EELVAADE | Tartu auruvedur peatub laupäeval Viljandi jaamas

Neli vooru tagasi oli just Viljandi Tulevik see, kes võõral väljakul võetud võiduga Tartu Tammeka esimest korda käimasoleval hooajal tabeli punase laterna rolli jättis. Sealtpeale on tartlased end uuesti leidnud, pole viimases neljas kohtumises punktideta jäänud ning liigatabelis on end rebitud punktilise edumaaga Viljandi Tuleviku ete. Juunikuu esimesel päeval kodufännide ees teenitud häbimärki tuleb Tartu auruvedur Viljandi järve äärde maha loputama sel laupäeval kell 19. FOTO: Maero Pukk.

Koondisepausi eelne madalseis ja probleemide pundar kulmineerus Tammeka jaoks 1. juunil Tamme staadonil peetud kohtumisega, kus Tulevikule, kes oli vaimses ja füüsilises plaanis tegelikult sama räsitud kui väljakuperemehed ise, 0:1 alla jäädi. Tänavu ohtralt ebaõnne taluma pidanud ning oma mõlemad tipuründajad hooaja lõpuni vigastustele kaotanud Tammeka võttis aga koondisepausist maksimumi ning on pärast seda näidanud üha paranevat minekut.

Esmalt viigistati võõrsil FC Kuressaarega 1:1, misjärel võideti järjest Tallinna Kalevit (2:0 kodus) ning purustati võõrsil Narva Trans 5:2. Lõpuks sunniti meeskonnavaimule ja ennastohverdavale kaitsetööle tuginedes möödunud voorus järjekordselt komistama tänavune tiitlikaitsja Nõmme Kalju, kelle jaoks Tammekaga koduväljakul tehtud 0:0 viik kahtlemata tohutut pettumust tähistas.

Nii pole imestada, et tammeklased tulevad laupäeval kell 19.00 Viljandi linnastaadionil avavile saavale Premium Liiga 19. vooru kohtumisele ainult ühe sooviga: Tulevik mutta suruda ning pesta maha häbi seisusele absoluutselt mittekohase tabeli viimasele kohale langemise eest neli vooru tagasi.

Taastärganud Tammeka võlgneb oma uue tõusmise eest tulise meeskonnavaimu kõrval tänu peamiselt kolmele mehele: väravasuul järjepidevalt hiilgavat tööd tegevale, tänavuse liigahooaja üheks parimaks väravavahiks kerkinud Karl Johan Pechterile, vasakul äärel halastamatult vastaseid rappivale Viljandi poisile Sander Kapperile ning tipuründajate põuas vaevleva klubi päästerõngaks saanud Sten Reinkortile. Just tema on viimases kolmes voorus löönud lõviosa Tammeka väravaist: Kuressaarele ja Kalevile kummalegi ühe ning Narva Transile kaks.

Mees, keda tartlased on pikisilmi tagasi oodanud, on Reio Laabus. Esimeses voorus saadud tõsisest vigastusest taastunud keskväljadirigent on saanud viimastes kohtumistes juba esimesed naasmisminutid nii duubelmeeskonnas kui esindusrivistuses. Just laupäevases mängus Tuleviku vastu oodatakse Laabuselt teist täismängu tänavusel hooajal.

Suuri muresid on ajuti olnud tartlastel oma kaitseliinis. Laupäevase mängu jätab kuhjunud hoiatuste hulga tõttu vahele keskkaitsja Kevin Anderson, keda asendab suure tõenäosusega Akim Sairineni kõrvale asuv, ent viimasel ajal Tartu esindusvõistkonna pingile langenud ning vahepeal koguni reservmeeskonda pagendatud Frankline Okoye.

Nii seisab Tuleviku peatreeneril Sander Postil reedeõhtusel mängueelsel treeningul ees tõsine peamurdmine: millise taktikaga pidurdada Kapperi hoogu, saada kinni Reinkort ning kiskuda Laabuse peost tammetõrumärgiga dirigendikepike? Ühe ässa kaotas Post kaardipakist möödunud voorus, kui Kristjan Kask kibedas kaotusmängus Tallinna Kaleviga oma hoiatuskaartide liimidi lõhki ajas, mistõttu laupäeval tribüünile jääb.

Kaotatud ässa asemel võib Postil aga varrukas olla jokker. Käesoleva nädala algul teatas klubi, et on löönud käed esimese tänavuse täiendusega, kui meeskonnaga liitus Benini ääreründaja Romeo Da-Costa. Kas eksootiline mängumees, kes Tulevikus juba ligi kolm kuud treeninud, paisatakse laupäeval lahingusse? Post teab, aga ei ütle.

Kristjan Kase kõrval Tuleviku poolelt teisi olulisi puudujaid ei ole. Viljandi linnastaadion on Lõuna-Eesti derbiks valmis.

Info mängu külastajale

Avavile Viljandi Tuleviku ja Tartu Tammeka vahelisele kohtumisele kõlab Viljandi linnastaadionil laupäeval 6. juulil kell 19.00. Staadioniväravad avatakse kell 18.00.

Mängupäeva toetaja Espak Viljandi on mängupäeva publikule loosiauhinnaks välja pannud uhiuue aerulauakomplekti Aqua Marina Fusion. Tee aiamaja-superfinaali leiab ka Baltic House hooajamängu üheksas finalist. Loosipilet loosides osalemiseks maksab vaid ühe euro ning loospileteid võib võidvõimaluste suurendamiseks osta piiramatul hulgal. Loosimised leiavad aset mängu lõpuvile järel.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Mängupilet maksab 4 eurot.
Sooduspilet (õpilased ja üliõpilased, Tuleviku noortesüsteemi lapsevanemad ja harrastajate võistkonna liikmed): 2 eurot.
Pensionärid, kuni 12-aastased lapsed ja Tuleviku duubelmeeskonna ja esindusnaiskonna mängijad pääsevad kohtumist vaatama tasuta.

Mängukava on kõigile tasuta. Samuti saab kassa kõrvalt tasuta võtta Tuleviku mängijate autogrammikaarte.

Kõik mängukülalised on oodatud täitma tagasisideankeeti, mis aitab Tuleviku klubil kodumänge paremini korraldada ning kitsaskohtadele vajalikku tähelepanu pöörata.

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin