EELVAADE | Treener tribüünil, jõuline meeskond platsil. Levadia tuleb jälle

Premium Liiga 21. voor toob folgivibratsioonist haaratud Viljandisse taaskord vana ja tuntud lõukoera Tallinna FCI Levadia. Et liidrikohal trooniva FC Flora kannul püsida, tuleb Levadia meestel Viljandi järve äärest kindel võit võtta. Senise ajaloo vältel on seda ühe erandiga ka suudetud, ent Tulevik on tänavu tabelitippudega mängides näidanud varasemaga võrreldes märksa visamat võitlust ja kangemat kaela. Oma lahtise teksti poolest tuntud Levadia peatreener Aleksandar Rogić vaatab aga järjekordset folginädalavahetuse mängu tribüünilt, sest mõne vooru eest kaotatud Tallinna derbi järel ajakirjanikele antud kommentaarid ületasid alaliidu distsiplinaarkomisjoni valuläve. FOTO: Ülar Mändmets

Sellest hooajast on Viljandi Tulevikul maarjamäelastega peetud mängudest ette näidata 2:5 ja 0:3 kaotused. Mullu samaks ajaks oli Tulevik Levadiale alistunud vastavalt 0:7 ja 0:5.

Tänavuse hooaja avaringis Sportland Arenal sai Levadia krae vahele sahmaka külma vett, kui Tulevik oli esmalt Rainer Peipsi väravast juhtima läinud ning teisel poolajal, kui Tallinna meeskond, kes oli näiliselt turvalise 3:1 eduseisu haaranud, Kaimar Saagi väravast mängul ikkagi põnevaks minna lasi. Lõpuks võeti Tuleviku meeste prohmakate tõttu siiski veenev võit.

Teises ringis Viljandi linnastaadionil pani Tulevik küll visalt vastu, ent Levadia halastamatult kvaliteetne ja jõuline kõrge pressing päädis viljandlaste kahe omaväravaga esimesel poolajal. Mark Oliver Roosnupp lõi poolaja lõpuminutil ka kolmanda ning ehkki teisel poolajal jättis Tulevik endast kõik väljakule, polnud päästa enam midagi.

Esmapilgul on Levadia käimasolev hooaeg kulgenud justkui suuremate probleemideta: 20 peetud vooruga on kogutud 47 punkti ning turniiritabelis on võitude kõrval vaid kolm kaotust ja kaks viiki. Liider Florast jäädakse 16 vooru enne hooaja lõppu maha vaid viie punktiga.

Kui aga sedasama tabelit pisut pingsamalt tunnistada, paljastub sealt valus tõde: kolmest Tallinna derbist on Levadia tänavu võitnud vaid ühe, lisaks on korra kaotatud Nõmme Kaljule ning viigistatud Kalju kõrval ka Paide Linnameeskonnaga.

Maarjamäe rohevalgete peatreener Rogić on igasugust kõrgemate jõudude survet oma ametikohale küll kategooriliselt eitanud või nimetanud seda positiivseks nähtuseks, koguni privileegiks, ent selge on see, et pärast järjekordset ülivalusal moel ebaõnnestunud Euroopa liiga hooaega ripub serblase pea kohal Damoklese mõõk, mis iga vähimagi komistamise korral aina teravamaks muutub ja ähvardavamalt kõigub.

Ja valus see tänavune eurohooaeg Levadiale tõepoolest oli. Islandlaste Stjarnani vastu suudeti võõral väljakul kätte võidelda kullahinnas võõrsilvärav ning tuldi kodumängule vastu lootusrikka 1:2 kaotuse pealt. Kodus, tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumises rabeleti end 3:1 skooriga edasipääsu lävele, ent lasti vulkaanidemaa meestel siis teise lisaaja viimastel minutitel 3:2 lüüa. Koondskooriks 4:4 ja võõrsilväravate reegel kukutas levadialased valusalt murule. Teist hooaega järjest ei suutnud tänavusse hooaega ennenägematul hulgal finantsvahendeid panustanud ning võimsalt komplekteeritud, paberil koduliiga kõige tugevamaks meeskonnaks tunnistatud Levadia eurosarja esimesest ringist läbi murda.

Pingeid tänasesse mängu seega jagub. Vahetult pärast europõrumist toodi meeskonda Eesti jalgpallisõpradele tutvustamist mitte vajav mees: Sillamäe Kalevist tuntud võrkude purustaja Jevgeni Kabajev. 2016. aastal Sillamäe eest Premium liigas 28 mänguga 25 väravat paugutanud Kabajev käis möödunud voorus Kuressaare linnastaadionil juba ka murul, ent vahetati 61. minutil tabamuseni jõudmata pingile. Selles, et mullu ja tänavu Venemaa esiliigas pigem ebaõnnestumiste kilda langenud perioodi veetnud Kabajev Viljandisse oma naasmist tähistavate tabamuste järele tuleb, kahtlema ei pea.

Tuleviku poolel seevastu igasugused pinged puuduvad. Tõsi, Levadia vastu minnakse neljamängulise nörritavalt nappide kaotuste seeria pealt ning Levadiaga peetav tähistab üliraske neljamängulise seeria algust (Levadia-Flora-Paide-Kalju), ent Tuleviku ja Levadia kohtumine langeb kõigest hoolimata Taaveti ja Koljati heitluste kategooriasse, kus Viljandilt ennekõike väärikat vastupanu oodatakse, ei muud.

Levadia poolelt jäävad tänasest mängust eemale vigastuste küüsis vaevlevad Mark Oliver Roosnupp, Juri Tkatšuk ning Igor Žurahovski.

Tuleviku ridadest puudujaid tänase mängu eel ei ole. Kindlasti tasub jälgida nii tänavu juba korra Levadia võrku sahistanud Kaimar Saagi kui ka möödunud voorus Narva Transi vastu suurepärase mängu teinud ning üha paremini meeskonda sulanduva David Onyeanula tegemisi. Võtmeküsimuseks tänase kohtumise eel aga on mõistagi siiski Tuleviku kaitsetegevuse kvaliteet ja ratsionaalsus.

Info mängu külastajale

Avavile Viljandi Tuleviku ja FCI Levadia vahelisele kohtumisele kõlab linnastaadionil kell 19.00, staadioniväravad avatakse tund aega varem.

Lastenurgas saab joonistada, näomaalinguid teha ja tänavakriitidega tribüünitagusel sillutisel lustida.
Jaama Söögisaali puhvet on ikka avatud ning Tuleviku tuntud hot-dogid ikka saadaval, lisaks muudki suupärast. Järjekorrad on nüüdsest väiksemad, sest avatud on eraldi joogilett.
Poolajamängus lähevad staadionirajale triblamisvõistlusele vanem+laps tandemid. Auhinna on välja pannud Jaama Söögisaal, võitjapaar saab auhinnaks ploki limonaadi ning tugeva kõhutäie puhvetist, kust võitjad saavad valida mida hing ihaldab.
Mulgimadina batuut ootab pisemaid lustima.
Publikuauhindadeks on seekord Helion Ehituse poolt kaks paari ülikvaliteetseid Beats Solo 3 wireless kõrvaklappe. Baltic House’i hooaja lõpumängu pääseb üheteistkümnes õnnelik finalist. Loosimistes osalemiseks tuleb osta vähemalt üks (ostukogu ei ole piiratud) loosipilet. Loosimised toimuvad lõpuvile järel tribüüni ees.
* * *
VILJANDI TULEVIK vs FCI LEVADIA | P | 28.07 | 19.00
– – Täispilet: 4 EUR
– – Sooduspilet (õpilased, üliõpilased, klubi lapsevanemad, harrastajate võistkonna liikmed): 2 EUR
– – Loosipilet: 1 EUR
– – TASUTA sissepääs: kuni 12-aastased lapsed, pensionärid, klubi noortesüsteemi lapsed ja noored ning duubelmeeskonna ja naiskonna mängijad.