EELVAADE | Paide kättemaksumissioon Viljandis tõotab tõsist lahingut

Koroonapausi järel naasnud Premium Liiga esimese üllatuspommi lõhkas Viljandi Tulevik, kui alistas teise vooru kohtumises võõral väljakul mulluse medalinõudleja ning tänavuse eurodebütandi Paide Linnameeskonna 2:1. Sellest kohtumisest on tänaseks möödas 14 vooru ning Viljandi läheb laupäeva õhtul Paide esindusega taas vastamisi, seekord kodusel linnastaadionil. Järvalaste klubi spordidirektor Gert Kams ei jätnud Betsafe’i taskuhäälingus kahtlusi õhku: Viljandi järve äärde sõidetakse tema sõnul kättemaksumissioonile. 

Paide mehed pole kevadist kaotust meelest lasknud, kuid tegudega selgelt näidanud, et nad pole sellesse ka kinni jäänud. Pilk turniiritabelisse ütleb, et Linnameeskond on poolt hooaega tähistava 16 kohtumisega teeninud kümme võitu (kaks rohkem kui Tulevik) ning kuus kaotust (kaks vähem kui Tulevik). Teenitud 30 punkti juures edestatakse neljandal kohal püsivat Tallinna FCI Levadiat kahe silmaga, Tulevikust ollakse ees kuuega.

Laupäevase kohtumise selge favoriit Paide tuleb Viljandisse teadmisega, et kõik alla võidu on läbikukkumine ning seda ei saa eurodebüüdi lävel seisev klubi endale lubada ei moraalses plaanis ega Premium Liiga hõbemedali nimel peetavat võitlust silmas pidades. Kas ja kuidas euro-ootus järvalaste mängu mõjutab, ei oska keegi hinnata, ent neilt mingeid järeleandmisi mänguplaanis või hinnaalandust koosseisus loota oleks naiivne. Niisiis, valmistuda tuleb tõsiselt raskeks lahinguks hambuni relvastatud vastasega. Vigastustest paranenud Siim Luts ja Sergei Mošnikov on tagasi koosseisus, Edrisa Lubega on ründeliinis väravasoone leidnud ning viimases kolmes kohtumises on endale lastud lüüa vaid kaks väravat, 4:2 võiduga lõppenud mängus FCI Levadia vastu.

Paide vastu ootab Tuleviku mehi ees hoopis teistsugune mäng kui viimatine: järvalaste kaubamärk, armutu keskväljasurve on viimases kahes kohtumises päädinud kiirete avaväravatega Tallinna Kalevi ja Legioni vastu ning kummaski kohtumises Paide tagasi ei vaadanud, võidunumbriteks kujunes vastavalt 4:0 ja 3:0.

Mängudes oma otseste konkurentidega on Paide kulgemine olnud krobelisem. Levadiat viimati võideti, ent nii Nõmme Kalju kui FC Flora vastu jäädi selgelt alla, mõlemalt saadi 1:3 kaotus. Euromängu eel on Paide kuuldavasti ka ridu täiendamas, kui Betsafe’i podcastis esinenud spordidirektor Kamsi põiklevaid vastuseid veidigi ridade vahelt lugeda. Kas täiendused juba Tuleviku vastu “põllule” jõuavad, on iseasi.

Tuleviku positsioon tabelis on viimastel nädalatel muutumatuna püsinud, endiselt hoitakse enda haardes viiendat kohta, ent viimased kaks kohtumist on kaotatud ning see on vahet jälitajatega omajagu sulatanud. Paanikat ega murekortse laubal Viljandi meeskonna riietusruumis siiski pole. Reedel taasliitus meeskonnaga ääreründaja Rainer Peips, ka ülejäänud meeskond on terve ja löögivalmis. Peatreener Sander Postil ja kogu meeskonnal on piisavalt kogemusi, et teada: avalikkus ja ajakirjandus võib meeskonda hinnata niinimetatud viimase tulemuse printsiibi järgi (“Võitsid? Elagu kuningas! Kaotasid? Kuningas on surnud!”), ent jalgpallis sees asjad nii ei käi. Liiga palju on veel mängida ning erinevate õppinud ja isehakanud spetsialistide spordisaadetes antud hinnangute tõe pähe võtmiseks on rumalalt vara.

Kui FCI Levadiale kaotatud kohtumises langes Tulevik Levadia uue peatreeneri taktikalise kavaluse ohvriks, siis Legioni vastu koduväljakul saadud ootamatu kaotus on nõudnud sügavamat analüüsi. Ka Paide tugevused ja nõrkused on Sander Postile teada. Tema sparringupartner, Paide Linnameeskonna loots Slava Zahhovaiko on aga omandanud kuulsust riukaliku taktikuna. Nii saame laupäeval kell 19 linnastaadionil näha tulist lahingut murul ja peenikest, loodetavasti nauditavat taktikalist vastasseisu treeneripinkide vahel.

Osta mängupilet varakult internetist ning väldi järjekordi staadioniväravas!

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin