EELVAADE VÕÕRSILE | Viljandi läheb Kuressaarde tõe ja õiguse järele

Kevad on lõppemas, suvi tulemas ning Premium Liiga teise ringi kohtumised alanud. Kui eelmises kahes võõrustas Tulevik koduväljakul Tallinna hiidusid, siis tänane, 12. voor viib Tuleviku pikale reisiteele. Kell 19.30 läheb pall mängu Kuressaare linnastaadionil, kus Viljandi mehed lükkavad palli topeltjõuga, sest alles värske on nende viha ja hingehaavad kevadringi kohtumisest koduse järve ääres, kus Tulevikule 1:2 kaotuse toonud kohtumise lõpptulemust ei otsustanud mitte vutimehed võrdsete lahingus, vaid kolmandad, vilevõimekusega jõud, mille üle mängumeestel kontroll puudus. (FOTO: Marit Stepanova).

Kevadist kohtumist Viljandi järvekaldal mäletatakse, ent samamoodi mäletatakse ajalugu. Juba pikki aastaid on Viljandi Tuleviku ja FC Kuressaare vahelised kohtumised olnud kohati äärmuseni elektrilised. Kahe aasta eest esiliigas jäi võitude-kaotuste saldo tasa. Mullu aga, kui Premium Liigas taaskohtuti, panid Otto Wilhelm Masingu olemasolu ajaloos tänaseni raevukalt eitavad ääremaalased lõunaeestlased kindlalt paika: kolmes kohtumises neljast võidutseti Viljandi üle veenvalt. Tõsi, varasügisesel koduväljakukohtumisel tuulisel mererannal langesid ülemeremehed järveäärsete ees mudasse ning suutsid nende neljale väravale vastata vaid ühega, sedagi penaltipunktilt. Sama tõsi on ka see, et viimasest viiest omavahelisest kohtumisest ainsaks võiduks see Viljandi kollastele jäänud ongi. Viike need meeskonnad omavahelistes kohtumistes ei tunnista.

Tänavuseks hooajaks taas FC Florast jõuliselt täiendusi hankinud ning lisaks Paide Linnameeskonnast Märten Pajunurme näol kaitsesse märkimisväärset lisajõudu toonud saarlased on näidanud, et nende mullune, paljude meelest pelgalt kohatäitena naasmine Premium Liigasse seda teps mitte ei ole. 11 vooru on mängitud ning külm fakt on, et saarlased on liigatabelis kuuendal kohal. Kolm võitu, kolm viiki, viis kaotust: pole paha saldo meeskonna kohta, kelle mängijaist pooled harjutavad Tallinnas, pooled Kuressaares. Sarnaselt Tulevikule on saarlaste meeskonnavaim kõrgliiga kõvimaid ning sarnaselt Tulevikule on tänavusel hooajal suudetud vastu hakata ka Eesti vuti vägevaimatele. See on saavutatud peaasjalikult tänu kivikõvale kaitsele ja oma võimeid arukalt hindavale ründemängule.

Turniiritabel on siiski pelk sedastus ning sellesse veidi süvenedes selgub, et 12 punktiga kuuendat kohta hoidvale Kuressaarele hingavad nelja punkti kaugusel asuvate viljandlaste kõrval kuklasse ka samadel punktidel tartlased. Kui Tallinna suurkolmiku liikmetest on Tulevik teises ringis kohtunud juba kahega, siis Kure vaid ühega ning põhikonkurentidega mängud on Tulevikul teises ringis pidamata, mil Kure on Maardu Linnameeskonnaga juba mänginud. Kindlat pole midagi, minna on palju.

Seda teavad saarlased ka ise. Tänasest kohtumisest piiskopilinnuse lähistel võib tõenäoliselt oodata luuravat kaitselahingut, kus kumbki meeskond oma trumpkaarte esimese veerandtunni jooksul kiivalt lauda käimast hoidub. Peatreener Sander Post teab, et saarlastel on tema nimekaimust poolkaitsja Laht, kelle standardolukorrad ning liini taha avanemise oskus suudavad üllatada ükskõik millist meeskonda. Peatreener Jan Važinski aga teab, et Tulevik on tänavu suutnud end saagida sügavale vastaste ihusse, kui selleks on antud vähimatki võimalust.

Kaitselahingut siiski 90 minutit pidada ilmselt ei kavatseta. Mõlema meeskonna mängupilt on tänavusel hooaja kulgenud tõusvas, üha enesekindlamas joones, mille lineaarsus on ometi erisuunaline. Saarlased on näidanud, et suudavad padukaitsemüüri püsti hoida ka neis mängudes, kus kolmveerand minuteist tuleb vähemuses mängida; Tulevik aga demonstreerinud, et erinevalt varasematest hooaegadest tahetakse mänge võita mitte tagaliinis tuima pannes, vaid väravaid lüües.

Möödunud voorus kandsid mõlema meeskonna keelualused mängijad oma karistused ära: tänaseks kohtumiseks on saarlaste poolt tagasi Maardu Linnameeskonna vastu punase kaardi teeninud Sander Seeman, Tuleviku poolt aga FC Flora vastu madistades kollaste hoiatuskaartide limiidi lõhki ajanud Janar Õunap ja Gustav-Hendrik Seeder. Mõlema meeskonna täisrivistus lubab oodata marulist jalgpallietendust.

Avavile FC Kuressaare ja Viljandi Tuleviku vahelisele kohtumisele Kuressaare linnastaadionil kõlab kell 19.30. Kohtumisest teeb ülekande soccernet.ee

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin