Erivajadustega inimeste jalgpalliturniir trotsis keerulisi aegu

Kui möödunud aastal sundis koroonapandeemia Eesti eriolümpia liikumist ning Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi ära jätma üht oma pikaajalisemat ühistegevust, erivajadustega inimeste jalgpalliturniiri Viljandi järve ääres kunstmurustaadionil, siis tänavu sai järjekorras juba üheksas turniir olude kiuste teoks.

Koroonaolukorra tõttu tavapärasest märksa väiksemas mahus ning viimasel hetkel osalemisest loobuma sunnitud võistlejate lisandumisest hoolimata kogunesid võistkonnad kolmapäeva hommikul Viljandisse ning pallid pandi veerema. Tänavusel turniiril võisteldi kahes formaadis: tavapärase suurusega võistkondade vahel selgitati traditsiooniline karikavõitja, ent väiksemal, 5 vs 5 formaadis turniiril selgus võistkond, kes esindab Eestit 2022. aastal Viljandis aset leidval rahvusvahelisel turniiril. Selleks osutus Tartu erinevate haridus- ja hoolekandeasutuste koondvõistkond Tartu Tähed.

Paralleelselt turniiriga korraldas Eesti jalgpalliliit aga koostöös Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi treeneritega linnastaadionil samuti traditsiooniks saanud erivajadustega inimeste jalgpallifestivali, kus tänavu oli eri vanuses osalejaid ligi 70. Treenerite juhendamisel lustiti ligi kahe tunni vältel erinevate lõbusate pallimängudega ning võeti hiljem üheskoos lõunaeinet.

Pikki aastaid erivajadustega laste ja täiskasvanute sportimisvõimaluste eest seisnud Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi on tänavusest aastast Eesti eriolümpia liikumise täieõiguslik liige. Oma pikaajalise tegevuse eest selles vallas tunamullu organisatsiooni hõbemärgi  pälvinud Tuleviku tegevjuht Rain Tölpus aga valiti aasta algul eriolümpia liikumise juhatusse.

Tuleviku klubi tänab kordaläinud päeva eest südamest Siret Kruki eriolümpia liikumisest, Rauno Tutki ja Teet Allast jalgpalliliidust, klubi treenereid Sander Posti, Rait Oja, Indrek Ilvest, Kevin Paavot ja Aivar Lillevere ning turniiril kohtunikuna tegutsenud Rain Hüva.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin