ERIOLUKORD | Kuidas Tuleviku klubi praegu toimib?

Kogu Eestis on koroonaviiruse COVID-19 tõttu välja kuulutatud eriolukord ning spordivõistlused ja treeningtegevus klubides määramata ajaks peatatud. Anname siinkohal detailse ning põhjaliku ülevaate sellest, kuidas Viljandimaa suurima spordiklubi, Viljandi Tuleviku juhtkond ning klubisüsteem praeguses olukorras tegutseb.

Esiteks kordame üle põhilise:

  • Kogu klubi treeningud noortesüsteemist kuni esindusvõistkondadeni on peatatud kuni Vabariigi valitsuse ja Eesti jalgpalliliidu edasiste korraldusteni.
  • Klubihoone on kõigile suletud, klubi juhtkonnaga saab ühendust telefonitsi ja internetis.
  • Klubi julgustab kõiki terveid inimesi värskes õhus liikuma ning tervisespordiga tegelema, kuid palub vältida inimestevahelisi kontakte väljaspool perekonda ning mitte koguneda staadionitele palli mängima ka väikestes seltskondades.
  • Palume pöörata suurt tähelepanu isiklikule hügieenile – järjekindla kätepesu olulisust ei ole võimalik üle tähtsustada!
  • Klubisüsteemis täna teadaolevaid haigusjuhtumeid esinenud ei ole.

Klubi juht Raiko Mutle: töö käib distantsilt, kõik on kontrolli all

Juba möödunud nädala reedest saati koos ülejäänud kontoripersonaliga kaugtööle siirdunud klubi juht Raiko Mutle lausus, et ehkki igapäevast treeningtegevust juba reedest alates ei toimu, ei ole töö klubis ühegi nurga alt peatunud.

“Nii mina kui ülejäänud juhtkonna liikmed töötavad kodust,” kinnitas Mutle. “Oleme järginud kõiki valitsuse korraldusi ning Terviseameti nõuandeid, et anda omapoolne panus viiruse leviku tõkestamiseks. Tunnetame Viljandi ühe suurema kogukonnajõuna selgelt meil lasuvat vastutust.”

Mutle kinnitusel töötavad klubi treenerid ning noortetöö juht Aivar Lillevere selle kallal, et uue nädala alguses kõigile treeninggruppidele individuaalsed treeningkavad edastada.

“Staadionitele koguneda me mõistagi ei saa, ent individuaalset tööd saab iseendaga teha absoluutselt iga jalgpallur sõltumata vanusest,” rääkis klubijuht. “Pallitrenni saab teha ka perekonniti ning tegelikult ka üksinda. Just sellest tõsiasjast lähtuva treeningkava edastame peagi kõigile meie treeninggruppidele ja innustame iga meie klubi poissi ja tüdrukut ajal, mil koolid on suletud ja trennid peatatud, koos perega värskes õhus sporti tegema. Seda muidugi juhul, kui ollakse terve. Ja kindlasti palume, et ei kogunetaks sõpradega, see loob viirusele levimiseks soodsa pinnase.”

Noortesüsteemi vanemate gruppide puhul tegeletakse Mutle sõnutsi ka iga mängijaga individuaalselt.

“Duubelmeeskonnas ning U-17 võistkonnas läheneme mängijate arengule eriolukorra ajal ka mängijapõhiselt. Treeneritele on teada, milline mängija millise mänguelemendi kallal vaeva peaks nägema ning igaüks neist saab vastavalt tema eripäradele koostatud individuaalse treeningkava,” kõneles Mutle. “Noortetööjuht Aivar, füsioterapeut Merlin ning treenerid kogunevad selleks esmaspäeval.”

Ka kinnitas ta, et nii esindusmeeskond kui -naiskond on samuti ühised trennid peatanud. “Sander Post ja Sergei Vassiljev on olukorra ning uute korraldustega igati kursis ja esindusvõistkonnad treenivad alates uuest nädalast samuti individuaalsete kavade alusel.”

Klubi välismaalastest mängijad on Mutle sõnul olukorrast igakülgselt informeeritud ning toimetavad samas rütmis ülejäänud esindusmeeskonnaga. “Tegemist on profesionaalsete sportlastega, kellegi kätt hoidma me ei pea, ent muidugi käisime nendega ohukohad ja käitumisjuhised üle,” ütles ta. “Kogu esindusmeeskond on saanud väga üheseltmõistetava reeglistiku eriolukorras toimetamiseks, nii ka nemad.”

Administratiivne töö käib Mutle kinnitusel klubis edasi sisuliselt täismahus. “Alles mõne päeva eest saime kinnituse koostööle esindusmeeskonna kahe uue toetajaga ning tegeleme tänagi keskendunult uute kontaktide loomisega,” rääkis ta. “Samuti oleme pidevas suhtluses jalgpalliliiduga, et olla sealsete inimestega ühises infoväljas. Mingit teadmatust, närvilisust ega segadust ei ole, kogu vajalik info liigub väga ilusasti nii e-maili teel kui telefonitsi.”

Klubijuht soovis tänada kogukonda ja klubilisi üles näidatud rahulikkuse ning konstruktiivse koostöö eest. “Meie klubis on kõik inimesed, treenereist ja lapsevanemaist kuni kõige väiksemateni käitunud igati eeskujulikult ning mõistlikult. Aitäh kogukonnale selle eest,” lausus ta.

Tegevjuht: olen alati kõigi klubiliste jaoks olemas

“Peamiselt paberitöö,” lausus klubi tegevjuht Rain Tölpus vastuseks küsimusele, millega praegu tegeleda tuleb. “Sellest ei tule kunagi puudust ning kodukontoris ma just sellega praegu tegutsengi. Registreerimised, litsentsid, meditsiinitõendid, arveldused, avaldused ja nõnda edasi. Omal moel annab praegune olukord võimaluse keskenduda lisaks ka mõningatele edasi lükatud asjadele ning nende korrastamisele ja ära tegemisele.”

Igapäevaselt klubi noorteüsteemi puudutavates küsimustes lapsevanemate esimeseks kontaktisikuks olev Tölpus kinnitas sarnaselt klubi presidendile, et lapsevanemad on olnud ääretult asjalikud ning mõistvad. Samas pani ta kõigile südamele, et tema telefon on nende jaoks alati avatud.

“Ükskõik milline probleem, mure või küsimus, näigu see teile endale kuitahes väike või isegi rumal, on minu jaoks oluline,” lausus Tölpus. “Nii et palun kõiki meie klubi lapsevanemaid ja ka lapsi: kui teil on vähegi vaja mingisugust infot või kui teil on mingi küsimus, helistage või kirjutage mulle, palun. Olen teie jaoks alati olemas.”

Kogukonnajuht keskendub ettevalmistustele ja teavitusele

Tuleviku kogukonnajuht Marek Tiits tõdes, et puhkenud kriisiolukord paiskas segi kogu töö, mida juba alates novembrist tehtud, ning uue olukorraga toimetulemine nõuab pidevat valmisolekut.

“Me olime ju kohe-kohe alustamas oma esimese kodumänguga,” nentis Tuleviku publikunumbrite ning mängupäevade, samuti turunduse ja klubi infovoo eest hoolitsev Tiits. “Vahetult enne seda, kui eriolukord välja kuulutati, olin jõudnud hooajaeelse tööga päris viimasesse staadiumi, kus pidasin juba viimaseid koosolekuid toitlustajaga, esimese kodumängupäeva programm oli põhimõtteliselt lukus ning koostasin linnastaadioni kunstmuruväljaku reklaamiplaani. Kohale jõudis fännikaup, maskott oli valmis linnarahva ette tulema ja nõnda edasi. Rääkimata sellest, et erinevad kogukondlikud üritused linnaruumis olid planeeritud ja paigas. Mitu kuud kestnud töö sai täieliku paugu.”

Pead norgu Tiits ometi ei lase ja toimetab kujunenud olukorras edasi juba uute suundadega.

“Praegu on minu jaoks kõige olulisem see, et meie kogukond oleks pidevalt varustatud värske infoga kõige kohta, mis klubi ja valitsevat olukorda puudutab,” ütles ta. “Jälgin pidevalt uudiseid, suhtlen kolleegidega ja alaliiduga ning olen sisuliselt ööpäevaringselt valmis infot edastama. Samuti tuleb nüüd töötada paralleelselt erinevate stsenaariumite kallal, et olla valmis hooajaga jätkama ükskõik millisel hetkel, tulgu see kahe, kuue, kaheksa või kümne nädala pärast.”

Ajaks, mil jalgpalli ei mängita ja treeninguid ei toimu, on kogukonnajuhil valmis plaan, kuidas kogukond ikkagi jalgpallilise info ruumis hoida.

“Järgmisel nädalal hakkame teie ette tooma erinevaid lugusid erinevatest inimestest ja seda erinevate, võib-olla ka üllatavate nurkade alt,” kinnitas ta. “Jalgpall ei veere hetkel küll füüsiliselt, aga meie vaimus on ta ju alati olemas. Hoiame oma inimesi ja hoiame neid endaga, et siis, kui see kummaline aeg ükskord läbi saab, oleksime kohe valmis ühtse löögirusikana hooajale kallale kargama.”

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin