EELVAADE | Nõmme Kalju tuleb Viljandisse jälle marru aetuna

Premium Liiga neljas mängupäev toob Viljandi linnastaadionile tunamulluse meistri, möödunud hooajal napilt pronksmedalid päästnud Nõmme Kalju. Täpselt nagu viimati, eelmise hooaja septembris, tuleb Kalju ka sel pühapäeval Viljandisse tõsiselt tigedaks aetuna. Kui mullu oli selle põhjuseks eelmises omavahelises kohtumises koduväljakul Tuleviku vastu maha mängitud võit, siis seekord roosatavad nõmmekate põsed võidu nende särkidega heledast laksust, mis saadi eelmises voorus vastu nägu tänavuselt debütandilt Tallinna Legionilt, kes Kalju nende oma koduväljakul 2:1 alistas. FOTO: Marit Stepanova.

Legion ei näidanud kolmandas voorus teenekate kaljukate vastu üles vähimatki aukartust, läks Hiiu staadionil 1:0 juhtima, teenis Vladislav Khomutovile punase kaardi, lõi enamuses mängides teisegi ning lahkus lõpuks Kalju kodukindlusest vutiüldsuse ahhetama pannud 2:1 võiduga. Mängujärgsetes kommentaarides Kalju mängijad ja loots sõnu ei säästnud ning sedasi on pühapäevaseks kohtumiseks loodud kõik eeldused selleks, et Hiiu roosad võiks Viljandisse taas raevuka enesetõestamise plaanidega sõita. Kas kättemaksumissiooni collateral damage saab taas olema Tulevik, on selge pühapäeval kella 14.45 paiku, kui kõlab kohtumise lõpuvile.

Kohtumise avavile antakse (endiselt publikule suletud) linnastaadionil kell 13.00, otseülekannet toodab Soccernet.ee ning Tuleviku oma Järve Keskuse jalkastuudio alustab linnakalt Facabeooki ülekande transleerimisega kell 12.00.

Kalju alustas tänavust hooaega esmalt 1:0 võiduga Narva Transi üle võõrsil, alistus samale meeskonnale 1:2 kolm päeva hiljem kodus peetud Tipneri karika veerandfinaalis ning võitis enne eelmisel mängupäeval Legionile alistumist suurema vaevata 2:0 FC Kuressaaret, olles sealjuures esimene klubi, kes võttis pärast koroonakriisi taasalanud Premium Liigas ette tee Saaremaale.

Viljandi Tulevik on saanud nädala jagu päevi tegeleda sisekaemusega. Möödunud voorus koduväljakul FCI Levadia käest saadud 1:3 kaotus oli ühtpidi jõuvahekordade aus peegeldus, teisalt jättis aga kripeldama mitu mõtet. Mis saanuks, kui Gerdo Juhkami vigastuse kõpitsemise ajal löödud Levadia 2:1 juhtväravat ei sündinuks? Kui Juhkam oleks saanud mängu lõpuni mängida, kas suudetuks viik majas hoida? Kas Tuleviku tuntavalt teravnenud ründemäng on tänavuse hooaja eel üpris põhjalikult muutunud Tuleviku märksõnaks anno 2020? Kas Sander Post rivistab samasuguse ambitsioonika ründeliini üles ka Kalju vastu? Kas Gerdo on mängukorras?

Samasuguse küsimustekoorma alla on pühapäevase kohtumise eel endalegi ootamatult kooku vajunud ka nõmmekate esindus. Kuidas mõjutab Khomutovi kõrvalejäämine Kalju esitust Viljandis? Millal – ja kui, siis kas juba pühapäevaks? – saadakse mängukorda brasiillasest ründaja Odilavio? Kuidas juhtus nii, et tänavuse meeskonna üks suurema staaripotentsiaaliga võõrmängijaid Amir Natho end Legioni vastu käima ei saanud ja mängu üheks suurimaks patuoinaks kujunes? Kas Natho suudab Viljandis avaneda?

Küsimusi jagub. Mängitud on veel küll vähe, ent mõningase põhjapanevusega saab osa neist küsimusist vastuse juba pühapäeval kell 13 linnastaadionil algava kohtumise käigus.

Kindlasti jäävad kohtumisest eemale Tuleviku mees Jude Barrow (duubelmeeskonnas teenitud punase kaardiga) ning Vladislav Khomutov.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Viljandi Tulevik – Nõmme Kalju, PL IV voor

Avavile: pühapäeval 31. mail kell 13.00, linnastaadionil. Publikut staadionile ei lubata.
Otseülekanne: Soccernet.ee
Järve Keskuse jalkastuudio: 12.00 Tuleviku Facebooki seinal

Mängule saab taas soetada 2,50€ maksvaid virtuaalpileteid, mille ostnute vahel loosib mängupäeva toetaja Jaama Söögisaal taas välja 100 eurot väärt sisuga kogupere-piknikukorvi. Iga pileti ostuga toetad koroonakriisist räsitud eelarvega Viljandi Tuleviku tegemisi ja aitad katta publikupiirangu tõttu iga kohtumisega kahjumit teenivat klubi. Mida rohkem pileteid ostad, seda suurem toetus ja ka võiduvõimalus!

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin