EELVAADE | Tuleviku pingeline seeria jätkub, vastu võetakse järgmine euroklubi

Nõmme Kaljut ootab ees Sloveenia kõrgliiga mullune neljanda koha meeskond NŠ Mura, kellega Euroopa liiga kvalifikatsiooniringis 27. augustil vastamisi minnakse. Enne seda aga tuleb nõmmekatel korraks Viljandist läbi põigata, et siinsel linnastaadionil laupäeval kell 16 algava kohtumisega Premium Liiga teisele mänguringile joon alla tõmmata. Viimati lahkusid Hiiu roosad Viljandist liigagi positiivsete emotsioonidega, sest esimeses ringis peetud kohtumises lagunes Tuleviku mäng Kalju vastu sootuks ning kollasärgid jäid külalistele alla koguni 0:6. Teist sellist fopaad Tuleviku mehed endale lubada ei taha.

Tuleviku ränk august saab jätku: Tallinna Levadia ja Paide Linnameeskonnaga on juba vastamisi mindud, nüüd tuleb vastu võtta samuti euromänguks valmistuv Nõmme Kalju. Turniiritabelis kõrgel teisel kohal asuv Kalju kaotas Premium Liigas viimati 24. juulil, kui jäädi alla Tallinna Florale. Viigipunkt jäeti pihku Tartu Tammekale 31. juulil, ent seejärel on purustatud kaks vastast järjest: Narva Trans hävis Kaljule Hiiu staadionil vastuolulisel moel  skooriga 0:3 ning Tallinna Legion tambiti Kadriorus maase koguni 0:6 skooriga.

Nõmmekad on euromängu eel vormi sättimisega täppi pannud ning üksteise järel naasevad meeskonna rivistusse ka vahepeal jaburalt rahvarohke laatsareti moodustanud mängumehed. Laupäeval oodatakse Viljandi linnastaadionil Sander Puri naasmist vutimurule, kes 26. juunil Tartus peetud kohtumises juba seitsmendal mänguminutil tõsise peavigastuse sai. Vahepeal on treeningutele naasnud ka Odilavio  Jose da Silva Albuquerque. Juuli lõpust saati vigastuspausi pidanud, viimases Tulevikuga peetud kohtumises Viljandi meestele paksu pahandust teinud Pedro Victor naasis juba möödunud voorus korda saadetud hävitustööks Legioni vastu. Olulisi puudujaid Kalju koosseisust seega laupäevase matši eel ei leia.

Mida Kalju Viljandist vajab? Kahtlemata võitu, et euromängudele positiivse häälestatusega vastu minna ning Premium Liiga turniiritabelis ärritavalt lühikese maa tagant kuklasse hingavat Paide Linnameeskonda, keda edestatakse vaid kahe punktiga, endast eemal hoida.

Mida Tulevik vajab? Kodupubliku tuge, eneseusku ning usku raske vastase vastu peetava mängu õnnestumise võimalikusesse. Viimased voorud ei ole ei Viljandi mängumeestele ega fännidele pakkunud kuigi palju põhjust rõõmustamiseks. Möödunud voorus Paide Linnameeskonna vastu näo päästnud teise poolaja mängupilt andis ent tunnistust sellest, et lahinguta Tulevik ei alistu: linnastaadionil sai näha eduseisu nautinud Paidele raevukalt vastu hakanud ning mänguseisu uppi lüüa ähvardanud Tulevikku, kes pälvis väljakult lahkudes poolehoidjatelt hea esituse eest sooja aplausi. Kaimar Saag ammutas enesekindlust hooaja esimesest väravast ning ohutsooni viivaid hoiatuskaarte suudeti peaaegu vältida.

Tuleviku koosseisust on puudu vaid duubelmeeskonna eest mängides vigastada saanud Gustav-Hendrik Seeder. Ülejäänud mehed on terved, ka mängukeeluga ei pea keegi eemale jääma.

Tuleviku ja Kalju vaheline kohtumine algab linnastaadionil laupäeval kell 16. Mängupäeva sponsor on Rademar, kes on publikuauhinnaks välja pannud kaks kinkekaarti 100 ja 50 euro väärtuses. Staadioniväravad avatakse kell 15. Piletid on eelmüügis Tuleviku e-poes, loosipileteid Rademari auhinnale pretendeerimiseks saab soetada staadionil.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin