ELU TULEB TAGASI | Jalgpallikool alustas taas tööd

Esmaspäeval 4. mail alustas Viljandi Tuleviku jalgpallikool pärast enam kui poolteist kuud kestnud pausi taas tööd väljakutel. Üksnes individuaalselt ja videosildade teel peetud treeningute aeg on praeguseks möödas ning treenerid said taas oma lapsi tervitada.

“Väga ootasin,” tõdes Tuleviku U-9, U-10 ja U-11 võistkondade treener Janar “Jansa” Õunap. “Olukord oli kõigile raske taluda, lastele muidugi eriti, aga ei saa öelda, et ka treenerid oleks pealesunnitud eemaolekut lihtsalt sülle sadanud puhkusena võtnud. Nii ootamatult tuli see ja plaanid löödi kõik segamini. Otsisime kõik võimalusi poisse interneti vahendusel edasi juhendada ja saime sellega suures plaanis ja olukorda arvestades täitsa viisakalt hakkama. Aga vahetut kontakti ei asenda ikka miski.”

Kolme grupiga igapäevaselt töötav Jansa võttis esmaspäeva lõuna paiku kunstmuruväljakul vastu U-9 poisid, kellele sai osaks au olla Tuleviku jalgpallikooli taaskäivitunud treeningute esimesed treenijad.

“No ikka väga hea meel oli,” tõdes treener, näol naeratus, mis sealt kuidagi lahkuda ei tahtnud. “Poisse oli nii kuramuse hea näha ja poistel üksteist muidugi ka. Minu grupid on väga ühtehoidvad ja saame kõik suurepäraselt läbi, meil on mõnusad pundid, kes naudivad jalkat iga ihurakuga, püüavad kogu hingest. Super hea meel on tagasi olla ja oma kuttidega jälle päris tööd teha.”

Treeningute korraldus on kõigile esialgu harjumatu. Nii müdistasid ka U-9 poisid kahes grupis: pooled Jansa ja pooled tema abitreeneri, Tanel Langi käe all teisel pool väljakut. Kontaktseid harjutusi praegu teha ei saa, samuti jalgpalli mängida. Mõnd aega tuleb rahul olla tehnikatrenniga.

“Eks harjume. Muidugi loodame kõik, et see olukord ei kesta kaua,” tõdes Jansa trenni lõpus, kui pallid desinfitseeriva ainega üle käidud ja poisid eraldi väravatest välja, koduteele suunatud. “Praegu tuleb ettevaatlik olla ja teha kõik nii nagu reeglid ette näevad. Natuke pabistasin, et kuidas poisid hakkama saavad, eks nad ole ju ka nagu karjamaale lastud vasikad. Aga väga hästi saime hakkama, poisid saavad aru küll, et kui jama teeme, siis pole pikka pidu ja ootab uus toas istumise aeg.”

“Mõnus,” nentis ta siis soojas kevadpäikeses end sirutades ja astus staadionivärava poole, kust hakkasid sisse tilkuma juba järgmise grupi poisid.

Elu läheb edasi. Töö läheb edasi.

Jalgpallikooli eriolukorra aegse treeningute korralduse kohta saad detailset infot SIIT.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin