AMETLIK | Tulevik sõlmis lepingu viie leegionäriga

Nädala pärast algava Premium liiga hooaja eel sõlmis Viljandi Tulevik lepingu viie välismängijaga, kes on esindusmeeskonnaga kaasa teinud kogu hooajaeelse ettevalmistuse.
(Fotol vasakult: Carson Buschman-Dormond, Kazeem Bolaji, Arc-En-Ciel Mintongo, Atanda Ogungbe ja Tomi Fagbongbe.)

Lepingu teenisid Kanada kodakondsed Carson Buschman-Dormond ja Tomi Fagbongbe, nigeerlased Atanda Ogungbe ja Kazeem Bolaji ning Kameruni noortekoondislane Arcenciel Mintongo.

Atanda, täisnimega Ganiu Atanda Ogungbe on kogenud 28-aastane keskkaitsja, kes on kuulunud Nigeeria U-17 ja U-20 noortekoondistesse. Viimatimainituga jõudis Atanda 2011. aastal ka U-20 maailmameistrivõistlustele Kolumbias, kus lõi kaasa neljas kohtumises, kaasa arvatud veerandfinaalis Prantsusmaa vastu, mille Nigeeria lisaajal kaotas.

Varasema karjääri vältel on Atanda mänginud Küprose kõrgliigas, samuti Iraagi ja Bahreini kõrgliigades ning Horvaatia esiliigas.

18-aastane kamerunlane Arc-En-Ciel Mintongo Mpal on Nkufo Academy kasvandik, kes võitis 2019. aastal Kameruni U-17 koondisega Aafrika Rahvuste karika. Mintongo mängib lõhkuva keskpoolkaitsja kohal ning on teinud kaasa kõigis Viljandi Tuleviku hooajaeelsetes treeningkohtumistes.

22-aastane äärepoolkaitsja Oluwatomilola O Fagbongbe, hüüdnimega Tomi, ning 18-aastane ääreründaja Carson Buschman-Dormond liituvad Tulevikuga Kanadast Vancouver Whitecaps FC ridadest. Buschman-Dormond käis Tulevikus end näitamas juba mullu, kuid tema nooruse tõttu ei olnud temaga lepingu sõlmimine toona võimalik. Enne kodumaale naasmist end Hollandi klubi De Graafschapi juures näitamas käinud Buschman-Dormond lõpetas seejärel Kanadas kooli ning naasis nüüd Viljandisse täieõigusliku mängijana. Nii Fagbongbe kui Buschman-Dormond on osalenud kõigis hooajaeelsetes kontrollmängudes ning olnud neis ka resultatiivsed.

18-aastane Nigeeria kespoolkaitsja Kazeem Bolaji Soliu on Viljandi Tuleviku treeneritele samuti varasemast tuttav: ka Nigeeria eduka noorteakadeemia Team 360 FC kasvandik saabus Viljandisse eelmisel aastal. Lepingu sõlmimiseks pidi temagi, sarnaselt Buschman-Dormondile ootama täisealiseks saamist.

Sander Post: usume, et oleme välismängijatega teinud sammu edasi

Viljandi Tuleviku spordidirektor Sander Post avaldas veendumust, et varasematel aastatel välismängijate palkamisel oma teed otsinud Tulevik on tänavuste leegionäridega lepingute sõlmimisel teinud tugevat tööd.

“Meie jaoks ei ole välismängijate palkamine olnud nii-öelda sissetallatud rada,” kõneles Post. “Pidime ise katsetama ja seetõttu varasematel aastatel ka paratamatult eksima. Sageli jäi mängijate testiperiood kas lühikeseks või ei saanud me selle vältel piisavalt põhjalikku infot mängijate kohta. Tänavuse hooaja eel oli meie töö peamiseks eesmärgiks minna välismängijatega kindla peale välja ja usun, et oleme sellega hakkama saanud.”

Spordidirektor tõstis esile keskkaitsja Atanda liitumist, mille nimel tehti kõvasti tööd. “Atanda rahvusvaheline kogemus on selline, mida ühelgi meie varasemal välismängijal ei ole olnud ette näidata,” sõnas Post. “Ta on elu ja maailma näinud, kvaliteedimärgiga mängija, kes oma Eesti peresidemete tõttu meile juba pikalt tuttav. Oleme tema Tulevikuga liitumist arutanud varasematelgi aastatel, mil ta on puhkuse ajal või uut klubi otsides meiega treeninud, ent seni on talle alati tehtud paremad pakkumised tugevamatest klubidest välismaal. Olen väga rahul, et meil õnnestus tänavu Atandaga lõpuks kokkuleppele jõuda. Ta on väga hea, tugev mängija, kes toob meie meeskonda juurde kogemust ja vajalikke liidriomadusi, ka on ta inimlikelt omadustelt meie klubisse suurepäraselt sobiv.”

Nooremate liitunud välismängijate näidatuga jääb Sander Post samuti rahule. “Ühegi puhul neist ei ole meil tekkinud hooaja ettevalmistuse vältel suuri küsimärke, mehed on teinud täpselt seda, mida oleme neilt oodanud. Tõsi, nad on noored ning konkurents igale positsioonile on tänavuses Tuleviku meeskonnas tugevam kui kunagi varem, mistõttu põhikoosseisu koha välja võitlemine jääb mõistagi iga mehe enda teha. Aga meeskonna üldise taseme ühtlustamises, mis on meie jaoks olnud viimastel aastatel suur väljakutse, samuti koosseisu sügavuses oleme tänavu teinud minu hinnangul tubli sammu edasi.”

Sander Post ei välistanud, et meeskonda võib lisanduda veel üks mängija. “Võistkonna ülesandmise tähtajani on veel mõned päevad aega ning töö käib,” lausus ta. “Kui õnnestub, on hästi, kui ei, pole ka midagi lahti. Me oleme hooajaks valmis.”

 

Mehed

VõistkondMP
Paide Linnameeskond U21
1330
Tallinna FCI Levadia U21
1430
Harju JK Laagri
1529
Viimsi JK
1525
Tallinna FC Flora U21
1320
FC Nõmme United
1519
FC Elva
1419
Ida-Virumaa FC Alliance
1413
Viljandi JK Tulevik
149
Pärnu Jalgpalliklubi
156

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
618
Saku Sporting
615
JK Tallinna Kalev
59
Pärnu JK Vaprus
67
JK Tabasalu
67
Tartu JK Tammeka
64
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
64
Põlva FC Lootos
52

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin