Alliku iluvärav ei päästnud suurest kaotusest Tallinnas

Premium Liiga 15. mänguvoor sai lõpu Tallinnas, kus läksid A. Le Coq Arenal vastamisi FCI Levadia ja Viljandi Tulevik. Suurklubi läks selles mängus oma teed juba avapoolajaga, mis võideti 3:0. Teisel poolajal suurendati edu 5:0-ni ning Martin Alliku kaunis karistuslöök, mis lõppskooriks 5:1 vormistas, jäi meeskondlikult hooaja ühe kahvatuma esituse teinud Tulevikule vaid nõrgaks lohutuseks. FOTO: Marit Stepanova.

Esimene veerandtund kulges väga hillitsetud tempos ning luuravalt, peamiselt FCI Levadia pallivaldamise tähe all, ent suuremate rünnakuvõimalusteta kummaltki poolt. Välk aga raksatas juba 14. minuti lõpus, kui Karl Rudolf Õigus saatis vasakult äärelt trahvikasti kõrge tsenderduse, millele sööstnud Gando Bialat ei suutnud Pavel Marin õigeaegselt takistada, kamerunlane sai peaga vabalt löögile ega eksinud. 1:0.

21. minutil viis Sander Kapper Tuleviku rünnakule ja ehkki ta trahvikasti ees selge veaga maha võeti, vaikis peakohtunik Martti Puki vile. Rünnak sai õnnega pooleks siiski jätku ning pall jõudis Kristjan Kaseni, kes saatis selle täpse löögiga Levadia väravavõrku. Tõusis aga joonekohtuniku lipp suluseisu märgiks ning värav tühistati. Telekordused tõendasid kahjuks, et väljakukohtuniku eksimusele järgnes kohe ka äärekohtunik Jaan Roosi oma: suluseisu kattis ära Levadia paremkaitsja Markus Jürgenson.

Vastuolulise olukorra järel läks Levadia oma teed ega vaadanud enam tagasi. Tulevik sai küll mängu sisse ja näis aktiivne, ent 34. minutil jäeti Mark Oliver Roosnupp trahvialas lubamatult üksinda ning paremalt äärelt tulnud söödu Viljandi võrku naelutamisega tal probleeme ei tekkinud. 2:0.

Mäng muutus üha intensiivsemaks, kollaseid kaarte langes mõlemale poolele, kohtumise saatus otsustati aga 41. minutil, mil Tuleviku kaitseliin kollektiivselt lagunes. Taas oli aktsioonis Roosnupp, kelle värava keskele suunatud löögi Nõmm tõrjus. Lahtist palli ei suutnud kollasärgid mitme mehega klaarida ning Roosnupp sai kohe uuesti proovida ja seekord jäi ka Nõmm võimetuks. 0:3.

Poolaja viimastel minutitel halvas Levadia kõik Tuleviku rünnakuüritused viiemehelise kaitseliiniga, mis välkkiirelt üles rivistati niipea, kui Tulevik palliga üle keskjoone liikus.

Teine poolaeg jätkus tuttavas taktis. Kuni 60. minutini ei saanud Tulevik sisuliselt kordagi mängu sisse: tehti tööstuslikes kogustes tehnilist praaki ning kaotati pea eranditult kõik keskväljaduellid nii esimeste kui teiste pallide nimel.

Järgnes Levadia kolmeminutiline rünnakuseeria, kus pall saadeti vasakult äärelt Tuleviku karistusalasse. Esimesel korral suutis Nõmm selle tõrjuda ja Mark Edur klaarida. Teine rünnak jooksis liiva värava eest vabalt läbi veerenud palliga. Kolmandal korral Levadia aga enam ei eksinud:  Juri Kolomojetsile tuli täpne sööt otse jalale ning ukrainlasel jäi vaid üle see täpse sööduga kolmelt meetrilt Karl-Romet Nõmme selja taha saata. 0:4.

Järjekordse Tuleviku kaitseprohmaka ning Levadia viienda väravani jäi sealt aga üksnes kaheksa minutit. 71. mänguminutil ei suutnud Alex Roosalu ja Tanel Lang kahekesi nurgalipu juures palli Levadia meeste eest mujale klaarida kui otse õhku. Sealt langes pall kogu mängu vältel väga aktiivselt Tuleviku kaitsjaid terroriseerinud Karl Rudolf Õiguse jalale ning too tulistas maad mööda terava pall Tuleviku väravasse. 0:5.

Minut hiljem teenis Tulevik kogu teise poolaja esimese tõsiseltvõetava rünnakuürituse tagajärjel karistuslöögi, kui Levadia trahvikasti joonel võeti maha Kristjan Kask. Palli taha asus Marin Allik, kes saatis selle efektselt ja täpselt Artur Kotenko selja taha. Tõeliselt ilus ja absoluutselt meisterlik tabamus, ent mängu senist kulgu ning tablool seisnud skoori arvesse võttes kahjuks täiesti mõjuvaba.

80. minuti täitudes teenis Levadia omakorda karistuslöögi umbes paarikümnelt meetrit. Dmitri Kruglov asus seda lööma ning saatis üliohtliku löögiga palli Tuleviku väravaposti lähistele, kust Tulevikku kogu kohtumise vältel korduvalt päästnud Karl-Romet Nõmm selle välja koukis.

Minut hiljem oli Levadia Tulevikule tegemas teistki lohutuskingitust, ent Artur Kotenko jäme prohmakas väljaviskel, kui ta pani palli otse Kaimar Saagi jalale, jäi kollasärkide teiseks väravaks vormistamata, kuivõrd olukord tekkis Tuleviku ründajale nii ootamatult, et reageerimiseks aega ei jäänud.

Lõpuvile tähistas Levadia seljavõitu, säratult esinenud Viljandi Tulevik alistati 1:5.

Haavade lakkumiseks kaua aega ei anta, sest juba eeloleval laupäeval kell 16 sõidab Viljandisse põnevuslahingut andma Tallinna Legion, kes turniiritabelis küll eelviimasel kohal, ent viimastel nädalatel võistkonda väga nimekate mängijatega täiendanud. Tulevik jäi täna teenitud kaotusega püsima viiendale tabelireale, edestades lähimat jälitajat Tartu Tammekat kaheksa punktiga.

Kohtumise protokoll

2. augustil kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia – Viljandi JK Tulevik 5:1 (3:0)
14. Gando Biala, 34., 41. Mark Oliver Roosnupp, 63. Juri Kolomojets, 70. Karl Rudolf Õigus – 73. Martin Allik

Väravasöödud: 14., 63. Karl Rudolf Õigus, 34. Bogdan Vaštšuk, 41. x, 70. Rasmus Peetson – 73. Kristjan Kask
Hoiatused: 36. Bogdan Vaštšuk, 72. Brent Lepistu – 26. Tanel Lang, 35. Nikita Komissarov
Mänguolud: +19, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.