EELVAADE ÕHTULE | Viljandi ja Tartu klaarivad taas arveid

Kuraditosin vooru Eesti jalgpalli tulipõnevat kõrgliigat on selja taga ning ka 14. mängupäevast Viljandi linnastaadionil võib eksimatult eeldada armutut lahingut viimase vereni, sest alati tuliseid ja elektrit täis vastasseise pakkunud Tulevik ja Tammeka lähevad seal vastamisi. Premium Liiga on olnud erakordselt haarav, turniiritabeli seis ennenägematu ning reedeõhtune kohtumine Viljandis tähendab mõlema meeskonna jaoks palju. FOTO: Liisi Troska, Soccernet.ee.

Oli 8. märtsi, naistepäeva pärastlõuna ning eriolukorra kehtestamiseni Eestis jäi viis päeva. Tartu Tammeka ja Viljandi Tulevik sammusid esimeseks tänavuseks Premium Liiga matšiks Sepa jalgpallikeskuses murule. Kristjan Kask viis Tuleviku juhtima, ent Tammeka võttis teise poolaja väravatest ikkagi 2:1 võidu. Tulevik ei mänginud tolles kohtumises hästi, nii tunnistasid hiljem peatreener ja mängijad ise: liiga vähe oli kokkumängu, liiga palju valesid otsuseid, keskväli anti eduseisus käest ning kaitses tehti piinlikke prohmakaid.

Siis tuli koroonaviirus ning sundis kaheks ja pooleks kuuks kogu kõrgliiga isolatsiooni. Sealt naastes on Viljandi ja Tartu meeskonnad liikunud erinevas tempos ning erinevate emotsioonide õhustikus. Kui Tulevik on leidnud enesekindluse, ent veel mitte stabiilsust, siis Tammekal on seni nappinud potentsiaali realiseerimise oskust: mängitud on hästi, ent saadud frustreerivaid kaotusi.

Koroonapausi järgses teises voorus maikuu lõpus andis Tammeka tõelise tormihoiatuse, kui Tallinna FC Floralt koduväljakul viigipunkt rööviti. Sellele järgnes aga sõit väga konarlikul maanteel: Tallinna Kalevile kaotati 0:2, ning ehkki Tallinna Legionilt saadi seejärel kätte raske 1:0 võit, komistati kohe järgmises voorus FC Kuressaare otsa, kellele alistuti 1:2. Ehkki siis Paide Linnameeskonnale 0:2 alla jäädi, tundus, et saadakse ree peale tagasi, sest kohe hammustati järjekordset Tallinna hiiglast – 2:2 viik Levadiaga võõrsil on  väärt valuuta – ning Narvast tuldi tagasi Transi üle saadud 1:0 võiduga. Siis aga koperdati taas: 0:2 Nõmme Kaljult võib olla Tammekale seisusekohane kaotus, 0:3 Paide Linnameeskonnalt mahub samuti veapiiridesse, ent koduväljakul Tallinna Legionilt 1:3 tappasaamine ajas paljud juba keemispunkti piirile.

Ent rahu! Tartlased on tuntud visade võitlejatena ning nende loots Kaido Koppel küll emotsionaalse, ent taktikalises mõttes emotsionaalsetest otsustest hoiduva jäägitult omadesse uskujana. Viimases kahes voorus on alistatud 4:2 FC Kuressaare ning viigistatud selgelt tõusuteel oleva Narva Transiga 2:2. Viimati mainitud mängus oli kollaste kaartide limiidi täitumise ohus koguni seitse tammeklast, ent traditsiooniliselt hoogsas ja väravaterohkes madinas narvalastega suudeti pea külm hoida ja viigipunkt võtta nii, et ainsatki meest eelseisvaks kohtumiseks Tulevikuga kollastele kaartidele ei kaotatud: Viljandisse sõidetakse löögivalmis täisrivistusega ning selge on, et see oli Koppeli jaoks eesmärk omaette.

Tulevik on teeninud Tammekast senise hooaja vältel kolm võitud rohkem, kulgedes läbi hooaja suuresti “võit-kaotus-võit-kaotus” rütmis. Näidatakse halastamatut, Soccerneti portaalis mõrvarlikuks ristitud, kontrarünnakutele tuginevat mängu, mille abil on võetud kaks üliväärtuslikku skalpi, Paide ja Flora omad. Ent sisse on lipsanud ka kaks väga mõru mekiga tulemust, kui Nõmme Kaljule kaotati kodus 0:6 ning FC Kuressaarele võõrsil 0:3.

Stabiilsuse leidmise tähtsust on rõhutanud nii meeskonna liidrid kui peatreener Sander Post. Möödunud voorus Tallinna Kalevit võites mängis meeskond silmnähtavalt säästurežiimil. Mängukeelu all olnud tavapärase põhikoosseisu vasakkaitsja Mark Edurita mänginud Tuleviku 2:0 võiduga lõppenud mängus vallati palli vaid 38%, rünnakud olid küll teravad ent selgelt jõudu säästvad; kõigele lisaks vahetati ohutusse mängufaasi jõudes platsilt kohe maha kollaste kaartide limiidi täitumise ohus olnud võtmemängijad Tanel Lang ja Pavel Marin. Oli selge, et nagu Koppel, nii mõtles ka Sander Post eelseisvale Lõuna-Eesti derbile ja nüüd saabki ta minna oma hea sõbra Kaido Koppeli hoolealustele vastu samamoodi nagu too tuleb Viljandisse: terve, treenitud ja parima koosseisuga.

Viljandi Tuleviku ja Tartu Tammeka kohtumine algab Viljandi linnastaadionil kell 19.00. Mängupileti soovitame tungivalt järjekordade vältimiseks osta meie kodulehe e-piletikassast. Linnastaadioni väravad avatakse kell 18. Avatud on Jaama Söögisaali puhvet kuumade ja külmade jookidega.

Mängupäeva toetaja on LX Motors, kes on publikule auhinnaks välja pannud tuliuue Honda Jazz Hybridi nädalase kasutusõiguse koos spaa-perepaketiga. Publikuauhinna loosis osalemiseks on võimalik staadionil osta loosipileted hinnaga 2 eurot üks pilet või 5 eurot kolme pileti eest.

Mängupäeva event Facebookis. 

Soccerneti eelvaade.

Mehed

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2774
Paide Linnameeskond
2861
Tallinna FCI Levadia
2754
Nõmme Kalju FC
2849
Tartu JK Tammeka
2832
Viljandi JK Tulevik
2831
Tallinna JK Legion
2828
JK Narva Trans
2824
FC Kuressaare
2820
JK Tallinna Kalev
2818

Duubel

VõistkondMP
Paide Linnameeskond III
2676
Harju JK Laagri
2659
Raasiku FC Joker
2657
Saue JK
2655
FC Kuressaare II
2651
Viimsi JK II
2641
Raplamaa JK
2637
Tallinna JK Piraaja
2633
Tallinna FC Flora U19
2631
Viljandi JK Tulevik U21
2627
Pärnu JK Vaprus II
2626
Põhja-Sakala
2620
FC Kose
269
Pärnu JK Poseidon
266

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2056
JK Tallinna Kalev
2037
Saku Sporting
2036
Pärnu JK Vaprus
2026
Põlva FC Lootos
2032
JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
2022
Tartu JK Tammeka
2017
Nõmme Kalju FC
204

Sponsorid ja koostööpartnerid

Peasponsor

Järve Keskus

Suursponsor

Espak Viljandi

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Airok
Airok
LX Motors
LX Motors
Rademar
Rademar
Combimill
Roger Puit
BalticHouse
BalticHouse

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness