Dramaatiline kaotus Kuressaarele

Premium liiga 13. vooru mäng Viljandi linnastaadionil lõppes Viljandi Tuleviku esindusmeeskonnale ääretult mõru kaotusega FC Kuresssaarele. FOTO: Marit Stepanova.

Avapoolajal mänguliselt domineerinud Tulevik ei suutnud mitmeid välja mängitud ohtlikke võimalusi väravaks vormistada, ent ka kaitses tuli kõvasti rassida, sest saarlaste äärmuseni sirgjooneline, igasugusest söödumängust hoiduv ning üksnes pikkadele pallidele tuginev mängustiil hoidis kollasärkide kaitseliini pideva pinge all.

Kaimar Saag viis Tulevik 58. minutil hästi välja mängitud rünnaku tagajärjel juhtima. Juba kümme minutit hiljem aga lõi Ridwan Babatunde oma karistusala joonel pallist mööda ja tabas jalaga selga Silver Alex Kelderit. Põgusa arupidamise järel joonekohtunikuga näitas väljakukohtunik Karl Koppel Babatundele otse punast kaarti ning Tulevik jäi vähemusse. Teenitud karistuslöögi realiseeris Märten Pajunurm 1:1 väravaks.

Kaheksa minutit hiljem eksis katastroofiliselt Arcenciel Mintongo, kes söötis oma trahviala ees palli otse Kuressaare poolkaitsja Rauno Tutki jalale. Too lükkas söödu Kelderile, kes keerutas end rahulikult Marten Ritsonist mööda ja viis täpse lähilöögiga saarlased 2:1 ette.

Kaks minutit hiljem saadeti väljakult minema ka Kelder ise, kes rammis jõhkralt maha Gerdo Juhkami. Juhkam mängu jätkata ei saanud ning lebas tõsistes valudes väljaku ääres veel pikalt enne, kui end püsti suutis ajada. Järgmisest kohtumisest jääb alles sel nädalal pikalt vigastuspausilt naasnud Tuleviku kapten tõenäoliselt eemale.

Kohtumise viimane veerandtund kuulus pea täielikult Tulevikule, kes ründas maruliselt ja otsis viigiväravat. Teravalt pääsesid löögile Carson Dormond ja Martin Allik, ent saarlaste puurilukk Kristen Lapa tegi suurepärast tööd ning tassis FC Kuressaare võidule.

Tuleviku järgmine kohtumine mängitakse võõrsil, kolmapäeval 19. mail kell 18 minnakse vastamisi Paide Linnameeskonnaga.

Kohtumise protokoll

15. mail kell 13.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik – FC Kuressaare  1:2 (0:0)
58. Kaimar Saag – 68. Märten Pajunurm, 75. Silver Alex Kelder

Väravasöödud: 58. Carson Buschman-Dormond – 68. Silver Alex Kelder, 75. Rauno Tutk
Hoiatused: 84. Daniil Petrunin – 34. Michael Schjönning-Larsen, 36., 77. Silver Alex Kelder, 65. Magnus Karofeld (pingil)
Eemaldamine: 64. Ridwan Babatunde – 77. Silver Alex Kelder