Esindusmeeskond kollitas meistreid, naiskond alistus Kalevile ja duubel loputas Kose mehi

Mängude nädalavahetus kõrgliigades ning teises liigas tõid Viljandile nii võidu, viigi kui kaotuse. Kui esindusmeeskond ei lubanud kolmandat korda järjest valitsevat meistrit Tallinna Florat Viljandist võiduga minema, siis naiskond alistus meistriliiga tabeli kolmandale, Tallinna Kalevile 1:4. Duubelmeeskond aga võttis krobelise alguse järel teise liiga mänguvoorus 4:0 võõrsilvõidu FC Kose üle. FOTO: Marit Stepanova.

Premium liiga 25. vooruks Viljandi linnastaadionile sõitnud valitsev meister ning esimese Eesti klubina eurosarja alagrupiturniiril mängiv Tallinna FC Flora ei teinud Tulevikuga kohtumise eel mingeid allahindlusi: koosseisus oli olemas nii maestro Konstantin Vassiljev kui Eesti koondise esiründaja Rauno Sappinen.

Matš algaski Flora marulise survega, ent kümnekonna minuti jooksul kohendas Tulevik end üpris mugavalt mängu ning Florale suuremaid võimalusi kinkimata tüüriti avapoolaeg 0:0 viigiga lõpule.

Teisel poolajal alustas Flora veelgi marulisemalt, ent veerandtunnise surve järel lõi hoopis Tulevik. 61. minutil murdis Abubakir Muydinov vasakul äärelt läbi ja pani värava ette terava tsenderduse, mille kapten Gerdo Juhkam peaga võrku rammis. Vaid kolm minutit hiljem oli Muydinov taas aktsioonis, kui Marco Lukka ees end trahvialasse kangutas ning seal Lukka poolt kukutati. Teenitud penalti realiseeris kindlalt Kaimar Saag. 2:0.

Flora ründas edasi, ent Tulevik ei vajunud umbkaitsesse ning nõelas aina vastu. Head võimalused jäid kasutamata Kristjan Kasel, hästi toimetas mitut puhku ka Jevgeni Demidov, ajapikku ent kaldus mäng üha kindlamalt Tuleviku väljakupoolele. 76. minutil skooriski Rauno Alliku lähilöögist ning viis minutit hiljem seadis Märten Kuusk jalule 2:2 viigi, kui kaugelt peale tulistas ning palli õnneliku postipõrkega läbi meestesumma väravasse pani.

Kuus (!) lisaminutit väravalisa kummalegi poole ei toonud ning kollasärgid sekkusid taas medalimängu mängimata tiitliheitlusesse. Floralt röövitud järjekordsed punktid panevad valitsevale meistrile peale rängad pinged: hetkel liidrikohal olevale Tallinna FCI Levadiale kaotatakse nüüd kahe vähem peetud mängu juures juba 11 punktiga. Tuleviku järgmise vooru kohtumine viib kollasärgid võõrsile, 3. oktoobril kell 15 kohtutakse ülimalt tähtsas mängus viimastel aegadel maruhoogu näidanud FC Kuressaarega, kes pühapäeval Narva Transiga 2:2 viigi tegi.

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond pidi naiste meistriliiga 20. vooru võõrsilkohtumisele Tallinna Kalevi vastu sõitma äärmuslikult rapitud koosseisuga, kus vaid kaks varumängijat. Juba 13 minutiga juhtis Kalev Žanna Smirnova ja Emma Treibergi väravatest 3:0. Treiberg sai jala veelkord valgeks ja kübaratriki kirja 61. minutil, Tuleviku auvärava lõi 80. minutil Anett Joandi.

Naiskond püsib liigatabelis kuuendal kohal, ent eile Lasnamäe Ajaxit võitnud Tartu Tammeka naiskond on nüüd vaid ühe punkti kaugusel. Järgmises voorus võõrustatakse valitsevat meistrit ja hetkel napilt tabelit juhtivat Tallinna FC Florat, misjärel ootab ees ülitähtis hooaja lõpufaas ehk tabelipoolitamise järgsed mängud Lootose, Tammeka ja Ajaxiga. Liigast otse väljalangemine meie naiskonda ei ohusta, ent üleminekumängude vältimiseks tuleb kolmes viimases kohtumises kindlasti usinasti punkte korjata.

Tuleviku U-21 meeskond rappis teise liiga lõuna-läänepiirkonna 19. vooru kohtumises liigatabeli punast laternat FC Koset. Kaheksandal minutil eksis Kose mängija Pelle Pohlak penaltil ning sealtmaalt Tulevik enam midagi juhuse hooleks ei jätnud. Poolajavileks juhiti Robin Marandi ja Hegert Heili väravatest 2:0, teisel poolajal sahistasid veel Rain Piirak ja Paul Aderibigbe. Lõppskoor 4:0 ning Tuleviku duubelmeeskond, kes on hooaja lõpu eel leidnud hea mängusoone, kerkis liigatabelis tagasi seitsmendale kohale. Teenitud 28 punktiga jäädakse näiteks neljandal kohal paiknevast FC Flora U-19 meeskonnast maha vaid kuue silmaga, sealjuures on ees ootamas veel seitsme vooru jagu mänge, millest pooled peetakse tabeli teise poole meeskondade vastu.

Tuleviku duubli järgmine mäng aga ootab juba 1. oktoobril koduväljakul, kui kell 17 algavas kohtumises võõrustatakse liigatabelis koha võrra kõrgemal ja kolme punkti kaugusel paiknevat FC Hiiumaad.