EELVAADE | Vana võõras tuttav Maardu Linnameeskond võõrustab Tulevikku

Tanel Lang on senistes kohtumistes Maardu Linnameeskonna õudusunenäoks olnud. | FOTO: Marit Stepanova

Täna kell 13 Maardus avavile saav kohtumine sealse Linnameeskonna ning Viljandi Tuleviku vahel tähistab läbi ajaloo kuuendat mõõduvõttu nende kahe võistkonna vahel. Kõrgliigamängus aga minnakse vastamisi päris esimest korda.

2016. aasta hooajal tegi Tulevik oma debüütaasta järel kõrgliigas (kust otse välja pudeneti) esiliigas väga suuri tegusid. Hooaeg võideti 89 punktiga, väravatevahe sealjuures 106:38. Kaotati vaid kolm kohtumist kogu hooajal ning kindlustati tagasipääs Premium Liigasse juba septembrikuus.

Toona samuti esiliigas madistanud Maardu Linnameeskonnaga kohtuti kolme aasta eest neljas mängus, nagu liigakalender ette nägi. Kahes kohtumises võidutses Tulevik suureskooriliselt (6:2, 6:1), ühes napilt (3:1) ning üks kohtumine lepiti 2:2 viiki. Maardulaste õudusunenäoks mängudes Tuleviku vastu kujunes 2016. aastal ei keegi muu, kui Tanel Lang, kes neljas liigakohtumises nende võrku kokku viis palli läkitas.

Maardu Linnameeskond tuli tol aastal esiliigas neljandaks, iseseisvate klubide arvestuses teiseks. Sealtmaalt algas klubi tõus ning 2017. aastal võideti esiliiga juba ise 77 punktiga. Teenitud tõusust Premium Liigasse toona siiski loobuti. Järgmisel, 2018. aastal tehti veelgi tugevam hooaeg ning ohustati Tuleviku poolt 2016. aastal püstitatud rekordeid teenitud punktide ja löödud väravate osas. Osati seda suudeti, osalt jäi siiski napilt puudu: Maardu tuli mullu esiliiga tšempioniks 88 punktiga, löödi 126 väravat ja lasti 38. Sealjuures löödi tollal ülikehva liigahooaja alguse järel mõõnas virelenud Tulevik Tipneri karikast veenva 3:0 võiduga välja juba suvises 1/64 ringis.

Tänavuseks hooajaks väljateenitud kõrgliigapääsme võttis Maardu lõpuks vastu. Hooaega alustati kohe pauguga, kui avavoorus Tartu Tammekat nonde kodus rööviti ja 2:2 viik Maardusse viidi. Kahele suureskoorilisele saunale Nõmme Kaljult (0:5) ja FCI Levadialt (0:8) järgnes aga klubi ajalooline esimene võit kõrgliigas, kui koduplatsil võeti 1:0 võiduga Kuressaare skalp. Järgmises kahes mängus tunnistati aga vastase paremust: ülemöödunud voorus võeti FC Floralt vastu järjekordne saun (0:6) ning viimatises mänguvoorus alistuti mõnevõrra üllatuslikult lähikonkurendile Tallinna Kalevile võõrsil 0:2.

Maardu täiendas end hooaja eel kahe jaapanlasest leegionärgia, samuti toodi meeskonda kogenud Vladislav Tšurilkin ja Erik Grigorjev, kelle registreerimisel tehtud apsu tõttu (mehi ei võetud saaliliigast tähtaegselt maha) ei saa viimatinimetatud meeskonda suvise üleminekuaknani esindada. Kogenud mängijaist rääkides ei saa Maardu puhul muidugi mööda vaadata Eesti jalgpalli legendist Vitali Gussevist, samuti tuleb mainida väga suure kogemustepagasiga Denis Malovi. Meeskonna tuumiku moodustavad aga nooremad mängijad, kellest paljudel erinevate klubide eest varasemast ka kõrgliigaminutid hinge taga.

Kuue mänguvooru jooksul on maardulased löönud kolm väravat (üks neist küll Tammeka kaitsja Akim Sairineni omavärav) ning noppinud oma võrgust 23 palli. Tuleviku vastavad näitajad on seni 7:16. Mõlemad meeskonnad on tabeli hetke tagumise otsa satsidest ainsad, kes kohtunud kõigi Tallinna tugevatega ning nii saab tänane tabelinaabrite lahing (Tulevik on 9. kohal, Maardu 8.) olema kahtlemata põhimõtteline, kõige klassikalisem sixpointer.

Kohtumise avavile kõlab Maardu kunstmuruväljakul kell 13.00. Mängu peakohtunik on Kristo Külljastinen ning kohtumise otsepilt on nähtav jalgpall.ee vahendusel.

Koosseisu avaldame Tuleviku sotsiaalmeedia kanalites tund enne kohtumist, kell 12.00.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin