EELVAADE | Viljandit ootab pööraselt raske katsumus Levadia koduväljakul

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna peatreener Sander Post

Eeloleval laupäeval Tallinnasse sõitval Viljandi Tuleviku esindusmeeskonnal seisab Premium Liiga kuuendas mänguvoorus ees senise hooaja kõige rängemat puremist nõudev küsimus: kuidas peatada Tappev Masin ehk tänavusel hooajal viiest kohtumisest väravatevahega 18:3 viis võitu võtnud tiitlipretendent FCI Levadia? 

Tallinna suure kolmikuga esimese ringi kohtumistele joone alla tõmbav Viljandi Tuleviku matš algab Sportland Arenal laupäeval kell 13. Kahe meeskonna, Tuleviku ja Levadia seniste kohtumiste ajalugu on ühemõtteliselt kaldu tallinlaste poole, ehkki tunamullu suutsid kollasärgid toona enesest samasugust vääramatut jõudu kujutanud Levadia juulikuises Viljandis 1:0 alistada. Ainsaks rõõmuhetkeks viimaste aastate vastasseisudes see jäänud ongi: mullu kaotas Tulevik Levadiale kõik neli omavahelist mängu, väravate vahega 18:1.

Tõsi, hetke tabeliliider FCI Levadia ongi tänavu tänu liigakalendri leebusele saanud seni mängida vaid tabeli teise poole meeskondadega ning võtnud neist mängudest maksimumi: võiduskoorid on olnud 5:1 Tallinna Kaleviga, 1:0 FC Kuressaarega, 8:0 Maardu Linnameeskonnaga, 2:1 Narva Transiga ja viimati 2:1 Tartu Tammekaga. See tähendab, et ühegi veidigi omasuguse tasemega satsi vastu pole Levadia tänavu veel astunud, mis omakorda tähistab kõnekat fakti, et tänavune tuleproov ja meistritiitli unistusi põhjendav (või mittepõhjendav) kontrolltöö on neil alles sooritamata.

Aleksandar Rogici hoolealused on tänavu löönud viies mängus 18 väravat ja oma võrgust noppinud vaid kolm palli. Ühest küljest väga sirgjoonelist ründemängu, teisalt igas väljakupunktis vastasele halastamatult raevuka surve pealesurumist harrastav mängustiil on Levadiale toonud suhtelist edu juba aastaid ning tänavune hooaja algus pole olnud erand. Ka sel hooajal napilt võidetud mängudes on oma ära tehtud, vastaseid lihtsalt senikaua haamerdades, kuni nood kas saatuslikult eksivad või Levadia meeste puhas füüsiline ja tehniline üleolek lõpuks maksvusele pääsemise võimaluse leiab. Parimaks näiteks sellest on Levadia kaks viimast, 2:1 võidetud mängu Narva Transi ja Tartu Tammeka vastu.

Tuleviku peatreener Sander Post teab seda kõike ja mingeid mängupildiga seonduvaid illusioone eelseisva kohtumise eel ei loo.

“Raske, väga raske mäng tuleb,” tõdes Post. “Levadia on tiitlipretendent, meie amatöörid ja see tähendab, et Levadia jaoks on laupäevase kohtumise näol tegemist kohustusliku võidu võtmise kohaga ning vähemaga nad ei lepi. Tean üsna täpselt, mis meid seal ees ootab ning oleme meeskonna vastavalt häälestanud. Sellistest kohtumistest sirge seljaga koju tulemiseks peab meeskondlikus kaitses kõik ideaalselt klappima, igas olukorras tuleb viimane välja panna ning mis seal salata, õnne peab ka olema. Igal juhul läheme lahingut andma ja teeme seda nii, nagu oskame.”

Post ei taha üle tähtsustada tänavusi kohtumisi, kus Tallinna kolmikuga mängides on suudetud eneseuhkus alal hoida: Tallinna Flora sai Tulevikust esimeses voorus alles 88. minutil 2:0 jagu. Nõmme Kalju pääses möödunud nädalavahetusel Viljandi järve ääres peetud mängus kiiresti 3:0 eduseisu haaranuna lõpuks kodu poole tugevalt määritud eneseuhkuse ja ülinapilt saadud 3:2 võiduga.

“Need mängud on minevik, seda esiteks,” kõneles Post. “Teiseks ei ole Flora mängustiil kuidagipidi võrreldav Levadia omaga ning kui võrrelda Levadia ja Kalju kaitsetööd, siis ka seal on senisel hooajal olnud vaks vahet sees. Plaan Levadia ohjeldamiseks on meil olemas, mehed terved, aga kahe satsi meeskondlikku kvaliteedivahet me oma võimaluste juures kuidagi lappida ei suuda. Läheme, võitleme, anname parima – see ongi ainus, mida meie poolehoidjatele öelda saame.”

Kohtumine Tallinnas Sportland Arenal algab laupäeval kell 13.00, otseülekanne mängust on nähtav soccernet.ee vahendusel.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin