PIKK INTERVJUU | Alex Roosalu lõpetab karjääri: “Viljandi jääb minu teiseks koduks!”

Viljandi Tuleviku keskkaitsja, 22-aastane Alex Roosalu teatas möödunud nädala lõpul klubi juhtkonnale, et on otsustanud meeskonna suvepausile siirdumise järel oma profikarjääri lõpetada. Kolme Viljandi klubis veedetud aastaga kogukonna ja fännide hulgas oma poisi staatuse omandanud Roosalu nentis lõpuintervjuus, et armastab Viljandit, selle inimesi ja Tuleviku klubi ning jääb südames alati Tulevikuga. TEKST JA FOTO: Marek Tiits.

Istusime kolmapäeva paduvihmasel pärastlõunal talle nõnda omaselt, vaevumärgatavalt muigava Alexiga õdusas Viljandi kohvikus ja kuulasime vihmakahinat. Me vaikisime, rääkisime, vaikisime jälle ja rääkisime siis taas, südamest südamesse. Alex, kes on ise tunnistanud, et on loomult introvertne inimene, ei hoidnud end seekord tagasi.

Alex, sa palusid möödunud pühapäeval klubijuhilt kokkusaamist ja viisid talle sõnumi, mille tagajärjel istume täna siin. Kui pikalt oli sinus küpsenud otsus karjääriga lõpp teha?

Oma paar kuud. Perekonnas hiljuti aset leidnud raskete sündmuste tagajärjel tekkis minus paratamatult tunne, et tahan Tallinna tagasi minna, aga kuidas ja mis saab edasi, see oli segane. Perekonnas juhtunu pani mind perspektiive ümber hindama. Lähedastega koos veedetud aeg või õieti selle nappus omandas täiesti uue tähtsuse ja tähenduse.

Möödunud hooaja teine pool oli mulle ka sportlikult ja mänguliselt raske, kuid see ei olnud tõukejõuks otsuse tegemisel, alla ma ei andnud. Käimasoleva hooaja ettevalmistus jäi mul vigastuse tõttu peaaegu täielikult vahele ja kui paranesin, sain kannavigastuse. Alles siis läks väga raskeks nii sportlikult kui ka juba mainitud põhjustel. Väga raske oli leida motivatsiooni, et jätkata.

Kas motivatsiooni juures mängis rolli ka sinu eas loobujate puhul tavapärane küsimus: kuhu, kurat, ma tahan jõuda ja miks ma seda kõike teen?

Täpselt. Kas jään jalgpalli juurde või otsustan, et hakkan elus hoopis muud tegema. Ka see küsimus vaevas viimasel ajal. Ja minu otsus langes teise valiku kasuks.

Tead sa juba, mida tegema hakkad?

Jah, lähen sugulase firmasse tööle. Hakkan tegelema metalliga.

Kontoris?

Ei.

Oma kätega tööle?

Jah. Saan lõpuks aru ka, mida tähendab päris töö tegemine. (Naerab.)

Kust see tuleb? Sa oled alati väliselt tundunud selline pigem … Aristokraatlik. Ja nüüd järsku, palun väga, kätega töö …

Ma ei oska öelda. Ma ei ole varem sedasi tööd teinud. Tuleb lihtsalt minna ja proovida. Kui istub, siis istub. Kui ei, siis proovin midagi muud.

Jätad pooleli ka kokaõpingud, mida mullu alustasid?

Ilmselt küll.

Kuidas kokandus sinu ellu üldse jõudis, mis sind lõpuks õpinguteni viis?

Eelmise aasta koroonalaine ajal tegime tüdrukuga tema perele peene kolmekäigulise õhtusöögi ja see tuli päris mahedalt välja ja mõtlesin, et ohhoo, oleks nagu kätt küll, võiks proovida. Süüa teha mulle meeldib. See ei kao kuhugi ja ma ei välista absoluutselt ka seda, et jätkan ikkagi õpingutega. Mulle on juba ka Saaremaale tööd pakutud.

Lõpetad oma profikarjääri täpselt samas kohas, kus seda alustasid. Sinu viimane mäng Tuleviku eest toimub laupäeval FC Flora vastu A. Le Coq Arenal, kus 2017. aastal said oma esimesed kõrgliiga minutid FCI Levadia särgis. Ka tol korral oli vastaseks Flora.

Nii on. Kusjuures, ka minu esimene mäng Tuleviku eest oli Flora vastu. Levadias tegin nende vastu oma Premium liiga debüüdi. Oli hooaja viimane mäng, [Mark Oliver] Roosnupp sai vigastada. Sain paar-kolm minutit sooja teha, ma polnud üldse valmis mängu minema, sest polnud peas sellega üldse arvestanud. Seis oli 0:0, tõsine derbi atmosfäär …

Tegin [Rauno] Sappinenile pooleldi kobaga atškoo ja jõudsin isegi pealelöögile, aga see löök oli selline … Hakkasin siseküljega kasti joonelt kruttima ja see läks täiesti taevasse. Elu on loterii … Oleks ma seal selle löögi puuri pannud, ei olekski võib-olla Viljandisse jõudnud. (Naerab.)

Aga jõudsid. Tulid 2018. aastal märkamatult, vaikselt, ja sama märkamatult ja vaikselt hakkasid mängima ja olid mingil hetkel nii kindlalt põhikoosseisus, et sind ei märgatudki enne, kui ühel hetkel puudu olid.

Tulin nädal enne hooaja algust. Ei mäleta, et oleksin väga üllatunud olnud, et kohe põhisse sain, sest ega meil siin tookord väga suurt koosseisu polnud, palju oli noori. Mina ja Tauno [Mõttus] olime ainsad täiendused ja nii me seal mängisime. See oli raske periood, ega ei ole mõtet salata, võib vist isegi öelda, et olime esiliiga tase. Ma ei tea … See tuhh ei olnud selline, nagu ta oli hiljem, [Sander] Posti käe all järgnevatel aastatel või praegu.

Sander Post ütles tookord Marko Kristalilt meeskonda üle võttes otse välja, et tema eesmärk on lihtsalt suvepausini ära kannatada.

Jah, ja siis tulid juba [Kristjan] Kask ja Herol [Riiberg]. Võib-olla lõi toona see palju räägitud Heroli maagia välja, aga siis hakkas meil mäng jooksma ja punkte tulema.

Tagantjärele vaadates tuleb ju öelda, et sats muutus meil sealtpeale igal aastal üsna tuntavalt. Kõige tugevamaks koosseisuks, kui praegune hooaeg kõrvale jätta, tuleb vist ikkagi pidada möödunud aasta võistkonda. Ühest küljest puhtalt nimede poolest, aga ka kogemuste koondpagas platsil oli päris muljetavaldav. Ainus probleem eelmisel aastal oli lühike pink, mis maksis meile sügisel kätte. Oleks meil olnud natukenegi rohkem rotatsioonivõimalusi, oleksime võinud hooaja teises pooles tugevatelt klubidelt rohkem punkte röövida ja viienda koha ära võtta.

Samas võtsime koosseisust ikkagi maksimumi välja, pikema pingiga oleks see maksimum olnud lihtsalt kõrgem. Oli mänge, mis jäid kripeldama.

Möödunud hooajal kasutati sind peamiselt päästerõngana rasketel hetkedel. Üks neist osutus samas ka kõige magusamaks hetkeks. Räägin muidugi FC Flora üle võetud koduvõidust. On see sinu Tuleviku perioodi tipphetk?

Olulisel hetkel vahetusest peale minnes on alati pinge ja vastutus eriti teravalt tunnetatavad. Isegi kui sinu pealt personaalselt ei kärise, aga tulemust ei tule, oled vastutav. Sellises mängus viimasel hetkel peale minna on vinge kogemus. Tundub, et … (Puhkeb naerma.) Tundub, et mind tasub Flora vastu viimastel minutitel peale panna!

Aga tipphetk … Ma ütleks, et Viljandi Tuleviku sugune sats peab nautima iga võitu, iga võit on pidupäev. Olgu siis suurte või omasuguste vastu. Tõsi, Flora võitmise järgne emotsioon staadionil koos rahvaga oli maru võimas.

Võib-olla nimetaksin tipphetkede hulka ka Paide Linnameeskonnaga peetud eelmise hooaja esimese võõrsilmängu. Koroonapausi järel tagasi tulla ja selline võit võtta … See pani minu arvates aluse kogu mullusele ilusale hooajale. Ka karikamängu võit Paide üle jääb meelde.

Ühel hetkel juhtus see, et Tulevik ostis su Levadialt välja, sest Levadia ei näinud sulle oma ridades enam kohta, aga Tulevikus olid kindel põhimees. Oli see sulle ka pettumus, et koduklubi sind suurde mängu tagasi ei tahtnud?

Esimene hetk kindlasti oli pettumus, kui Levadiast helistati ja öeldi, et ma järgmise aasta koosseisu ei mahu ja võin tulla küll tagasi nende juurde, aga mängida duubli eest. Natuke oli kibe, aga see läks väga kiiresti üle. Olen realist, suutsin enda jaoks kiiresti selgeks mõelda, miks mind ei tahetud ja kuidas edasi tegutseda.

Realist on sinu iseloomustamiseks hea sõna, nagu ka introvert. Samas on riietusruumi Alex ja meeskonna ühistel pidudel alati seltskonna hing ja keskpunkt, last man standing Alex sellest realistlikust introverdist täiesti erinev mees …

Absoluutselt nõus. Meeskond on meeskond, see on minu jaoks kodu ja perekond ja omad poisid. Esimesed pool aastat olin ka meeskonnas hästi sissepoole, ei osanud sulanduda. Aga mind võeti lihtsalt omaks ja samm-sammult see asi läks. Hooaja lõpuks olin oma poiss valmis. Meeskonnavaim, mis meil esimese (2018. aasta – toim.) hooaja lõpuks kujunes, oli kõva. Isegi parem, ma ütleks, kui selle äsja räägitud aegade kõvema koosseisu oma, sest toona olid siin kõik omad poisid, Viljandi poisid, välja arvatud mina, Kask ja Herol. Aga meid võeti ka endi hulka vastu ja nagu näha, on meist kõigist saanud omad poisid. Selle pundiga läheksin maailma lõppu ja tuleks tagasi kah.

Ma arvan, et seda omade poiste fenomeni tekitab mitte niivõrd klubi ise, kui kogu Viljandi ja selle jalgpallikogukond. Siia pikemaks ajaks tulnud mängijad võetakse siin kiiresti omaks ja neid hakataksegi kutsuma omadeks poisteks. Nagu üks hästi suur perekond. See tekitab sellist … Soojust.

Sina lähed ja sinust jääb vabaks veel üks niiöelda mitteametlik ametikoht, mille täitja meeskond endi hulgast määrab. Koos Kaimariga täitsid mitu aastat sisekorravalvuri ja laekuri rolli. Kellele sa satsi rahakoti nüüd üle annad?

Ju ma Tuudele (Kaimar Saagi hüüdnimi meeskonnas – toim.) annangi ja eks nad Gerdo ja Langiga edasi askeldavad. Mul on ülevaade kenasti olemas ja dokumentatsioon saab üle antud. (Naerab.) Ühiskassa koguneb meil hooaegade lõpuks alati päris korralik, lõpupeo jaoks saame erinevad vajalikud asjad alati oma kogutud rahast osta. Ju siis on trahvid õige suurusega. Tuleb lihtsalt ise poistele pinnuks perses olla, et õigel ajal ära makstaks! (Naerab.)

Ka su tüdruk tuli Viljandisse ja õpib siin, tal on koolis veel aastake minna. Kas jätate oma kodu Viljandisse alles?

Ei ole veel suutnud otsustada. Mõtleme selle peale, aga pigem vist tahaksime jätta, et saaksime siin käia puhkamas, aega veetmas ja Tulevikule pöialt hoidmas.

Aga mängimas?

Mängijana … Ei usu. Mingil hetkel tahaksin kindlasti treeneripaberite tegemisega pihta hakata. Kes teab, võib-olla tulen hoopis treenerina Tuleviku vastu mängima!

Nälg jalgpalli järele ja armastus selle vastu ei kao ju lõplikult kuhugi. Usun, et mingil hetkel toksin kusagil madalamas liigas ikka edasi. Aga võtan asja praegu väga rahulikult. Kolmandasse liigasse on mind juba kutsutud, aga ma teen nüüd pikema pausi, treenin, hoian end vormis ja siis vaatan edasi.

Ma ei saa öelda, et profimängijana oleksin pidanud millestki väga loobuma. Raske oli küll ja nõudmised kõrged, eriti kõrged olid need Sander Posti käe all, kes meeskonna distsipliini nii platsil kui selle kõrval ülimaks peab. Tänu sellele tuli ka muidugi tulemus, tuleb tunnistada. Tegime oma ära.

Aga kindlasti tuli jalgpallile ohverdada palju aega. Tihti tuli see lähedaste arvelt.

Jõuamegi jutu algusesse tagasi.

Jah. Nii on.

Sa naeratad seda rääkides. Oled sa, Alex, sisimas selle kõigega rahu teinud, mis juhtus ja mis ees ootab?

Arvan küll, aga eks see saab vast selgeks nii kuukene või nii pärast seda, kui ma enam profitasemel jalgpalli ei mängi. (Muigab.)

Lähed järgmisel nädalal kodulinna tagasi. Kui tihti me sind siin edaspidi näha saame?

(Mõtleb pikalt.) Kindlasti nii tihti kui võimalik. Aga kui tihti on võimalik, seda ma ei oska praegu öelda. Kui mingil hetkel ikkagi tuleb Viljandi-igatsus peale, siis tulen kindlasti ja vaatan, mis poisid teevad.

Minu meelest on inimesed kõige olulisem vara, mida on võimalik Eesti jalgpallis tegutsedes koguda. Need suhted, see võrgustik. Sõbrad. Inimesed.

Häid tuttavaid ja sõpru leidsin Viljandi aegadel tohutult palju. See hakkabki mind ilmselt siia tagasi tõmbama. Inimesed.

Sellepärast jääbki Viljandi minu teiseks koduks.

Siia on hea punkt panna, Alex.

Paneme. (Naeratab.)

Mehed

VõistkondMP
Harju JK Laagri
3573
Tallinna FCI Levadia U21
3568
FC Elva
3563
Tallinna FC Flora U21
3562
Viimsi JK
3560
FC Nõmme United
3557
Paide Linnameeskond U21
3552
Ida-Virumaa FC Alliance
3524
Viljandi JK Tulevik
3523
Pärnu Jalgpalliklubi
3520

Naised

VõistkondMP
Tallinna FC Flora
2472
Saku Sporting
2454
JK Tallinna Kalev
2437
JK Tabasalu
2435
Tartu JK Tammeka
2437
Pärnu JK Vaprus
2429
Põlva FC Lootos
2411
JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ÜN
245

Sponsorid ja koostööpartnerid

Suursponsor

Airok
Airok
Järve Keskus
LX Motors
LX Motors

Varustuspartner

Joma
Joma

Sponsorid

Rademar
Rademar
Tactical Foodpack
Combimill
Roger Puit

Toetajad

Viljandi linn
Viljandi linn
Viljandi vald
Sportfever
Monkey Sport
Monkey Sport
Texor
Texor
Hansa Bussiliinid
Hansa Bussiliinid
Jaama Söögisaal
Leigola
Leigola
AndryMT
AndryMT
MSA Elekter
MSA Elekter
Hansa Ilutulestikud
Hansa Ilutulestikud
Electrum
Electrum

Koostööpartnerid

Viljandi Metall AS
Viljandi spordikeskus
Maksimum.ee
Maksimum.ee
Just Rest
Just Rest
Koopiapesa
Koopiapesa
MyFitness
MyFitness
Mulgimadin
 • 4d toto macau
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bandar togel terpercaya
 • dingdong togel
 • bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel online terpercaya
 • bandar togel terbaik dan terpercaya
 • situs agen togel online
 • situs judi togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs togel
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel resmi
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • daftar bandar togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel resmi di indonesia
 • situs agen judi togel
 • situs togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs slot
 • bo togel online terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel lengkap terbesar
 • togel online
 • bo togel terpercaya dan terbesar
 • aftar situs slot online
 • agen judi togel online
 • nama situs togel terpercaya
 • judi slot online
 • situs togel resmi toto
 • 10 situs togel terpercaya
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel online
 • situs togel online terpercaya
 • situs judi togel resmi
 • situs judi togel online
 • bandar togel china resmi
 • bandar togel terpercaya
 • situs bandar togel toto online
 • situs judi togel 4d resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs togel terbaik dan terpercaya
 • agen togel resmi di indonesia
 • bandar togel toto hongkong
 • bo togel bonus new member terbesar
 • situs slot deposit pulsa tanpa potongan
 • bo togel resmi di indonesia
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs judi togel online
 • agen bandar togel toto online
 • bandar lotre togel online
 • situs judi slot terbaik
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel cambodia resmi
 • situs bo togel resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya
 • bandar togel online terpercaya
 • agen bandar togel online
 • bo slot online terbaik
 • bandar togel online terbesar
 • bandar togel terpercaya dan terbesar
 • 10 situs togel terpercaya resmi
 • bandar togel terpercaya dan resmi
 • situs togel resmi dan terpercaya
 • situs bandar lotre togel
 • keluaran togel cambodia
 • situs togel online
 • situs agen togel online
 • bandar judi togel online
 • agen bandar togel online
 • situs togel terbaik
 • agen togel online terbesar
 • situs togel terpercaya dan terbesar
 • agen togel
 • bandar togel terbesar
 • situs judi slot
 • agen togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs slot
 • bandar togel
 • slot resmi
 • Bandar Judi Togel Hari Ini Online24Jam Terpercaya 2022
 • bo togel
 • toto togel
 • togel deposit pulsa
 • togel hongkong
 • togel online
 • situs togel
 • situs bandar togel online terpercaya
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • situs togel
 • nama toto togel
 • togel online
 • togel online
 • situs togel
 • agen togel resmi
 • agen togel
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • togel online
 • asia togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs togel
 • toto togel
 • togel online
 • bandar togel
 • agen togel
 • daftar togel
 • bandar togel
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel
 • situs togel
 • agen togel
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs togel
 • bo togel
 • agen togel
 • toto togel
 • bo togel
 • situs togel terpercaya
 • situs bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • 5 bandar togel terpercaya
 • bo togel resmi
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel resmi
 • daftar bandar togel
 • situs agen togel resmi
 • 4d toto macau
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bandar togel terpercaya
 • dingdong togel
 • bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel online terpercaya
 • bandar togel terbaik dan terpercaya
 • situs agen togel online
 • situs judi togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs togel
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • situs agen togel resmi
 • daftar bandar togel online terpercaya
 • daftar bandar togel online
 • situs agen togel terpercaya
 • situs agen togel online
 • agen togel resmi di indonesia
 • situs agen judi togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs slot
 • bo togel online terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel lengkap terbesar
 • togel online
 • bo togel terpercaya dan terbesar
 • aftar situs slot online
 • agen judi togel online
 • nama situs togel terpercaya
 • judi slot online
 • situs togel resmi toto
 • 10 situs togel terpercaya
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel
 • situs togel online terpercaya
 • situs judi togel resmi
 • situs judi togel online
 • bandar togel china resmi
 • bandar togel terpercaya
 • situs bandar togel toto online
 • situs judi togel 4d resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs bandar togel
 • agen togel resmi di indonesia
 • bandar togel toto hongkong
 • bo togel bonus new member terbesar
 • situs slot deposit pulsa tanpa potongan
 • bo togel resmi di indonesia
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • situs judi togel online
 • agen bandar togel toto online
 • bandar lotre togel online
 • situs judi slot terbaik
 • situs togel resmi toto
 • bandar togel cambodia resmi
 • situs bo togel resmi
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta terpercaya
 • bandar togel online terpercaya
 • agen bandar togel online
 • bo slot online terbaik
 • bandar togel online terbesar
 • bandar togel terpercaya dan terbesar
 • 10 situs togel terpercaya resmi
 • bandar togel terpercaya dan resmi
 • situs togel resmi dan terpercaya
 • situs bandar lotre togel
 • togel online
 • situs togel online
 • situs agen togel online
 • bandar judi togel online
 • agen bandar togel online
 • situs resmi pasang togel
 • agen togel online terbesar
 • situs togel terpercaya dan terbesar
 • agen togel
 • bandar togel hadiah 4d 10 juta
 • situs judi slot
 • agen togel
 • daftar bandar togel terbesar dan terpercaya
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs slot
 • bandar togel
 • slot resmi
 • Bandar Judi Togel Hari Ini Online24Jam Terpercaya 2022
 • bo togel
 • toto togel
 • togel deposit pulsa
 • togel hongkong
 • togel online
 • situs togel
 • situs bandar togel online terpercaya
 • bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • situs togel
 • nama toto togel
 • togel online
 • togel online
 • situs togel
 • agen togel resmi
 • agen togel
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • togel online
 • asia togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs togel
 • toto togel
 • togel online
 • bandar togel
 • agen togel
 • daftar togel
 • bandar togel
 • agen togel
 • situs togel online
 • situs togel
 • bandar togel
 • bandar togel
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel
 • situs togel
 • agen togel
 • bandar togel
 • bo togel
 • bo togel
 • toto togel
 • bo togel
 • situs togel terpercaya
 • situs bandar togel
 • agen togel terpercaya
 • bo togel resmi
 • situs togel online
 • situs togel resmi
 • daftar bandar togel
 • situs agen judi togel
 • agen bandar togel
 • 5 bandar togel terpercaya
 • agen togel
 • bandar togel terpercaya
 • bo togel terbesar
 • situs togel resmi toto
 • bo togel
 • situs agen togel resmi
 • situs agen togel resmi
 • bandar togel
 • situs togel
 • situs togel
 • situs bo togel
 • situs togel online
 • agen togel online
 • agen togel online
 • toto togel
 • situs togel terpercaya
 • 5 bandar togel terpercaya
 • agen bandar togel resmi
 • situs togel terpercaya
 • bandar togel online
 • situs togel terpercaya
 • bo toto togel
 • situs resmi pasang togel
 • situs togel online
 • situs togel terpercaya
 • agen togel
 • situs judi togel online
 • situs togel terpercaya
 • situs togel
 • situs bo togel
 • bandar togel terpercaya
 • agen togel resmi
 • bandar togel
 • daftar bandar togel terpercaya
 • daftar togel via dana
 • situs togel terpercaya
 • situs togel resmi
 • situs togel terpercaya
  situs togelagen togelagen togel totositus togel online terpercayasitus agen togel resmibandar togel terpercayatogel onlinesitus togel resmisitus togel terbaikagen togel resmisitus togel