.

Ka kinnitas Mutle, et käed on löödud kahe Eestis hästi tuntud mängijaga, kelle meeskonda toomise kohta peatreener Post juba mõne nädala eest Tuleviku Taskuhäälingu saates jõulise vihje andis.

“Jah, nendega on asjad paigas,” kinnitas klubijuht. “Lähemat infot anname juba uue nädala alguses. Võin kinnitada, et tegemist on Viljandi jalgpallisõpradele väga rõõmustavate ja Eesti vutiüldsusele kindlasti heas mõttes šokeerivate uudistega, mille sündima saamise nimel nägime ränka vaeva. Rõõmu teeb siinjuures ka see, et mõlemad kõnealused liitujad olid ise väga motiveeritud Viljandisse tulema ning meie mõtted ja vaated klappisid hästi, mistõttu mehed hindasid kõrgelt ka meie pingutusi, mida pidime nende kaliibriga mängijate siia toomiseks tegema.”

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonnale on eesootav, 2020. aasta Premium Liigas neljas järjestikune hooaeg kõrgseltskonnas.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin